29 липня репер Krechet випустив альбом Українофікація. До LP ввійшло 26 треків. Серед них — колаборації з alyona alyona, Kola, Roxolana, XXV кадр, Gunna Chorna, Sofia Kistruga, Tonymo й Dzyga. Усі треки записані за півтора місяця.
Українофікація — про сучасне, про тренди, про сленг, про молодих українців, про кохання, про соціальні теми, про війну, про те, яким має бути сучасний звук, сучасний український реп.
Для нашої рубрики «Пісня за піснею» Krechet та його менеджер Віталій розповіли про дев’ять треків з LP.
1. Морзе
Морзе — це про відчуття артиста стосовно культури з 24 лютого. З початком повномасштабного вторгнення з’явилося дуже багато пісень «в лоб»: вони не несуть ніякої художньої цінності, зроблені з метою апелювання до простих народних мас, їхніх надій, страхів, незадоволення життям, аби популяризувати себе на чужому горі.
У Морзе автор стукає в мозок людям, ніби, прокидайтесь, музика — це ще щось інтелектуальне. Цей трек наче азбука морзе, яку розуміють не всі, але хто розуміє — отримує естетичне задоволення. Krechet, як саундпродюсер вважає, що сучасний хіп-хоп повинен звучати близько до цього саунду. До речі, в самому треці є послання тією самою азбукою морзе і дехто точно поласує не тільки музикою, а й посланням артиста.
2. Дорослим
В дитинстві кожен мріяв якомога скорше подорослішати, щоб бути незалежним та робити те, що заманеться. Артист говорить про те, що раніше він хотів стати дорослим за віком, а тепер, коли подорослішав, хоче стати дорослим, аби не вірити у байки людей, в їх лицемірство та брехню.
Тобто в душі він ще відчуває себе юним, сповненим ентузіазму, таким собі бешкетником з чудернацькими мріями, навіженими ідеями та дитячим запалом, коли навколо вже потрібно вирішувати дорослі, серйозні питання, оточення вже підіймає важкі теми, думки та дії стали вагомими, без ноток веселощів. Та часом можна натрапити на людей, які тебе можуть використовувати, які тобі брешуть в очі та мають свою певну мету. Але не зважаючи на це, автор досі залишається в худі та кросах і вдало балансує між двома світами.
3. Що якщо
Krechet замислюється над тим, що відбувається після смерті. Якої форми буде душа, які в неї будуть властивості, чи можливо взагалі буде щось відчути, побачити, чи може все стане темним і тебе не стане, як краплини дощу і неможливо буде навіть доторкнутися до свого носа. Або ти можеш далі тільки мислити, та озвучити нічого не вдасться, як і донести якось думки до живих людей. Чи зможеш ти облетіти весь світ? Або ти будеш, як у замкненій шкатулці, яка більше ніколи не відкриється. Вічна тема.
4. Без слів
Це колаборація зі співачкою Roxolana. В Україні 60 тисяч людей із порушенням слуху. Вони не мають можливості відвідувати театр, ходити на вечори поезії, або «почути» пісню. Хочеться, щоб ми не знецінювали й розуміли тих, хто нічим не схожий на нас. Без слів саме для таких людей.
Ми разом із Roxolana легко спрацювалися, вона професіоналка, було приємно зробити разом трек із таким соціальним підтекстом. У планах зробити ще відеоряд, щоб люди, до яких він адресується змогли його почути без слів.
5. Краще, ніж ми
В Україні проживає майже 69 тисяч дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, серед яких майже 17 тисяч чекають на усиновлення [станом на 30 вересня 2021 року, — ред.]. А також близько 3-х мільйонів дітей проживають у неповних сім’ях, переважно з мамою та бабусею. Артист присвятив трек всім дітям, які росли/ростуть без батьків, або які ростуть не з рідними батьками. Як би це не було прикро, але трек повністю показує минуле (і артиста також), теперішнє і майбутнє багатьох людей. І не лише в Україні. Про таке треба говорити, бо це наші реалії, кожній дитині потрібне піклування і батьківське тепло. Трек і сумний, і глибокий, і кожному зрозумілий, і дуже особистий, але з надією у світле й добре, це його основне повідомлення: «Хай щасливіші будуть наші діти й краще, ніж ми».
6. Доля
Доля — колаборація з реперкою alyona alyona.
Зараз Україна переживає нелегкі часи, ніхто не знає, куди доля занесе завтра. Але всі вірять у кращий розвиток подій, вірять у світле майбутнє і свободу. Пісня присвячена долі українців, якою б вона важкою не була, кожен має віру і надію, що ми вистоїмо, розвеселимо нашу батьківщину і запануємо у своїй сторонці.
Парадокс у тому, що цей трек у нас з Альоною лежить у переписці вже досить давно, але саме зараз він набув нового сенсу.
А ще Альона записувалась у Польщі й мені довелося спілкуватися з поляком, і пояснювати йому, що він не скинув мені основну доріжку з її вокалом. Але все вийшло, і спілкування з ним, і в нас з Альоною хороший трек.
7. Катарсис
Катарсис про моральне очищення та піднесення душі через мистецтво. Музикотерапія загоює рани минулого, емоційно розряджає та дає новий поштовх для створення прекрасного у майбутньому. Після всіх переживань, сумних подій та нервових буднів попереду тепер тільки катарсис, як місія. Бо завжди треба рухатись вперед, залишати минуле в минулому, жити, розвиватися й творити для себе та для тих, хто цього потребує.
8. Direct
А це вже трек записаний спільно зі співачкою Kola.
Навесні 2022 року, під час активної фази військової агресії проти України, мені в приватні повідомлення написала дівчина зі сходу, де велися бойові дії. У той момент вона із мамою перебувала в укритті.
Цей трек — історія про те, що дівчинка просто хоче творити, писати музику, мріє стати артисткою, але зараз змушена переживати у такому юному віці, страшенні моменти, до яких життя не готувало».
Ми разом із Kola втілили нотатки молодої авторки у роботу під назвою Direct, де розповідається про її важку буденність та звірства агресора.
9. Liberte
Завершується альбом переродженням ліричного героя, якого у Liberte ховають, і настає нове життя. Герой стає вільним, лише коли помирає. Це ще таке собі відсилання на в’язня залізну маску, особа якого теж не була встановлена.
Читайте також: Ship Her Son про EP «Alles wird gut»
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: