Головна
>
Музика
>

Пісня за піснею: Ship Her Son про EP «Alles wird gut»

Пісня за піснею: Ship Her Son про EP «Alles wird gut»

Сьогодні, 22 липня, Ship Her Son (сольний проєкт Антона Шиферсона) презентував третій мініальбом Alles Wird Gut. До альбому ввійшло 6 треків.

За словами музиканта, цей реліз для нього складний. Адже роботу над EP він розпочав більш як рік тому, а завершував у період початку повномасштабної війни. 

«Це, звісно, відбилося як на звучанні, яке стало більш агресивним, так і на текстах, які за інерцією, проговорюються голосами незмінних німецьких войсботів. Тут вже немає теплих душі цитат або рецептів традиційної кухні — це, скоріше, цілісна історія про кризовий стан людини та її світосприйняття, де ще зберігається трохи місця для іронії та надії», — пояснює музикант.

У межах нашої рубрики «Пісня за піснею» ми попросили  Ship Her Son’а розповісти про кожну композицію альбому.

  1. Kindheitsgeschmack / Смак дитинства

Оупенер, присвячений ностальгії смаку того, що діти 80-х та 90-х вживали у дитинстві. За цим присмаком пост-совку огидним і нездоровим, але таким солодким у шкільні роки. Усім лайном, яке було нав’язане рекламою, телебаченням та оточенням і яке радісно споживали всією родиною та друзями. Незабутнім і потворним. І це стосується не тільки їжі або напоїв це про весь закоренілий в тобі з дитинства та юності контент, який ти зараз намагаєшся вбити у собі та, нарешті, звільнитись від цієї романтизованої ностальгії.

  1. Das ist anders / Це інше

В музичному сенсі це класичний трек для проєкту 128 bpm і мінімалістичний текст, побудований на тому самому мемі про подвійні стандарти, який у стрічці твіттеру можна побачити по 100 разів на день. Певно, єдиний трек з альбому, який можна включити в танцювальний діджей-сет. Почав писати, коли подивився на те, що вже є і подумав: «так, ну це, певно, треба розбавити чимось менш грузовим і звичним»‎.

  1. Alt / Старий

Деяким слухачам саунд буде знайомим його більша частина використана в пісні Спи, яку я з Паліндромом випустив на початку повномасштабної війни. Цей трек оригінальна версія, яка присвячена ранньому наступу кризи середнього віку і поширеним думкам про те, що життя закінчується, коли тобі виповнюється 30 років. Войсботи репетативно перераховують симптоми зі статей та мемів на цю тему під надмірно драматичний, повільний і важкий інструментал, з яким можна піти й в качалку. 

  1. Sei nicht traurig / Не сумуй

Перший трек, який був записаний для цього релізу. Я почав його у березні 2021-го і безліч разів щось змінював після чергового тисячного прослуховування. Присвячений охуєнним порадам від оточення та рідних при депресії, які вважають, що це все вигадана маячня і треба просто припинити сумувати, полюбити себе й не перебільшувати. Фраза «не сумуй» навмисно повторюється тут близько 30 разів, інколи змінюючись на «життя прекрасне». 

  1. Union / Союз

Найспокійніший по музиці трек на альбомі, невеликий перепочинок. Про те, що собою представляє країна-сусід, країна-агресор, країна-мразь. Про совкодрочерів та комуністів, народжених у 2000-х і про дітей у військовій формі. Про закономірний відкат у совок, відсутність будь-яких прав людини, рабство, покірність і повторення залізної завіси, сподіваюсь, назавжди. 

  1. Alles wird gut / Все буде добре

Тайтл-трек альбому, який напередодні вийшов у вигляді відео. Тут, взагалі, мав бути мікс із перекладених німецькою приспівів шлягерів Вакарчука і Данилка, але все було добре й без цього, то ж залишилась тільки назва, яка чудово пасує цьому релізу.


Ship Her Son — український електронний i пост-індастріальний музичний проєкт, заснований у квітні 2020-го року у Львові. Це one-man-band, утворений дніпрянином Антоном Шиферсоном. Артист розкидує по треках іронічні цитати, коментарі та слогани, перекладаючи їх на німецьку. 

Дебютна платівка Ship Her Son — Essen увійшла в нашу щорічну підбірку найкращих українських альбомів і посіла там 21 місце.


Читайте також:

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Новини
Від Сусіди стерплять до Këkht Aräkh: як звучить Миколаївщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
9 Квітня, 2024
Новини
Як звучить Херсонщина: плейлист від Ліруму
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
4 Квітня, 2024
Новини
Що слухала команда Ліруму в березні
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
4 Квітня, 2024