Головна
>
Музика
>

Пісня за піснею: XXV кадр розповідає про EP «Самообман»

Пісня за піснею: XXV кадр розповідає про EP «Самообман»

3 травня XXV кадр випустив мініальбом Самообман, до якого увійшло чотири треки, в яких артист аналізує себе та навколишнє суспільство, проводячи паралелі між власними вадами та вадами інших.

Спеціально для рубрики «Пісня за піснею» Віталій розповів про кожен трек мініальбому.

XXV кадр (Віталій Кобзєв) — київський репер, співзасновник культурної формації «Олрайт», яка просуває сучасний український хіп-хоп. Артист має батловий бекграунд, а також спільні роботи з Krechet, Ромою Генієм, blessbaby та Wavy Dem.

Нині XXV кадр розвивається, як діджей та допомагає у розвитку проєкту «Так а шо ти?», який організовує івенти та вечірки.

В альбомі Самообман виконавець поєднує експериментальний хіп-хоп, бум-беп і джаз-хоп. Аранжування до більшості пісень створив харківський саундпродюсер Backspace.

Якщо стисло (feat. C23)

Реліз починається з саморефлексії та паралелей між власними вадами та вадами навколишнього суспільства. Люди дурять один одного, а потім дурять себе — якесь нескінченне коло. Меланхолійна робота, яка водночас містить у собі надію на те, що той самий «поламаний пристрій» все ще можна полагодити. Окремо хочу виділити куплет С23, який просто ідеально влетів у цей трек і додав йому шарму.

Самообман (feat. Міша Правильний)

Найзліший трек з усього мініальбому. Тут багато критики, багато відчаю, багато сумнівів. Сумнівів у тому, чи все робиш правильно. Сумнівів у тому, чи то сказився ти, чи то люди навколо. Сумнівів у тому, чи чесний ти перед собою. Питання виникають одне за одним і тиснуть на мозок, гальмуючи тебе в усьому. Куплет Міші Правильного завершується фразою «та тримають при собі лиш ті, хто щодня мені кажуть — не зупиняйся». Надія все ще жива і не втрачена.

Золото (feat. Backspace)

Трек Золото не має вокальної частини й, на мою думку, це найкращий текст, який я писав у житті, бо іноді мовчання є значно красномовнішим за тисячі слів.

Загалом, це аудіовізуальний перфоманс про свободу слова. Але скоріше навіть про загрозу свободі слова. Світ змінюється і свобода слова, на жаль, починає потерпати не тільки в тоталітарних режимах. На мою думку, ми не маємо допустити цього. Так, мовчання — золото, але не тоді, коли це золото перетворюється на тверду валюту…

Сам собі ворог

А ось і кульмінація та розвʼязочка підʼїхали. На жаль, жага до самознищення — це, мабуть, одна з найяскравіших рис людства. Водночас як до індивідуального, так і до суспільного, як до фізичного, так і до ментального.

«Бути “не за” не дорівнює “проти”» — відсутність критичного мислення, один з тих вірусів, через яке суспільство знищує себе. Врешті решт, у кінці треку головний герой… А хоча, краще послухайте від початку до кінця, аби зрозуміти, що саме відбулося насправді.


Проєкт «Strategic Media Support Program» реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Читайте також: Пісня за піснею: Blooms Corda про «синій» альбом «Дощ іде, але сонце світить»

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024