Головна
>
EP
>

Христина Соловій випустила першу частину альбому-квадрології “Rosa Ventorum”

Христина Соловій випустила першу частину альбому-квадрології “Rosa Ventorum”

Сьогодні відбувся реліз першої частини альбому Христини Соловій Rosa Ventorum (з лат. Роза вітрів). Всього буде 4 частини, наступні вийдуть протягом року.

Послухати альбом онлайн можна за лінком.

Альбом символізує для Христини подорож та пошук власної життєвої дороги. Саме тому у платівки буде 4 частини, як чотири сторони світу / варіанти шляху для героїні.

Сама співачка описує стиль свого нового альбому як «мелодичний фентезі поп з казковими метафорами та пристрасним саундом, що уподібнюється зустрічі артвідьмацтва Kate Bush та побутового юнацького максималізму Arctic Monkeys

Наш головний редактор уже послухав платівку та поділився враженнями про неї у своєму телеграм-каналі Музыкальный Гик:

«Перша частина Rosa Ventorum складається всього з чотирьох пісень, але слухати їх напрочуд легко й приємно. Соловій ніби усвідомлено відмовляється від надривних страждань, завертаючи їх у фентезійну форму. Вона прямолінійно проговорює буденні проблеми в стосунках, але коштом тендітних аранжувань та казкового вайбу, це несе настрій світлої меланхолії, а не одвічної туги українського народу.

Спочатку я поставився до платівки як до надто easy-listening. Але коли зловив себе на тому, що альбом крутиться вже вчетверте, переоцінив.

Єдине залишається стабільним в усіх трьох альбомах [співачки] наскрізно. Тема пошуку себе. Але раніше в цьому пошуці відчувалася розгубленість, непевність. Зараз же здається, що Соловій стало набагато більше байдуже на думку оточення. Вона більше не хоче знайти форму, прийнятну іншим. Зараз їй набагато цікавіше знайти форму, прийнятну для себе. Водночас вона перестала боятися бути маленькою і смішною (Я тебе обіймала як маленька коала), на противагу образу Лоліти, яка постійно прагне здаватися набагато дорослішою, ніж є насправді (Фортепіано). 

Саме тому настільки цікаво, що ж буде в наступних трьох альбомах. Але схоже, що їй таки вдасться знайти цей субтильний баланс між інді та попсценою.

Авторський стиль співачки

Цим релізом Христина Соловій пробує викристалізувати свій власний сонграйтерський стиль, який вона називає «фентезі-попом».

«Фентезі-поп – це моя пропозиція авангардно подивитись на музику, яка натхненна містичним українським фольклором. Так я хочу привернути увагу молодої аудиторії, яка любить втікати у фентезі-світи, щоб вони пізнали себе глибше, як колись це зробила я. Ми усі спадкоємці унікальної народної культури героїв, містики та магії. Наші класики Леся Українка та Гоголь оформили це у літературні всесвіти. Тяглість української музики від Івасюка і вусатого фанку, в 90ті ВВ, Руся та Ірина Білик, Руслана в нульові і тепер до Go-A – це щоразу авторське осмислення всесвіту українського фольклору. Мої авторські пісні теж витікають з народних, моя мелодика базована на столітніх традиціях нашого народу, український фольклор – моє головне натхнення», – коментує співачка.


Нагадуємо, нещодавно Христина Соловій випустила кліп на сингл із першої частини Rosa VentorumВтікала, де співачка «тікає» від очікувань токсичного соціуму щодо неї.

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Музика
jockii druce — trashhouttttttt. Роздуми про життя, війну і суспільство, загорнуті у найпримітивнішу форму
Олексій Бондаренко Олексій Бондаренко
15 Квітня, 2024
Новини
Від Сусіди стерплять до Këkht Aräkh: як звучить Миколаївщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
9 Квітня, 2024
Новини
Як звучить Херсонщина: плейлист від Ліруму
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
4 Квітня, 2024