Головна
>
EP
>

Тонка випустила ЕР «Плач», де переосмислює Вінграновського та розповідає про київських відьом

Тонка випустила ЕР «Плач», де переосмислює Вінграновського та розповідає про київських відьом

Інді-поп гурт Тонка випустив свій третій мініальбом Плач на лейблі Masterskaya. Це чотири треки, які посилаються на українську культурну спадщину.

Слухати ЕР Тонка — Плач можна на всіх цифрових платформах.

Смисловий та музичний центр альбому — однойменна пісня Плач, написана на вірші Миколи Вінграновського. Олена Карась, вокалістка гурту, натрапила на книгу «Українська інтимна лірика» на барахолці. Рядки вірша зрезонували з артисткою, через пару годин вона вже співала перші слова нової пісні під фортепіано.

Співачка вважає, що і нині важливо пам’ятати про власні культурні коди.

«Питання самоідентифікації дуже важливе в наш час. Я вважаю, що познайомитися з собою можна завдяки культурі і творчій спадщині. Коли ти усвідомлюєш культурний код своєї нації, твоє уявлення про себе стає набагато ширше» — говорить Олена.

Києвиця — продовження культурної теми, трек про містичну атмосферу київських відьом, які, за повір’ями, проводили шабаші на Старокиївській горі на Подолі (Києвиці).

Вуалі — найбільш експериментальний трек мініальбому, так званий «крик карантинного дня», який нагадує про важливість слухати свій внутрішній голос та усвідомлювати, хто ти є насправді.

Стежка — легкий вайб, чіпка мелодія та історія про музикантів, які відкривають для себе щось незвідане.

25 травня також планується презентація кліпу на заголовний трек мініальбому, Плач, режисеркою якого виступила Ольга Журба, а головні ролі зіграли Олена Карась та комік Марк Куцевалов.

Нагадуємо, Тонка — інді-поп проєкт, що складається з вокалістки Олени Карась, саунд-продюсера і клавішника Ярослава Татарченко та ударника Дениса Швеця. Гурт сповідує мінімалізм у музиці та візуальних образах, намагаючись акцентувати на динамічному ритмі та вокалі.

Тонка виступали на багатьох українських фестивалях та були номіновані на премію «Young Blood Jager Music Awards» та «Відкриття року Aprize» від радіо Аристократи.


Читайте також: Стас Корольов розпочинає сольну кар’єру: перший сольний альбом та офлайн-презентація

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024