Vinok презентує дебютний лонгплей про “блаженних юродивих”

Vinok видали свій перший LP Holy Fool, натхненний естетикою Дикого Заходу та боротьбою “святих дурнів” із соціумом.

“Святі дурні” в уявленні гурту — люди, які викривають провокаційні істини та не бояться протистояти суспільній думці. Один з улюблених “божих дурнів” команди Vinok — американський романіст Фланнері О’Коннор, який говорив, що “Правда не міняється залежно від нашої здатності сприймати її”. Як і письменник, Vinok налягає на символізм у своїх роботах.

“Божий дурень” може мати два значення: з одного боку, це може бути той, хто вважається святим, але насправді є дурнем (брехливим та злим). З іншого ж, це може бути той, хто не боїться говорити правду попри результат, з надією на краще суспільство. І велика частина нашого життя — це просіювання людей та розуміння того, хто є хто. Це непросто, проте ми стараємось розібратись із цим в нашому альбомі. — розповідає барабанщик гурту, Ілля.

Натяки на атмосферу Дикого заходу в музиці та оформленні Holy Fool уособлюють свободу та боротьбу людини проти системи. Кожен учасник гурту приніс до ідеології альбому власний досвід: вокалістка Наталі була психо- та арттерапевткою, працювала з людьми, постраждалими від різних видів насильства. Барабанщик гурту, Ілля був журналістом та свідком жахливих наслідків корумпованих авторитарних режимів у Східній Європі. Басист Vinok, Антон — родом з окупованих територій на Сході України. Разом вони намагаються усвідомити безумство цього світу та щось цьому протиставити.

Платівка була зведена звукорежисером Полом Уолтоном (PDub), який також працював з Бйорк, Мадонною, U2, Мадонна, Massive Attack, Birdy и The Cure. Мастерингом займався Руді Мартінес, чий голос впливає на результати премії Ґреммі.


Нагадуємо, Vinok — америко-український інді-рок гурт, який базується в Києві. Його заснували Наталя та Ілля Тимченки, колишні учасники проєкту Sphingidae. Нещодавно гурт випустив сингл з альбому, Hold on me.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.