Головна
>
LP
>

Вчимо історію України разом з альбомом “Забуті Клейноди Півдня”

Вчимо історію України разом з альбомом “Забуті Клейноди Півдня”

Гурти Casa Ukrania та Wiseword.Nidaros презентували спільний альбом — Забуті Клейноди Півдня. І це радше музичне дослідження історії, ніж суто музичний реліз.

Забуті Клейноди Півдня — це 11 пісень, що розповідають про епізоди історії та історичних постатей півдня України.

Уявлення про південну Україну як про споконвічно “зросійщену” не тільки не відповідає дійсності, але й нахабним чином перекреслює багату козацьку історію цих земель. Існування Чорноморського козацького війська з видатними кошовими отаманами Сидором Білим, Захарієм Чепігою й Антіном Головатим; успішна боротьба з турками та захоплення Хаджибейської фортеці, на місці якої пізніше було засновано Одесу; нарешті, участь осілих козаків у видобутку каміння та розбудові міст, соляний промисел на лиманах і козацькі хрести на місцевих кладовищах ― маловідомі сторінки літопису українського півдня, цікавість до яких нам хотілося би пробудити. — розповідає гурт.

Ця платівка надихалася історичними працями та українською історією в мистецтві. Наприклад, трек Палій базується на праці Дмитра Яворницького “Історія запорозьких козаків”, у Мандрує Віз є фрагмент народної чумацької пісні, Південний гетьман цитує поезію отамана Антона Головатого. У альбомі також використано семпли із фільму “Богдан Хмельницький” Ігоря Савченка.

 Посилання є і в музичній складовій: окрім ряду живих інструментів, у платівці є польові записи з історичних місць довкола Одеси: Куяльницького лиману, селища Усатове, Шкодової гори та Слобідки (колишнього району козацьких поселень).

Обкладинку намалювала художниця Анастасія Кобенко. На ній зображені Сидір Білий, Антін Головатий та Захарій Чепіга — козацькі старшини кінця XVIII століття, які згадуються у піснях альбому.


Читайте також: голландський символізм у кліпі Бумбокс Ангела

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Новини
Від Сусіди стерплять до Këkht Aräkh: як звучить Миколаївщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
9 Квітня, 2024
Новини
Як звучить Херсонщина: плейлист від Ліруму
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
4 Квітня, 2024
Новини
Що слухала команда Ліруму в березні
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
4 Квітня, 2024