Головна
>
Новини
>

Ангели, татуйований Хливнюк та голландський символізм наших днів у новому кліпі Бумбоксу

Ангели, татуйований Хливнюк та голландський символізм наших днів у новому кліпі Бумбоксу

Бумбокс випустили кліп на трек Ангела з першої частини альбому Таємний Код: Рубікон. Сама пісня натхненна треком Крихітки, Ангела як я з альбому На першому місці.

Кліп Ангела — це спроба за п’ять хвилин показати, які біди роз’їдають нашу країну впродовж 30 років з моменту здобуття Україною незалежності. Натюрморти, в яких все не так просто, як здається на перший погляд, змінюють сцени з Андрієм Хливнюком, який співає, кричить, стрибає, кровоточить.

До кінця відеороботи його тіло стає полотном, з татуюваннями на кримінальну, любовну, військову й релігійну тематику, шрамами та опіками. «Одне ясно, в кінці кінців, що наш ліричний герой ніякий не янгол. І що його потреба і його крик до світу “Люби мене!”, він не залежить від його якостей» — говорить про відео Андрій Хливнюк.

За словами режисера, Стаса Гуренка, в основі ідей кліпу — нідерландський символізм. Усе, що ми бачимо у відео, з найдрібнішими деталями — усе має свій меседж. Деякі предмети не змінили свого символічного значення ще з картин XVII-XVIII століття. Наприклад, квіти символізують швидкоплинність життя, ніж — зраду, папуга — багатство.

Ми ніколи не готувалися до зйомок так довго. Перші розмови про кліп почалися, здається, ще в червні. Ми продумували кожну композицію до найдрібніших деталей – які предмети мають бути присутніми і що ми хочемо через них сказати глядачеві. Вся команда, від оператора до художника-постановника, надихалася голландськими та іспанськими натюрмортами XVI-XVII століть. Основою для наших композицій став принцип,  за яким формувалися класичні натюрморти – “Кожен предмет має своє значення”. Навіть на етапі корекції, ми сиділи з альбомом Хуана ван дер Хамена, запозичуючи з його робіт конкретні кольорові й експозиційні рішення – півонії мали бути такого кольору, золото такого і т.д. — розповідає режисер кліпу.

Щось же набуває свого змісту тут і зараз. Наприклад, серед натюрмортів можна знайти справу Андрія Антоненка, проєкт закону про воєнний стан, кадило РПЦ, емблему поліції поруч з емблемою Беркуту та багато інших “пасхалок”.

Пісня Ангела — це хіп-хоп-пісня, зіграна наживо, в приспіві якої звучить фраза “Де ти знайдеш такого ангела, як я”. Співає її Саша Кольцова, вокалістка групи Крихiтка і автор пісні, яка в оригіналі називається Ангела, як я. У нашому випадку питання, яке задає герой, підкреслює саме протилежність сказаного в куплетах. За період від написання пісні до видання кліпу пройшло достатньо подій в Україні і в світі, вагомих настільки, що би можна було заховати їх в тіло цього кліпу і в натюрморти, які ми використали там…
Деякі дуже прямолінійні, над деякими доведеться “постопкадрити” тим, кому це цікаво, і подумати, чому це, звідки це, до яких подій приурочено?.. Це протест, нагадування? Так, клiп Ангела
нагадування нам в першу чергу, як авторам, про те що мистецтво має задавати питання суспільству і реальності. Iнакше це обслуговування якихось найпростіших банальних людських “хочу”. — коментує роботу Хливнюк.

Пісня “Ангела, як я” завжди була однією з улюблених пісень нашої публіки. Вона написана під враженням від юних токсичних стосунків і, звісно, це про самоствердження, відчай, гнів і власну правоту. 
Ми з Андрієм дуже різні “ангели”, і тому його версію приспіву неочікувано та цікаво слухати, мені сподобалось те, шо вийшло в результаті, цей чоловічий погляд. А сьогодні ми раді, що відео на пісню виявилось громадянським висловлюванням. Ми розуміємо
його так: “Де ти знайдеш таку злочинну, недореформовану правоохоронну систему, як ця? ” І поділяємо. — розповідає Саща Кольцова, вокалістка Крихітки.

Читайте також: пісня за піснею. Андрій Хливнюк розповідає про першу частину нового альбому Бумбоксу

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Кіно
Ukraїner випустив документальний фільм про святкування Маланки на Буковині
Марічка Максимець Марічка Максимець
9 Січня, 2024
Плейлисти
Різдвяно-новорічний плейлист української музики
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
22 Грудня, 2023
Кіно
Закінчилася серія «Культурних понеділків». Що це і які проєкти перемогли?
Марічка Максимець Марічка Максимець
21 Грудня, 2023