Головна
>
Література
>

Андрія Куркова номінували на італійську премію Strega Europeo

Андрія Куркова номінували на італійську премію Strega Europeo

Роман Андрія Куркова «Самсон і Надія» номінували на національну премію Strega Europeo в Італії. Про це письменник повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

У перекладі італійською книга називається L’orecchio di Kiev  — «Київське вухо».

Книжка розповідає про Самсона Колечка, у якого під час вуличного погрому козаки зарубали батька, йому самому відтяли вухо. У Києві тим часом відбувться заворушення, місто захоплюють більшовики, але вони майже не контролюють ситуацію. Містян грабують справжні і фальшиві червоноармійці, по околицях Києва раз по разу господарюють банди всіляких отаманів — Зеленого, Григор’єва, Струка. За збігом обставин, завдяки письмовому столу покійного батька, Самсона Колечка беруть на службу до міліції. Ця справа для нього абсолютно нова, проте, він одразу починає розслідувати злочини — ті, що здійснюють червоноармійці, які в нього оселилися. Розслідування Самсона призводять до абсолютно непередбачуваних наслідків.

Українською книжка вийшла 2021 року у видавництві «Фоліо». Перекладений роман вийшов у видавництві Marsilio Editori 2022 року в перекладі Клаудії Зонгетті. Він започатковує серію книжок Куркова італійською мовою.

Premio Strega Europeo — це щорічна літературна премія, яка присуджується за роман у перекладі італійською мовою європейського автора, який отримав національне визнання у своїй країні. Заснована у 2014 році та ввручається Фондом Марії та Гоффредо Беллончі.


Читайте також: Роман Андрія Куркова відзначили премією книжкових критиків США

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Кіно
Ukraїner випустив документальний фільм про святкування Маланки на Буковині
Марічка Максимець Марічка Максимець
9 Січня, 2024
Плейлисти
Різдвяно-новорічний плейлист української музики
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
22 Грудня, 2023
Кіно
Закінчилася серія «Культурних понеділків». Що це і які проєкти перемогли?
Марічка Максимець Марічка Максимець
21 Грудня, 2023