Головна
>
Література
>

Андрія Куркова номінували на італійську премію Strega Europeo

Андрія Куркова номінували на італійську премію Strega Europeo

Роман Андрія Куркова «Самсон і Надія» номінували на національну премію Strega Europeo в Італії. Про це письменник повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

У перекладі італійською книга називається L’orecchio di Kiev  — «Київське вухо».

Книжка розповідає про Самсона Колечка, у якого під час вуличного погрому козаки зарубали батька, йому самому відтяли вухо. У Києві тим часом відбувться заворушення, місто захоплюють більшовики, але вони майже не контролюють ситуацію. Містян грабують справжні і фальшиві червоноармійці, по околицях Києва раз по разу господарюють банди всіляких отаманів — Зеленого, Григор’єва, Струка. За збігом обставин, завдяки письмовому столу покійного батька, Самсона Колечка беруть на службу до міліції. Ця справа для нього абсолютно нова, проте, він одразу починає розслідувати злочини — ті, що здійснюють червоноармійці, які в нього оселилися. Розслідування Самсона призводять до абсолютно непередбачуваних наслідків.

Українською книжка вийшла 2021 року у видавництві «Фоліо». Перекладений роман вийшов у видавництві Marsilio Editori 2022 року в перекладі Клаудії Зонгетті. Він започатковує серію книжок Куркова італійською мовою.

Premio Strega Europeo — це щорічна літературна премія, яка присуджується за роман у перекладі італійською мовою європейського автора, який отримав національне визнання у своїй країні. Заснована у 2014 році та ввручається Фондом Марії та Гоффредо Беллончі.


Читайте також: Роман Андрія Куркова відзначили премією книжкових критиків США

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024