27 березня на каналі Megogo Live відбулася премʼєра фільму Антоніо Лукіча «Найлегший пасажир в історії», який режисер зняв до 15-річчя Uklon. У фільмі Антоніо розповів власну історію — як водій Uklon подолав безліч викликів на шляху, щоб вчасно доставити на знімальний майданчик «Мої думки тихі» перо рахівського крижня, та врятувати зйомки його першого повнометражного кіно.
Це перо — герой вже двох фільмів Антоніо Лукіча, стало найбажанішим лотом на закритому благодійному аукціоні — його продали за 500 тисяч гривень. Серед інших лотів був диптих картин сучасного українського художника Олексія Сая — придбали за 90 тисяч гривень, та ексклюзивне ігристе «Артемівське» виготовлене у Бахмуті, за який віддали донат 120 тисяч гривень. Виручені кошти передали на закупівлю відстежувально-навідних комплексів для захисту наших міст — спільний збір «Підсвіти ворога» Фонду Сергія Притули та Uklon.
«Саме по собі перо нічого не коштує. А ось тільки в нього зʼявляється історія, його минуле – воно відразу набуває змісту та вартості, стає особливим. Колись ця пірʼїнка зіграла вирішальну деталь в моєму першому фільмі і я вирішив, що збережу його. Але тоді ще не знав для чого саме. І ось в нинішніх реаліях дізнався, коли його продали на благодійному аукціоні за півмільйона гривень, які підуть на те, аби захистити наше небо, від ворожих обстрілів», — розповів Антоніо Лукіч.
Наразі короткометражний фільм «Найлегший пасажир в історії» вже доступний широкій аудиторії у соцмережах та на YouTube-каналі Uklon:
Антоніо Лукіч — український кіно- і телережисер та сценарист. Навчався в Київському національному університеті імені Карпенка-Карого. Його дебютний короткометражний фільм «Риби озера Байкал» вийшов 2014 року й отримав нагороду за найкращий документальний фільм на міжнародному фестивалі CineRail в Парижі. У 2019 році вийшов його повнометражний дебют «Мої думки тихі», що став призером низки українських і міжнародних кінофестивалів. У 2022 році вийшов другий повнометражний фільм Лукіча «Люксембург Люксембург», де головні роді зіграли учасники гурту Курган & Agregat Аміл і Раміл Насірови. Рецензію на фільм від кінокритика Ігоря Кромфа можна прочитати за посиланням.
Читайте також: За мотивами з корективами: про екранізації української літератури з Ярославом Войцешеком
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: