12 квітня Національний центр «Український Дім» оголосив, що останні дні виставки «Алла Горська. Боривітер»» перетворять на фестиваль. В останні п’ять днів роботи виставкового проєкту, з 24 по 28 квітня, на відвідувачів чекатимуть твори-рефлексії, присвяти, історичні оцінки й сімейні спогади про мисткиню.
«Виставка викликала широкий суспільний резонанс. Вона відкрила десяткам тисяч гостей Українського Дому масштаб особистості Горської, ознайомила з її творчим доробком, зрештою — стала важливою ланкою в історії українського мистецтва, яка поєднала різні теми і різні епохи. Творчість стимулює творчість — з ідей та ініціатив наших відвідувачів, українських митців і дослідників, вже під час виставки народився фестиваль “Борифест”», — йдеться в описі події.
Заходи фестивалю
Серед уже анонсованих подій:
- тематичні екскурсії від кураторів проєкту,
- камерна опера від DakhTrio та Гогольfest,
- перформанс від хореографині Кристини Шишкарьової,
- виступ камерного хору «Київ» (диригент Микола Гобдич),
- фортепіанний концерт композитора й саундартиста Олексія Шмурака,
- публічні інтервʼю з письменницею Оксаною Забужко та художницею Оленою Зарецькою, очільницею Фонду Алли Горської та Віктора Зарецького, онукою Алли Горської.
Організатори фестивалю зазначають, що детальна програма й умови відвідання будуть опубліковані наступного тижня. Стежити за оновленням можна на офіційній сторінці Національного центру «Український Дім» за посиланням.
«Алла Горська. Боривітер» — це перша ретроспективна виставка мисткині-шістдесятниці. На заході зібрано понад 100 творів художниці, включаючи живопис, графіку, ескізи для монументальних робіт з різних музейних та приватних колекцій. Також представлені архівні матеріали, які розкривають її творчий шлях та громадську діяльність.
Алла Горська — українська художниця, дисидентка та громадська діячка, одна з найвидатніших постатей українського шістдесятництва. Її вважають однією з засновниць українського андеграунду та правозахисного руху 1960-х років. Працювала з монументальними творами, мозаїкою, графікою та живописом.
Читайте також: «warнякання» випустили лімітовану колекцію вінілів. Де можна придбати платівки?
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: