Головна
>
Новини
>

«Борифест. Натхненні Аллою Горською»: виставка робіт Алли Горської стане фестивалем

«Борифест. Натхненні Аллою Горською»: виставка робіт Алли Горської стане фестивалем

12 квітня Національний центр «Український Дім» оголосив, що останні дні виставки «Алла Горська. Боривітер»» перетворять на фестиваль. В останні п’ять днів роботи виставкового проєкту, з 24 по 28 квітня, на відвідувачів чекатимуть твори-рефлексії, присвяти, історичні оцінки й сімейні спогади про мисткиню.

«Виставка викликала широкий суспільний резонанс. Вона відкрила десяткам тисяч гостей Українського Дому масштаб особистості Горської, ознайомила з її творчим доробком, зрештою — стала важливою ланкою в історії українського мистецтва, яка поєднала різні теми і різні епохи. Творчість стимулює творчість — з ідей та ініціатив наших відвідувачів, українських митців і дослідників, вже під час виставки народився фестиваль “Борифест”», — йдеться в описі події.

Заходи фестивалю

Серед уже анонсованих подій: 

  • тематичні екскурсії від кураторів проєкту, 
  • камерна опера від DakhTrio та Гогольfest
  • перформанс від хореографині Кристини Шишкарьової
  • виступ камерного хору «Київ» (диригент Микола Гобдич), 
  • фортепіанний концерт композитора й саундартиста Олексія Шмурака,
  • публічні інтервʼю з письменницею Оксаною Забужко та художницею Оленою Зарецькою, очільницею Фонду Алли Горської та Віктора Зарецького, онукою Алли Горської.

Організатори фестивалю зазначають, що детальна програма й умови відвідання будуть опубліковані наступного тижня. Стежити за оновленням можна на офіційній сторінці Національного центру «Український Дім» за посиланням.

«Алла Горська. Боривітер» — це перша ретроспективна виставка мисткині-шістдесятниці. На заході зібрано понад 100 творів художниці, включаючи живопис, графіку, ескізи для монументальних робіт з різних музейних та приватних колекцій. Також представлені архівні матеріали, які розкривають її творчий шлях та громадську діяльність. 

Алла Горська — українська художниця, дисидентка та громадська діячка, одна з найвидатніших постатей українського шістдесятництва. Її вважають однією з засновниць українського андеграунду та правозахисного руху 1960-х років. Працювала з монументальними творами, мозаїкою, графікою та живописом.


Читайте також: «warнякання» випустили лімітовану колекцію вінілів. Де можна придбати платівки?

Над створенням цього матеріалу працювала команда із шести людей.
Допоможи нам продовжувати працювати на цьому ж рівні — задонать Ліруму на Buy Me a Coffee

Підтримай Лірум

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Музика
Від The Maneken до sucilna_nevdacha.exe: як звучить Донеччина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
1 день тому
Новини
«Це, мабуть, єдиний випадок у світі, коли танцпол — safe place». Як Some People відновлює культурне життя у Харкові під обстрілами?
Жданович Дарина Жданович Дарина
22 Травня, 2024
Анонси
Гід сценами фестивалю V`YAVA Єднання: плейлісти усіх локацій
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
22 Травня, 2024