Головна
>
Кіно
>

Фільм «Чорнобиль 22» став лавреатом Гран-прі на кінофестивалі в Німеччині

Фільм «Чорнобиль 22» став лавреатом Гран-прі на кінофестивалі в Німеччині

Фільм «Чорнобиль 22» режисера Олексія Радинського здобув головний приз на 69-му Міжнародному фестивалі короткометражного кіно в Оберхаузені.

«Чорнобиль 22» розповідає про історію окупації Чорнобильської АЕС у лбтому 2022 року. В основі сюжету — розповіді працівників електростанції, які перебували там під час перебування окупантів. Стрічка складається з кадрів, знятих на мобільний телефон. Над фільмом працювали режисер Олексій Радинський та продюсерка Люба Кнорозок у межах проєкту The Reckoning Project: Ukraine Testifies («Свідчить Україна»).

«Нам також вдалося досить уважно задокументувати життя деокупованої Зони відчуження, де внаслідок перебування росіян були порушені чимало природних та наукових процесів», – розповів Олексій Радинський в коментарі виданню «Суспільне Культура». 

Журі кінофестивалю відзначило вміння режисера створювати напругу у зображенні російського вторгнення та будувати мости між історіями та ймовірним майбутнім без відвертої естетизації. 

«Чесні та відверті інтерв’ю у фільмі роблять його важливою роботою як сьогодення, так і майбутнього», — зазначають члени журі.

Олексій Радинський — український режисер і публіцист. Його фільми показували на Міжнародному фестивалі короткометражного кіно в Обергаузені, Інституті сучасних мистецтв у Лондоні, DOK Leipzig, e-flux у Нью-Йорку та інших подіях. Роботи Радинського здобули нагороди низки міжнародних кінофестивалів. 

Міжнародний кінофестиваль короткометражних фільмів в Обергаузені — найстаріший фестиваль короткометражних фільмів, що проводиться з 1954 року у німецькому місті Обергаузен.


Читайте також: Одеський кінофестиваль назвав дати проведення та почав прийом заявок на участь

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Кіно
Ukraїner випустив документальний фільм про святкування Маланки на Буковині
Марічка Максимець Марічка Максимець
9 Січня, 2024
Плейлисти
Різдвяно-новорічний плейлист української музики
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
22 Грудня, 2023
Кіно
Закінчилася серія «Культурних понеділків». Що це і які проєкти перемогли?
Марічка Максимець Марічка Максимець
21 Грудня, 2023