Головна
>
Музика
>

Відео дня: дивимося кліп на пісню Ukie’z «Не віддавай своїх темряві»

Відео дня: дивимося кліп на пісню Ukie’z «Не віддавай своїх темряві»

Київський альтернативний фолк-гурт Ukie’z випустив пісню Не віддавай своїх темряві та кліп на неї. Режисером кліпу став Олександр Балтушев, а знялися в ньому військовослужбовиця Юлія Паєвська (Тайра), яка після облоги Маріуполя пройшла російський полон та засновник видавництва «Люта Справа» Андрій Гончарук.

Не віддавай своїх темряві — пісня про почуття, які нині переживає кожна дієва людина в країні. Про надію і розлуку, біль і смерть, про боротьбу світла й темряви, бойове братерство і порятунок. На створення пісні учасників гурту надихнув вірш Євгенії Устінової. У кліпі використані фронтові відео, зняті від першої особи, а лицарські обладунки персонажів створював коваль і реконструктор Олександр Тертишний.

Сюжет кліпу символічний — Тайра, яка символізує країну, перемагає страх і привидів зневіри. Рятує свого побратима, і, хоч обоє поранені, вони їдуть далі. Попереду — невідомість, але в цій невідомості є надія.

«Не віддавай своїх темряві — це реконструкція нашої тисячолітньої історії в короткій формі і крізь призму сьогодення. Прийнята реальність пекуча і болюча, ми переживаємо найскладніші роки, але й водночас священні, найвидатніші, найзапекліші. Поки горить вогонь — ми на боці світла», — каже режисер Олександр Балтушев.

Аранжування до пісні створене у співпраці з саундпродюсером і музикантом Артуром Данієляном aka Dan Alien.

«Маємо створювати якісну національну пам’ять, яка виходить далеко за межі одноденних і нетривких рефлексій, тож перед вами — одна з цеглинок цієї пам’яті. Також це — важливий творчий експеримент для гурту, фіт з паном Данієляном, яким ми зайшли на незвіданий для нас творчий терен», — каже соліст гурту Іван Семесюк.

Фінансову підтримку на створення кліпу надав меценат Михайло Ледньов.


Ukie‘z  — український фолк-гурт, до якого входить художник та письменник Іван Семесюк, теле- та радіоведучий Богдан Буткевич, скрипаль Дмитро Данов, Надія Каламієць, яка приєдналася до гурту після випуску другого альбому, а також ще один новий член колективу — контрабасист Антін Жуков.

Назва колективу походить із жаргонної назви українських емігрантів у Канаді та США на початку двадцятого століття — юкі.


Читайте також: Хто такі «діти інженерів»? Айтішники, прямолінійні гітари і свобода від лейблів

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Анонси
Гід сценами фестивалю V`YAVA Єднання: плейлісти усіх локацій
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
9 години тому
Новини
Як звучить Харківщина: плейлист від Люка та Ліруму
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
25 Квітня, 2024
Новини
Від Melovin до My Personal Murderer: як звучить Одещина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
18 Квітня, 2024