Головна
>
Кіно
>

«Кава з партнерами», нетворкінг та кіноклуби: розповідаємо про програму заходів Docudays UA

«Кава з партнерами», нетворкінг та кіноклуби: розповідаємо про програму заходів Docudays UA

21-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбудеться в Києві з 31 травня по 6 червня. Окрім показів 62 фільмів, організатори події також підготували лекції, майстер-класи, публічні обговорення, як для відвідувачів фестивалю, так і для експертів індустрії.

Лірум є інформаційним партнером фестивалю, тому розповідаємо детальніше про програму заходів Docudays UA.

Фото: Docudays UA

Docu/Клас

Програма Docu/Клас традиційно пропонує публічні дискусії про виробництво, кураторство та дистрибуцію документального кіно, які проводяться професіоналами української кіноіндустрії. Цього року планується детальніше познайомити учасників з журі кінофестивалю та обговорити тенденції розвитку української документалістики протягом десяти років війни. Особлива увага буде приділена взаємодії з нашим кіно українських та закордонних глядачів.

Docu/Про

Docu/Про — це серія з 13 дискусій, майстер-класів та нетворкінг-зустрічей для представників індустрії, які відбуватимуться з 1 по 6 червня. Три з цих заходів будуть відкриті для всіх охочих.

  • 1 червня, відбудеться публічна розмова з представниками різних сфер культури про те, як ефективно розповідати про війну за кордоном. Подія пройде у просторі 1818 rooftop, вхід вільний.
  • Під час наступної події Жак Пелісьє, дистриб’ютор із Франції, поділиться порадами з кінопрокату та розповість про те, як українським фільмам ефективно виходити на європейський ринок. Захід також буде відкритим для всіх охочих і пройде у Kino42.
  • 6 червня відбудеться публічна розмова режисерів конкурсу Docu/Україна та режисерки Марини Степанської. Світлана Ліщинська, Марія Стоянова, Марія Пономарьова та Тетяна Дородніцина обговорюватимуть розломи реальності й часу, крізь які проростає кіно.
  • Власники індустрійних акредитацій зможуть відвідати 10 закритих майстер-класів та нетворкінг-зустрічей, щоб розібратися в тонкощах режисури монтажу (кейс-стаді з Міхаелем Оґлундом та кейс-стаді фільму «Мирні люди» від Шарлотт Туррес), роботи зі звуком (майстер-клас Василя Явтушенка) і прав власності на фільми (майстер-клас від Карін Ріахі).
  • Також представники Суспільного розкажуть про можливості співпраці суспільного мовника з українськими незалежними кіновиробниками.

Детальніше про кожну із 13 подій Docu/Про читайте за посиланням.

Фото: Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA/Facebook

Цьогоріч організатори Docudays UA також повернуть Meet Professionals — зустрічі з сейлз-агентами, бродкастерами та представницею The Guardian Documentaries, що дадуть змогу власникам індустрійних акредитацій розширити свою професійну мережу та знайти нові можливості для власних проєктів.

Вперше на майданчику Docu/Про відбудеться Raw Doc — програма для кінематографістів, які працюють над раф-катами своїх фільмів і хочуть провести тестовий показ експертам міжнародної індустрії та отримати професійний фідбек. Під час закритих показів учасники отримають можливість поспілкуватися з потенційними партнерами, зокрема представниками європейських суспільних мовників, сейлз-агентів і фестивалів.

Docu/Cинтез

Міждисциплінарна мистецька програма Docu/Cинтез зосередиться на пам’яті, архівах і просторах спільного. Події в межах програми проходитимуть з 31 травня по 6 червня в кінотеатрі «Жовтень» і Будинку кіно.

У просторі «Жовтня» буде представлена інсталяція художника Володимира Кузнецова «Антологія української кухні 2022–2024», створена з документації життєвих історій та актів солідарності на основі відеоматеріалів «Архіву війни», а також відео- та аудіозаписів митця. Проєкт відтворює моменти волонтерської діяльності та суспільної взаємопідтримки, демонструючи невпинну працю волонтерів у часи війни.

У межах програми Docu/Cинтез планується співпраця із запрошеними кураторами. Перша співпраця буде з музичною агенцією «Ухо». Їхній проєкт «Слухаючи відсутність: звукові архіви (не)спорожнілих кімнат» включає серію аудіоінсталяцій на основі документальних записів, зібраних у Києві та його околицях упродовж 2011–2024 років. У проєкті візьмуть участь Олег Шпудейко, Ян Спектор, Кахна Баранович, Марина Оснач та Ілля Коваленко. Проєкт буде відкритий для відвідування з 31 травня по 2 червня в Будинку кіно, а 4 червня в кінотеатрі «Жовтень» відбудеться модерований artist talk з учасниками.

Кінопрограма з архівних фільмів буде представлена кураторським дуетом Ґало Е. Рівера та Бетан Гʼюз. До перегляду та обговорення будуть запропоновані фільми «Дорога трудових мігрантів», режисер Тунджель Куртіз (Швеція / Туреччина, 1978) та «Сто дітей в очікуванні на потяг», режисер Іґнасіо Аґуеро (Чилі, 1988). Окрім серій інсталяцій і кінопоказів, відбудуться також дискусії з художниками, кураторами та експертами.

Фото: кадр із фільму «Сто дітей в очікуванні на потяг»

Правозахисна програма Rights Now!

Цьогоріч події правозахисної програми Rights Now! проходитимуть з 1 по 6 червня. Щодня відвідувачі зможуть відвідати події формату «Кава з партнерами», публічні читання в «Живій бібліотеці», заходи «Архіву війни» та вечірні розмови Rights Now!.

У межах серії подій «Кава з партнерами» обговорюватимуть, як захистити дітей від сексуального насильства в інтернеті, які проблеми приховує законодавство про колабораціонізм, підтримку доглядальників за пораненими ветеранами, а також роль молоді в деколонізації. Заплановано перегляд документальних стрічок проєкту «Радіо Свобода» «Крим.Реалії» та розслідування Михайла Ткача від «Української правди».

Проєкт ГО «Докудейз» та Infoscope «Архів війни» презентуватиме нові інструменти платформи й проведе дискусії про політику пам’яті, дезінформацію та штучний інтелект, притягнення Росії до відповідальності за екологічні злочини та зв’язок мови ненависті з воєнними злочинами. Як і минулого року, в кінотеатрі діятиме переглядова «Архіву війни». Спеціальною подією стане прем’єра документального фільму «Свідки. Полон вбиває», створеного на основі матеріалів «Архіву війни».

У «Живій бібліотеці» будуть представлені різні грані української ідентичності в публічних читаннях за участю експертів з історії, літератури, музики, візуального мистецтва та кіно.

Фото: Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA/Facebook

Docu/Club

1 та 3 червня Мережа кіноклубів Docu/Club проведе низку заходів з нагоди свого 10-річчя. У межах цих подій обговорюватимуть, як кіноклуби популяризують документальне кіно в регіонах, які фільми стають «довгожителями» клубного прокату, та як документальне кіно спонукає глядачів об’єднуватися для досягнення змін у своїх громадах. Також буде анонсовано старт спільної інформаційної кампанії з ВГО «Магнолія» щодо протидії сексуальному насильству над дітьми в інтернеті.


Читайте також: «Тачки», озвучка VS дубляж та труднощі перекладу. Олекса Негребецький про те, як змінився дубляж за 18 років, мову та якими мають бути перекладачі

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Новини
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
1 день тому
Музика
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
2 дні тому
Музика
Як звучить Дніпропетровщина (Січеславщина): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024