19 жовтня журналіст, продюсер, письменник та військовослужбовець Ілларіон Павлюк очолив Управління преси та інформації Міністерства оборони України. Раніше це управління очолював Костянтин Жура, а підпорядковувалося воно колишній заступниці міністра оборони Ганні Маляр.
Про це Ілларіон Павлюк повідомив на своїй сторінці у фейсбуці. До цього він проходив службу у Головному управлінні розвідки.
Розповідаємо, що відомо про нового очільника Управління та чим він займався до військової служби.
Український ПЕН пише, що Ілларіон Павлюк народився 1980 року у Скадовську, на Херсонщині. Коли йому було сім років, сім‘я переїхала на Далекий Схід Росії, на Сахалін, де проживала впродовж десяти років. До слова, там письменник познайомився з українським письменником та журналістом Джорджем Бату, який родом з Бурятії.
«Ми з Доржем Бату познайомились в 1993 році, мені тоді ще не було 13 років. Це було у дитячому таборі «Океан» у м. Владивосток. Це був пострадянський час. А ми на Сахаліні, де я жив, ще навіть не дуже й знали про те, що Радянський Союз розпався, до нас новини довго доходили. Узагальнення ще не було лайкою і ми всі думали, що так правильно: треба ділити людей на категорії і національності», — розповів письменник для Видавництва Старого Лева.
Потім сім’я повернулася до України, вони жили в Луганську.
Журналістська кар‘єра
Вищу освіту Ілларіон здобув у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля, який закінчив у 2001 році. Після університету переїхав до Києва, почав працювати як журналіст, висвітлював міжнародні конфлікти під час арабо-ізраїльського протистояння. Зокрема, був спеціальним кореспондентом телеканалу «Інтер» на Близькому Сході.
З 2005 року був головним редактором інформаційного мовлення телеканалу «К1», з 2007-го — директором студії документальних фільмів «07 Продакшн».
З 2010 року працював продюсером департаменту документально-художніх проєктів на канал «1+1». 2011 року входив до складу журі 63-ї американської телепремії «Еммі».
Павлюк, як кінопродюсер
Ілларіон Павлюк є продюсером та співзасновником у компанії Ivory films, у якій працював до березня 2021 року. Серед його відомих кіноробіт: документальні фільми «Код нації», «Планета мавп: куди зникають розумні діти?», «Звичайні зомбі. Як працює брехня», «Зомбі 2. Промивка Мізків», «Лазуровий пил» та інші фільми.
У 2015 році служив у складі добровольчого батальйону та воював на Сході України.
Павлюк, як письменник
Видавництво Старого Лева розповідає, що змалку Ілларіон мріяв стати письменником. У його батька була величезна бібліотека, там було кілька тисяч книжок.
«Читання — це була моя улюблена розвага в дитинстві, і, звісно, я мріяв бути письменником. Інша справа, що мені це вдалося. Мабуть тому, що я ніколи не полишав свою мрію і постійно про це думав», — поділився письменник.
Як письменник, видав три романи у Видавництві Старого Лева. Перша книжка «Білий попіл» вийшла друком у 2018 році. Це детективний роман, в якому є багато відсилок до повісті «Вій» Миколи Гоголя.
В 2019 році вийшов його другий, науково-фантастичний роман «Танець недоумка», який увійшов у шортлист премії «Книга року BBC 2019». Цю книжку він писав шість років.
«Там багато копирсання в душі головного героя й інших героїв. І навіть ті, хто любить наукову фантастику, мене критикують і кажуть, що це – не справжня наукова фантастика, бо дуже мало уваги приділено притаманним суто їй елементам», — розповідав Павлюк в інтерв‘ю для «Укрінформу».
А у 2020 році він видав третю книжку — психологічний трилер «Я бачу, вас цікавить пітьма», який увійшов у топ продажів ВСЛ. Це історія про київського кримінального психолога Андрія Гайстера, якого відправляють консультантом у селище Буськів Сад. Зимової ночі там зникла маленька дівчинка. А ще там водиться Звір — серійний маніяк, убивств якого тамтешні мешканці воліють не помічати.
Крім того, для ВСЛ Павлюк розповів, що хотів би екранізувати свої два перші романи «Білий попіл» і «Танець недоумка».
Крім того, у 2021 році він став очільником платформи «Тепле Місто». Це платформа, що була заснована в 2014 році в Івано-Франківську. Діє по всій країні. За 6 років вона реалізувала понад 400 проєктів й ініціатив у галузях освіти, сучасного мистецтва, нової економіки та сталої мобільності, спорту, медіа, урбаністики.
Що каже про нове призначення
Від початку повномасштабного вторгнення мобілізувався в один із підрозділів ГУР МО України. 19 жовтня він офіційно завершив службу в Управлінні розвідки. Своє призначення на нову посаду Павлюк коментує так:
«Приймаю нову посаду начальника Управління преси та інформації Міністерства оборони. Нові задачі, новий амбітний напрямок, величезна відповідальність. Дякую Міністру оборони за те, що повірив в мене й мою команду! Разом — до перемоги!».
Ілларіон Павлюк додає, що його попередні командири з ГУР були справжніми лідерами та бойовими побратимами, а товариші по розвідгрупі були «надійними відчайдухами з головою на плечах».
Читайте також: Український фільм «Фото на пам’ять» Ольги Черних відкриє найбільший фестиваль документального кіно у світі IDFA
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: