Головна
>
Кіно
>

Український фільм «Фото на пам’ять» Ольги Черних відкриє найбільший фестиваль документального кіно у світі IDFA

Український фільм «Фото на пам’ять» Ольги Черних відкриє найбільший фестиваль документального кіно у світі IDFA

8 листопада на Міжнародному фестивалі документального кіно в Амстердамі (IDFA) відбудеться світова прем‘єра фільму «Фото на пам‘ять» режисерки Ольги Черних. Стрічка стане відкриттям фестивалю та буде представлена у конкурсній програмі Envision.

Додамо, що вперше в історії IDFA фестиваль відкриватиме фільм українського виробництва.

Кадр з фільму

«Фото на пам‘ять» — це копродукційний фільм України, Німеччини та Франції. Він розповідає про довгий шлях однієї родини крізь війну. У ньому розкрита тематика переживання втрат, яких зазнали три покоління жінок у сім’ї режисерки: вона сама, її мати, яка завідує відділенням патологічної анатомії, та бабуся, яка залишається в окупації. 

Досвід еміграції та війни Ольга Черних осмислювала на прикладі власної родини, що вимушено переїхала з Донецька до Києва у 2014 році. Батьки режисерки поїхали, але бабуся й деякі інші родичі залишилися в окупованому місті. Ольга спостерігала, як вони переживають зміни, адаптуються до нової реальності, «приправляючи все чорним гумором з нотками оптимізм:

«Коли почалася повномасштабна війна, я зрозуміла, що маю переосмислити візуально-емоційну форму фільму, знайти іншу кіномову. Для мене важливим було передати відчуття втрати часу та простору, коли ми раптом опиняємося в стані, де минуле, сьогодення й майбутнє переплутані й тісно пов’язані. Ця історія не про мою родину, вона про всіх нас», — ділиться режисерка.

Одним із продюсерів стрічки став Олексій Гладушевський, який також продюсував серіали «Перші ластівки» та «Новенька», а також фільми «Товариство блакитної перлини» та «Мій юний принц». Він також генеральний продюсер кінофестивалю Миколайчук Open.

«Я пишаюся нашою командою, яка змогла, попри всі виклики, власними силами завершити цей фільм, навіть без залучення державного фінансування. Звісно, ми подавали проєкт на українські пітчинги та, на жаль, не вигравали конкурси. А тепер фільм відкриває найпрестижніший фестиваль документального кіно у світі! Тому це важливий меседж для всіх митців — завжди йти проти обставин», — каже Олексій.

У особистій оповіді авторка веде глядача крізь десятиліття сімейних архівів і вісім років війни.

Американське видання Variety написало про цю стрічку так:

«Фільм, який отримав підтримку IDFA Bertha Fund у 2022 році, є глибоко особистою розповіддю про триваючу війну в Україні та її насильницьку історію, побачену крізь призму трьох поколінь жінок».

А виданняя Hollywoodreporter наводить слова художнього директора фестивалю Орва Нірабії:

«Режисерка не цурається спроб побудувати кінематографічний світ з крихких елементів. Сміливість і оригінальність підходу фільму відкриває набагато ширший світогляд. Ось що роблять такі фільми, як “Фото на пам‘ять”, центром IDFA», — сказав Нірабіа в заяві про першу світову прем’єру.


Міжнародний фестиваль документального кіно в Амстердамі (IDFA) щорічно проводиться з 1988 року. Завдання фестивалю — просувати креативні документальні фільми та подавати їх широкій авдиторії. Конкурсна програма фестивалю складається з кількох секцій.


Читайте також: Пристрасті в епоху «Перебудови»: огляд на фільм «Ти мене любиш?» Тоні Ноябрьової

Над створенням цього матеріалу працювала команда із шести людей.
Допоможи нам продовжувати працювати на цьому ж рівні — задонать Ліруму на Buy Me a Coffee

Підтримай Лірум

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Музика
Від The Maneken до sucilna_nevdacha.exe: як звучить Донеччина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
1 день тому
Новини
«Це, мабуть, єдиний випадок у світі, коли танцпол — safe place». Як Some People відновлює культурне життя у Харкові під обстрілами?
Жданович Дарина Жданович Дарина
22 Травня, 2024
Анонси
Гід сценами фестивалю V`YAVA Єднання: плейлісти усіх локацій
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
22 Травня, 2024