Головна
>
Література
>

В Україні запустили кримськотатарський видавничий проєкт Kitap Qalesi: що про це відомо?

В Україні запустили кримськотатарський видавничий проєкт Kitap Qalesi: що про це відомо?

В Україні з’явилося нове видавництво — Kitap Qalesi, що в перекладі з кримськотатарської означає «Книжкова фортеця». Мета проєкту — розвиток кримськотатарської мови за допомогою літератури.

Kitap Qalesi — це соціальний бізнес на стадії розробки, який планує розвивати кримськотатарське книговидання. Проєкт не є частиною жодної організації, ініціатори планують зареєструвати свою.

Ідея створити видавництво належить Софії Острозькій. У неї є досвід створення та організації проєктів, зокрема грантових. Зараз вона працює в ГО «Будуємо Україну Разом» і є менеджеркою проєкту Kitap Qalesi. У коментарі для Ліруму вона розповіла, що Kitap Qalesi — це ініціатива кількох людей, серед яких є і кримські татар(к)и, і українки:

«Серед засновників зараз чотири людини: я, філолог кримськотатарської мови Арслан Фазилов (який має перекладацький та викладацький досвід, а також брав участь в декількох кримськотатарських проєктах),  Джемілє Аблякімова (має досвід надання маркетингових послуг і роботи зі стартапами) та SMM-менеджерка Дар’я Пивоварова (має волонтерський досвід SMM для громадських організацій)».

Ініціатори планують транслітерувати класичну кримськотатарську літературу на латиницю, робити переклади українською мовою; а в майбутньому розвивати та видавати сучасних кримськотатарських авторів і авторок.

Наразі команда працює над створенням першої книги. Процес обіцяють показувати на своїй сторінці в Instagram.

Видавці також запрошують пройти опитування, яке допоможе їм краще зрозуміти потреби та авдиторію. В анкеті також можна залишити свої контакти, якщо хочете долучитися до проєкту.


Читайте також: У 13 містах України будуть спецпокази фільму «Довбуш»: де і коли дивитися

Над створенням цього матеріалу працювала команда із шести людей.
Допоможи нам продовжувати працювати на цьому ж рівні — задонать Ліруму на Buy Me a Coffee

Підтримай Лірум

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Новини
Від Сусіди стерплять до Këkht Aräkh: як звучить Миколаївщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
9 Квітня, 2024
Новини
Як звучить Херсонщина: плейлист від Ліруму
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
4 Квітня, 2024
Новини
Що слухала команда Ліруму в березні
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
4 Квітня, 2024