Головна
>
Література
>

«Книжковий Арсенал» оголосив дату та формат 11-го фестивалю

«Книжковий Арсенал» оголосив дату та формат 11-го фестивалю

Цього року відбудеться 11-й міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал». Він триватиме з вечора 22 червня до 25 червня.

Формат фестивалю традиційно поєднає програмну частину та книжковий ярмарок із відповідними тематичними секціями. «Книжковий Арсенал» відбуватиметься у лівому крилі першого поверху Старого арсеналу.

«З моменту російського вторгнення Мистецький арсенал увесь час намагається бути підтримкою для своїх аудиторій: глядачів, читачів, митців, професіоналів культури. Ми впевнені, що Книжковий Арсенал цього року потрібен як ніколи. Він має підтримати, посилити стійкість і надихнути усіх нас. Тому сьогодні ми оголошуємо дати щорічного фестивалю і зробимо все, щоб створити комфортний і безпечний простір, аби зібратися разом, і надати сцену, щоби осмислити наш досвід. Ми працюватимемо невтомно, щоб відбувся цей, можливо, найважливіший в Україні, майданчик для зустрічі книги, читача та автора», — зазначає генеральна директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта.

Втім, цього разу операторами продажу книжок на фестивалі будуть не окремі видавництва, а локальні київські книгарні:

  • книгарня «Сенс» представить секцію «Нонфікшн», 
  • книгарня «Книжковий Лев» — секцію «Художня література»,
  • книгарня «Закапелок» — секції «Дитяча література», «Комікси та графічні романи».

Окрім цього, оператором секції «Арткнига» стане Довженко-Центр в рамках міжінституційного партнерства з Мистецьким арсеналом. Такі зміни пов‘язують з безпековою ситуацією та нерівними умовами на видавничому ринку, що склалися під час воєнного стану.

«Наша команда пропрацювала декілька сценаріїв, шукаючи рішення про формат проведення фестивалю в умовах воєнного стану. Формат, який ми пропонуємо, має на меті представити нашим відвідувачам широку інклюзивну лінійку книг від максимального кола українських видавництв, що, своєю чергою, допоможе підтримати більше дієвців галузі. Крім того, залучення до співпраці локальних незалежних книгарень, сподіваюся, дозволить нам звернути увагу на важливість саме цієї ланки на шляху книжки від автора до читача: такі книгарні, кожна зі своїм власним обличчям, підходом до клієнта, культурою побудови здорових бізнес-відносин із видавцями та стратегією розвитку місцевих локальних спільнот навколо себе заслуговують на більшу помітність. Важливо й те, що такий формат Книжкового Арсеналу дозволить видавцям взяти участь у фестивалі в якості бажаних гостей, скористатися можливістю зосередитись на зустрічах та обміні досвідом з колегами, нетворкінгу та професійних внутрішньо-цехових дискусіях, — каже директорка Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» Юлія Козловець.

На трьох сценах відбуватимуться перформативні, професійні події та близько 50 добірних подій у межах фокус-теми, основної літературної програми і програми для дітей та підлітків.

Також під час 5 квітня об 11:00 відбудеться онлайн-зустріч з організаторами, де докладно розповідатимуть про особливості проведення цьогорічного фестивалю. Зареєструватися на зустріч можна за посиланням.


Читайте також: Каталоги Мистецького арсеналу до виставок тепер у вільному доступі

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024