Головна
>
Кіно
>

Збережене Різдво: слухаємо «Колядки на Кудрявці»

Збережене Різдво: слухаємо «Колядки на Кудрявці»

24 грудня на медіасервісі Megogo відбулася прем’єра музичного фільму «Колядки на Кудрявці». А відсьогодні, 30 грудня, аудіоверсія доступна для прослуховування на всіх майданчиках для подкастів та музики. 

Стрічка репрезентує українські традиції на сучасний лад. У проєкті, в сучасному музичному обробленні, зазвучали автентичні колядки з усієї України, які передавалися з покоління в покоління.

Від задуму до реалізації проєкту пройшло 2 місяці, знімання фільму проходило на київській Кудрявці, де століття тому шанували Різдво.

Втім протягом десятиліть окупації радянським союзом, всі українські традиції зникали з міст, а продовжували існувати лише у віддалених районах та селах. Тому простір «Кудрявка» вирішив повернути українцям забуті колядки у новому звучанні. 

«Наша культура важлива, особливо під час чергової спроби знищення української нації все тими ж загарбниками. І справжня українська культура сьогодні переосмислюється візуально і музично. Пісні, які раніше виконувались під найпростіші музичні інструменти, сьогодні можуть звучати в електронній обробці і поширюватись на мільйони людей через Spotify, YouTube, Apple Music. Культура розвивається тільки тоді, коли постійно переосмислюється в актуальних формах і актуальних сенсах», каже СЕО Кудрявки Ольга Пилипенко.

Над проєктом працювала команда музичного каналу Megogo Live, саундпродюсер Ярослав Маяк (Тонка) та фольклорний гурт ЩукаРиба.

Також до проєкту долучилися Jamala, Dantes, Wellboy, Тонка, Tery, Lely45, ЮЮ та ЩукаРиба. Під кожного музиканта підібрали колядку та пропрацювали виконання.  

«Мені дали максимальну свободу в створенні музики і я намагався зробити так, щоб всі 8 колядок звучали цікаво, цілісно, але водночас, щоб в кожній був відчутний стилістичний напрямок соліста. Потім, коли вже була написана музика, ми записували і інтегрували артиста в аранжування, аж після цього переписували хор, з урахуванням солюючої партії артиста. Я думаю, що цей проєкт був своєрідним викликом для всіх нас, тому що ніхто такого раніше не робив, але тим це було і цікаво — йти неповторною стежкою», — розповідає Ярослав Маяк. 

Учасниця гурту ЩукаРиба Ярина Сізик каже, що «Колядки на Кудрявці» — це можливість популяризувати українську музику:

«Розвінчати міфи та позбутися стереотипів, які дуже швидко утворюються навколо культурної сфери. Цими колядками ми звертаємося одночасно до різних сфер — самих артистів, до фольклористів, етнографів та до кожної людини. Ми зберегли оригінальність колядок, але осучаснили їх, щоб плейлист можна було слухати навіть просто в машині».

У стрічки є субтитри англійською та польською мовами, також фільм має переклад жестовою мовою завдяки соціальній ініціативі «Дивись як чутно».


Кудрявка — це територія колишнього лікеро-горілчаного заводу. Його спроєктував Володимир Безсмертний і фасади 1896 року навіть збереглися. Колись це був Казенний винний склад №1, нині — занедбана територія з залишками горілого даху й унікальними чавунними колонами.

Зараз це місце ревіталізує компанія «Ковальська» й в майбутньому Кудрявка стане живим простором міської культури Києва.


Читайте також: Данило Галико випустив аудіозбірку віршів

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024