Головна
>
Кіно
>

Іронічний детектив в Україні зі смертною карою. Дивимося трейлер «Ля Палісіада»

Іронічний детектив в Україні зі смертною карою. Дивимося трейлер «Ля Палісіада»

11 січня 2024 року в прокат вийде іронічна драма «Ля Палісіада» режисера Філіпа Сотниченка. 8 серпня творча команда представила офіційний трейлер до фільму.

«Ля Палісіада» — це повнометражний дебют режисера Філіпа Сотниченка в жанрі пострадянського нуару. Події фільму розгортаються у 1996 році — за кілька місяців до скасування мораторію на смертну кару. Двоє старих друзів — судовий психіатр Олександр і його друг — слідчий Ільгар Сабітов, які беруть участь у заплутаній історії вбивства міліціонера. Героїв поєднує те, що колись вони обидва були закохані у вдову загиблого. Зрештою, Олександр починає сумніватися у правильності системи правоохоронних органів, коли бачить усю беззаконність проведення судових експериментів над підозрюваним. Правоохоронці ж роблять усе, щоб встигнути знайти винуватця і покарати його, на їх думку, справедливо.

За словами режисера стрічки Філіпа Сотниченка, події фільму не претендують на історичну дійсність, а є лише стилізацією періоду та повсякдення людей, що жили у 90-х.

«Я випадково натрапив на інформацію про смертну кару в Україні: був дуже здивований, що вже за часів незалежності в країні й далі вдавалися до найвищої міри покарання. Мене зацікавила процедура страти. Згодом я дізнався, що під час розстрілу поряд мусив бути присутній лікар, щоб зафіксувати смерть засудженого. Потім став шукати інформацію про роль лікарів у правоохоронній і судовій системах. Таким чином вийшов на фігуру судового психіатра, який здався мені потенційно цікавим персонажем у потенційно цікавих обставинах», — казав режисер Філіп Сотниченко в інтерв’ю DTF.

Проєкт стрічки «Ля Палісіада» розроблявся з 2019 року, а зйомки проходили у 2021 році. Вперше кінопроєкт було презентовано на кіноринку Одеського кінофестивалю у 2019 році, де він здобув нагороду Руху солідарності за гендерну рівність від ООН. Стрічку знято в особливому стилі — у поєднанні плівкового зображення та сучасних цифрових технологій. Для зйомок епохи 90-х автори фільму використовували ретро-відеокамеру, останні вцілілі касети для якої замовляли по всьому світу.

Світова прем‘єра стрічки відбулася на Роттердамському міжнародному кінофестивалі. Тоді ж фільм отримав приз Fipresci. Нещодавно стрічка перемогла на міжнародному кінофестивалі у Вільнюсі. Фільм став найкращим конкурсним фільмом і здобув грошову винагороду в розмірі 8000 євро.


Філіп Сотниченко — український кінорежисер і сценарист. Народився 1989 року в Києві в родині організатора кіновиробництва. Навчався в Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого, спочатку – на кінознавстві, зараз закінчує режисерську майстерню. Співзасновник ГО «СУК», куратор національного кіноконкурсу на фестивалі «ГогольFest».


Читайте також: Переоцінка ідентичності та минулого: гід Одеським кінофестивалем

Над створенням цього матеріалу працювала команда із шести людей.
Допоможи нам продовжувати працювати на цьому ж рівні — задонать Ліруму на Buy Me a Coffee

Підтримай Лірум

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Новини
Мистецтво свідчень: чому Голодомор — не міф. І як про трагедію розповідають у кіно, літературі та музиці
Кравченко Марія Кравченко Марія
25 Листопада, 2023
Література
Чому ти любиш Різдво? Читаємо уривок з книжки «27 днів до Різдва» Дзвінки Матіяш
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
23 Листопада, 2023
Музика
Відеошоу «Не за кадром»: Женя Галич про «останні» концерти O.Torvald, діяльність в ЗСУ та молодих артистів
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
22 Листопада, 2023