Головна
>
Новини
>

36 країн, 60 подій та понад 500 гостей: яким був десятий Львівський медіафорум?

36 країн, 60 подій та понад 500 гостей: яким був десятий Львівський медіафорум?

16—18 травня у Львові пройшов 10-й медіафорум (LMF Х). Тема ювілейної події: «Мова для порозуміння: пошук сенсів у поляризованому світі». Цього року конференція зосередилася на пошуку спільну мову й визначенні ролі, яку в цих пошуках відіграють медіа, громадянське суспільство, міжнародні організації, національні органи влади, дипломати та інші учасники процесу.

Фото: Настя Телікова

«На X LMF нам вдалося зібрати представників різних середовищ — від журналістів і лідерів громадянського суспільства до фахівців міжнародних організацій, політиків і дипломатів. Усе це люди, які прямо чи опосередковано впливають у своїх країнах на громадську думку і рішення урядів. Ми запропонували їм поговорити на теми, які формують порядок денний глобальної медійної спільноти і є універсальними викликами.  Отже, і розв’язання варто шукати разом», — каже керівниця Львівського медіафоруму Оля Мирович

LMF — друга за масштабом медійна конференція в Європі, що об’єднує медіафахівців з усього світу. Подію у 2013 році у Львові заснувала команда громадської організації «Львівський медіафорум». У 2022 році, через повномасштабне вторгнення, LMF змінив формат і зосередився на проблемах, розв’язання яких критично важливе для міжнародної підтримки України.

Програма X LMF

Програму ювілейної події формували два напрямки — Common Language і Common Sense:

Common Language — це потік, де було більше світоглядних дискусій і публічних інтерв’ю. Тут йшлося про стратегії перемоги України у війні за незалежність, про вплив медіа на формування історичної пам’яті, про зміни, які вносить сучасна війна в етику і практики журналістів, про порозуміння в час поляризації і про вплив колоніального минулого на нашу свідомість сьогодні. 

Common Sense — більш практичний потік, де ділилися досвідом і шукали рішення. Тут говорили про протидію тиску на журналістів, про використання штучного інтелекту в роботі медіа, про вплив технологічних платформ на поляризацію суспільства, про психічне здоров’я і психологічну підтримку медійників, а також про залежність майбутнього українських медіа від донорської підтримки. 

Основними спікерками X LMF були Олександра Матвійчук, голова Центру громадянських свобод, та Ґаятрі Чакраворті Співак, професорка Колумбійського університету. Запис їхніх виступів англійською мовою можна переглянути тут.

Фото: Настя Телікова

Учасники форуму

Усього в ювілейній конференції взяли участь понад 500 гостей і спікерів. Як розповідають організатори заходу, у конференції взяли участь медійники, дослідники, громадські діячі та публічні інтелектуали із 36 країн. Кожен четвертий на конференції був з-поза України.

«Головна практична мета цієї конференції для нас — аби українці змогли поговорити з іноземними колегами наживо, маючи достатньо часу і простору, аби бути почутими і сформулювати свої думки й аргументи. І під час панелей, і під час неформального спілкування ми бачили сотні таких розмов. Так і народжується порозуміння», — каже креативний директор Львівського медіафоруму Отар Довженко.  

У 2024 році організатори не продавали квитки на конференцію, вхід був безкоштовним. Натомість Львівський медіафорум запропонував гостям зробити пожертву на розвиток постійної програми психологічної підтримки для медійників.

Фото: Настя Телікова

Культурна програма X LMF

Кураторкою культурної програми X LMF стала культурна менеджерка, критикиня, авторка Євгенія Нестерович. На локації можна було побачити три виставки:

  • Куточок «Схованка», де представлені твори від студії дитячого мистецтва Aza Nizi Maza. Ці роботи створені дітьми у віці від 6 до 14 років під час літа 2022 року, коли команда студії повернулася з укриття в метрополітені назад до роботи у своєму підвальному приміщенні.
  • Виставка «Мури Європи» від команди Outriders, що демонструє перетворення Європейського Союзу з доброзичливого до мігрантів під час кризи біженців 2015 року до замкненого і забарикадованого на понад 2000 кілометрах прикордонних парканів.
  • Інтерактивну інсталяцію Common Senses, на якій учасники рефлексували, що об’єднує і поляризує громадян різних країн. 

«Міркуючи про культурну програму конференції LMF у 2024 році, ми прагнули якомога менше пояснювати і якомога більше дати відчути на власному досвіді. Створити через мистецтво такі комунікативні ситуації, у яких буде простір і час для спільного проживання моменту, і свобода зробити цей момент саме таким, яким він має бути тут і тепер», — коментує кураторка культурної програми LMF X Євгенія Нестерович.

Фото: Настя Телікова

Читайте також: «Тачки», озвучка VS дубляж та труднощі перекладу. Олекса Негребецький про те, як змінився дубляж за 18 років, мову та якими мають бути перекладачі

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Музика
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
56 хв. тому
Музика
Як звучить Дніпропетровщина (Січеславщина): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
18 години тому
Новини
Від Jerry Heil до Миколи Пацюка: як звучить Київщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
2 дні тому