Головна
>
Література
>

На фронті загинув поет Максим Кривцов

На фронті загинув поет Максим Кривцов

7 січня загинув поет та військовий Максим «Далі» Кривцов. Про це на своїй фейсбуці-сторінці повідомив письменник Любко Дереш. Загибель митця підтвердила його мати Надія Кривцова.

«Мав удачу спілкуватися з ним і вести заняття, де він був як слухач, на ветеранській програмі “Голоси війни”. Дуже жива, дотепна, надзвичайно талановита людина. Нехай забуття не торкнеться тебе. Вічна пам’ять героєві», — пише Любко Дереш.

Максим був учасником Революції гідності у 2013-2014 роках, після чого добровольцем долучився до лав ЗСУ. Згодом працював у Центрі реабілітації та реадаптації учасників АТО та у Veteran Hub. З початком повномасштабного вторгнення повернувся на фронт, де продовжував писати вірші та прозу. У кінці 2023 року випустив збірку поезій під назвою «Вірші з бійниці», яку український ПЕН визнала однією з найкращих книг української поезії у 2023 році.

Максим був співавтором фільму від об’єднання українських кінематографістів Вавилон’13 «Зошит війни». 

«Зошит війни» (War Note) створений з особистих відеозаписів із телефонів та камер українських військових та добровольців. Стрічка запрошує глядача у подорож на фронт війни з Росією. Герої знімають відео та завжди відчувають, що запис може закінчитись у будь-яку мить. Максим Кривцов став одним із учасників фільму.

Подивитися стрічку можна за посиланням

На тексти Максима також випустили два фільми в межах спецпроєкту від Вавилонʼ13 «Війна-ненажера», який екранізує твори про війну українських письменників та поетів, які зараз служать у війську.

Серіал «Війна-ненажера» має на меті привернути увагу глядачів до актуальних соціальних проблем та підтримати українське суспільство під час боротьби за незалежність. А також — підсвітити тексти авторів, які наразі є військовослужбовцями. Наразі вийшло 10 серій на тексти 10 українських авторів та авторок.

Сценарієм першого фільму проєкту стала поезія Максима Кривцова — «Він переїхав в Бучу». 

«Він переїхав в Бучу» частково є автобіографічним, оскільки Максим переїхав до Бучі у березні 2021 року. 

Згодом на текст Максима випустили другий фільм — «Я вирушив автостопом».

Максим Кривцом також є автором тексту пісні Жовтий скотч, яка стала саундтреком до фільму «Наші котики».

«Ми памʼятатимемо Макса саме таким: усміхненим і життєрадісним навіть на війні», — пише команда Вавилонʼ13.

Любко Дереш опублікував синопсис незавершеного роману Максима:

«…Коли повертаємось із ротацій, їдемо в автівці додому, ми не відчуваємо щастя, хоча хочемо повернення. Напевне. Ми відчуваємо одне – порожнечу. Одну спільну на всіх порожнечу, колективну, як пам’ять. Ми захлинаємось нею і задихаємось від її випарів.

Отже. Я хочу розповісти про багатоповерхівку, на 77 поверсі якої розміщений офіс телеканалу “Забуття”. Вся розповідь відбуватиметься у межах найжахливішої програми у світі “Ток-шоу Війна”…»

Читайте також: На фронті загинув актор Богдан Колесник

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024