Головна
>
Література
>

Що слухають в Україні: Megogo оприлюднив статистику аудіокнижок за перший квартал року

Що слухають в Україні: Megogo оприлюднив статистику аудіокнижок за перший квартал року

Стримінговий сервіс Megogo опублікував статистику прослуховувань аудіоконтенту за перший квартал 2023 року. Статистика зібрана з розділу «Аудіо», де розміщені подкасти, аудіокниги та аудіосеріали. У топ прослуховувань потрапили українські автори. Про це повідомляє видання Mezha з посиланням на відповідну статистику. 

Перше місце у рейтингу займає аудіокнижка «Подолати минуле: глобальна історія України» історика та публіциста Ярослава Грицака

У цій книжці автор через ретроспективу минулого пояснює, що відбувається із сучасною Україною зараз. Він зазначає, що Україна утворилася внаслідок глобалізації та модернізації, разом із найтемнішими їх сторонами, пов’язаними з масовим насильством. Та водночас, автор шукає відповідь на питання, куди Україна могла б рухатися далі.

На другому місці — «1984» Джорджа Орвелла. Це — один із найвідоміших романів-антиутопій автора, що розповідає про світ майбутнього. У цьому світі триває нескінченна війна. Події розгортаються в країні під назвою Океанія — одній із трьох світових імперій, які утворилися після так званої «великої війни». Політичний устрій країни — англійський соціалізм, що фактично перейшов жорстокий тоталітаризм. Головний герой живе у Лондоні і працює у Міністерстві Правди, старанно вилучаючи з документів те, що не відповідає офіційній пропаганді. При цьому він людина, що глибоко відчуває і мислить, а тому ненавидить тоталітарний світоустрій і мріє про революцію.

На третьому місці — книжка «Вища вірність. Правда, брехня і лідерство. Спогади директора ФБР» Джеймса Комі.

Мемуари колишнього директора ФБР Джеймса Комі, якого за нелояльність до власної персони звільнив Трамп, стали бестселером у США. «Вірність» — це підсумок кар’єри Комі в органах правопорядку та правосуддя США. Це і роздуми Комі про етичне лідерство, і політичний аналіз минулих президентських виборів у США «із перших вуст».

Четверте місце посіла книжка «Район «Д» Артема Чеха.

Збірка об’єднаних часом і простором історій, з яких вимальовується портрет автора. Він розповідає про місця, де минули його дитинство і юність, таким чином складає самокритичний портрет, у якому можна розгледіти риси хуторянства і космополітизму, дріб’язковості й великодушності тощо.

На п‘ятому місці — «Кобзар» Тараса Шевченка.

Повне видання поезій українського класика Тараса Шевченка. Перше видання збірки вийшло 1840 року. Тоді до неї ввійшло вісім ранніх творів автора. Нині ж до «Кобзаря» входять усі поезії Шевченка, що стали відомими не лише в Україні, а й за кордоном.

На шостому місці — «Радіо Ніч» Юрія Андруховича.

Гостросюжетний та лірични роман Андруховича розповідає про музиканта Йосифа Ротського, який має нічну радіостанцію. Події сюжету розгортаються в невизначеному майбутньому. З розвитком сюжету роману читач дізнається про долю героя: його участь у революціях, переслідування спецслужб тоталітарних режимів, любовні пригоди, банківські махінації та улюблену музику Йосифа.

Сьоме місце в рейтингу посіла книжка «За лаштунками війни. Сталін, нацисти і Захід» авторства Лоренса Ріс.

Це історія відносин Заходу з Йосипом Сталіним. У розповіді використані матеріали, що стали доступні лише з моменту відкриття російських архівів, а також свідчення очевидців цього періоду. У книжці окреслене поєднання міжнародної політики та жахливого особистого досвіду мешканців пострадянського простору, що має на меті змусити читача переосмислити своє уявлення про Другу світову війну.

На Восьмому місці — книжка «Стіни в моїй голові» Володимира Станчишина.

Цю книжку присвячено тривожності, депресії, соціальним фобіям, різним психічним розладам, які більшою чи меншою мірою впливають на звичний спосіб життя людини в соціумі.

Дев‘яте місце в рейтингу займає збірка «365 казок на ніч. Казки про героїв» від Українського інституту книги.

Збірка дитячих казок, що розділена на декілька блоків. Перші 20 історій від сучасних українських авторів присвячені розмаїттю природи. Наступні 20 казок із блоку «Знання» переконують бути розумним і заохочують розвивати корисні навички. Третій та останній блок аудіоказок присвячений супергероям найрізноманітнішого штибу.

На десятому місці — книжка «За лаштунками імперії. Есеї про українсько-російські культурні відносини» письменниці Віри Агеєвої. 

У цій книжці Віра Агеєва через призму культурного процесу аналізує український спротив імперії та боротьбу за збереження колективної пам’яті.

Читайте також: Що послухати: 12 аудіокнижок українських авторів

Окрім аудіоконтенту в рейтингу також є статистика перегляду українських фільмів і серіалів, дитячого контенту та спортивних програм.


Читайте також: Хто з українських авторів продав найбільше книжок?

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Новини
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
5 години тому
Музика
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
9 години тому
Музика
Як звучить Дніпропетровщина (Січеславщина): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
1 день тому