Головна
>
Музика
>

Відео дня: дивимося кліп Пиріг і Батіг на пісню «І Гріховна І Свята»

Відео дня: дивимося кліп Пиріг і Батіг на пісню «І Гріховна І Свята»

31 січня гурт Пиріг і Батіг випустив кліп на трек І Гріховна І Свята — першого синглу з майбутнього альбому Замордовані. Режисеркою кліпу стала Даша Ши, а головну роль зіграла акторка Соломія Кирилова, яка знімалася у стрічці «Памфір».

«Це відео — те, чого я не проживала раніше. Воно зроблене для гурту, який мене надихає, кожна пісня якого проживається мною як фільм, бо такими геніальними музикантами народжуються, а не стають. Пиріг і Батіг — це не тільки неймовірний оркестр талановитих музикантів, а й та культура, яку ми маємо пам‘ятати і шанувати. Це співана поезія розстріляного відродження письменників, яких замордували, бо вони були українцями. Ще одна згадка того, що нас намагалися винищувати століттями. І так, коли я почула пісню вперше, сироти по шкірі були зі мною ще тривалий час. Дуже сподіваюся, що ви поринете в ті самі відчуття!», — коментує роботу режисерка Даша Ши

Даша Ши також є режисеркою кліпів гурту Pianoboy на треки Триматися своїхОб’єднані любов’ю та музичного відео на пісню Вірю виконавиці Eleli.

Пісня І Гріховна І Свята, на яку знятий кліп, створена на основі вірша Григорія Чупринки — українського поета, розстріляного більшовиками у 1921 році в Києві. 

«Це перший сингл із нашого майбутнього альбому Замордовані, який буде подвійним. Дуже важливо, що саме з Григорія Чупринки і його поезії ми починаємо відкривати і показувати свій набуток по цьому матеріалу. Бо Григорій Чупринка є представником першої хвилі розстрілів в часи, коли тільки прийшла радянщина до України. Він також особливий тим, що ніколи не був прихильником нічого радянського, був впертим націоналістом, українським січовим стрільцем, за що й розстріляний 28 серпня 1921 року в київському Лук’янівському СІЗО.

Його поезію шанував Роман Шухевич, тому взяв собі псевдонім “генерал Тарас Чупринка” — такий збірний образ двох поетів, Тараса Григоровича та Григорія Аврамовича. На майбутньому альбомі буде ще одна пісня Чупринки, яку ми зараз робимо спільно з Ніною Гаренецькою, учасницею колективу DakhaBrakha», — розповідає учасник гурту Мар’ян Пирожок. 


Проєкт Пиріг і Батіг — колектив, створений у 2019 році під час роботи над матеріалом за творчістю Степана Руданського, результатом якої став альбом Сьпівомовний. Гурт визначає свій стиль як «співана поезія» чи «декламація у співах». Починалося все як тріо Мар’яна Пирожка (псевдонім — Мар’ян Пиріг), Маркіяна Турканика та Сашка Марусяка, а згодом до них долучився Всеволод Садовий, гобоїст Юрій Хвостов, контрабасист Артем Каменков, фаготист Крістов Віков і перкусіоніст Лесик Омодада

Мар’ян Пиріг каже, що гурт пропонує публіці високу українську лірику у комплекті з музичними «шмаганнями». А мета проєкту — підіймати український поетичний пласт на наступний рівень, соціально канонізуючи забутих українських поетів, популяризувати українську мову через різноманітні музичні стилі і жанри, та й просто “всипати батога” піснями на слова славних митців.


Читайте також: У Києві відбудеться Підсумковий Зорепад Релізів та вручення «Золотої Зорі Лірум»

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024