Головна
>
Новини
>

Радіодиктант національної єдності-2022: розповідаємо коли і як взяти участь

Радіодиктант національної єдності-2022: розповідаємо коли і як взяти участь

9 листопада, в День української писемності та мови, об 11:00 розпочнеться Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Цьогоріч авторкою тексту стане письменниця та режисерка Ірина Цілик, а читатиме його народна артистка Ада Роговцева.

Радіодиктант національної єдності — найбільший україномовний флешмоб, який був започаткований командою Українського Радіо у 2000 році. З того часу він щорічно проводиться у День української писемності та мови

«Цьогорічний Радіодиктант — це перш за все українська акція єднання, де б ми не були. Завдяки можливостям Українського Радіо до Радіодиктанту кожен може долучитися, незалежно від того, у якій точці земної кулі перебуває у цей непростий для нас усіх час. Сьогодні це особливо важливо, адже ми бачимо, що війна в Україні йде не лише за збереження наших територій, війна йде за збереження нашої ідентичності. Це флешмоб поваги до нашої культури, це можливість долучитися до спільної дії, яка об’єднує всіх нас», — зазначив член правління Суспільного Мовлення, відповідальний за платформи радіо та телебачення Дмитро Хоркін.

Як взяти участь? 

До диктанту можна приєднатися з будь-якого куточка світу. Також написання Радіодиктанту-2022 адаптовано до умов воєнного часу. Також у різних країнах світу будуть облаштовані студії для написання диктанту для вимушених переселенців та українців, які живуть за кордоном.

Радіодиктант звучатиме по всій країні на хвилях Українського Радіо та Радіо Культура. Водночас флешмоб укотре вийде за межі суто радіоформату: він наживо транслюватиметься на телеканалах та діджитал-платформах Суспільного Мовлення.


Читайте також: Маріанна Кіяновська — лавреатка Міжнародної літературної премії ім. Збіґнєва Герберта

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Новини
Мистецтво свідчень: чому Голодомор — не міф. І як про трагедію розповідають у кіно, літературі та музиці
Кравченко Марія Кравченко Марія
25 Листопада, 2023
Література
Чому ти любиш Різдво? Читаємо уривок з книжки «27 днів до Різдва» Дзвінки Матіяш
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
23 Листопада, 2023
Музика
Відеошоу «Не за кадром»: Женя Галич про «останні» концерти O.Torvald, діяльність в ЗСУ та молодих артистів
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
22 Листопада, 2023