Головна
>
Новини
>

Громадське випустило радіофільм про Маріупольський драмтеатр «Зустрінемось на Драмі»

Громадське випустило радіофільм про Маріупольський драмтеатр «Зустрінемось на Драмі»

16 березня 2022 року росіяни вдарили про будівлі Маріупольського драмтеатру. Рік по тому Громадське радіо презентувало радіофільм «Зустрінемось на Драмі». Авторками проєкту стали Юлія Соганчі та Вікторія Єрмолаєва

Для Юлії Соганчі створення радіофільму стало особистою історією, адже вона працювала звукорежисеркою Маріупольського драмтеатру впродовж семи років:

«Перша думка 16 березня 2022 року була: “А скільки ж людей загинули? Це ж величезна будівля…”. А потім: “Я більше не побачу цього місця таким, як пам’ятаю, ніколи”. Не зможу пройтися коридорами театру, зайти на сцену. Я кожного року приїздила додому в Маріуполь. І завжди намагалася зайти в театр. Зрозуміла, що цього більше ніколи не буде. Ніби відірвали частину тебе», — розповідає Юлія Соганчі.

Окрім неї у радіофільмі можна почути голоси акторів та акторок театру.

У фільмі висвітлюють історію зросійщення театру до початку війни:

«У Донецьку Театр Артема працював українською мовою задовго до 2014 року. І там були повні зали. А наш театр був російським навіть у назві. Майже не було вистав української до 2014 року», — згадує актор Вадим Єрмішин.

Але з 2014 року театр почав змінюватися, доки у 2022 році туди не прийшли російські окупанти:

«Ми просиділи 9 днів і ночей в драматичному театрі. Жили в костюмерному цеху на підлозі. На 2 поверсі. Саме туди й потрапила бомба. Ми виїхали за день до авіаудару — 15 березня. Маріупольський театр — його будівля, його дух, історія — будуть згадуватися, як прихисток для людей, як збереження життя», — розказує у радіофільмі провідна майстриня сцени Олена Біла.

Також фільм розповідає, як змінилися життя акторок та акторів театру, що кажуть ті, хто там залишилися і що думає команда знищеного театру про його майбутнє.  

Радіофільм можна послухати на сайті Громадського радіо, на ApplePodcasts, на Spotify та на  SoundCloud.


Читайте також: «Бомби падають в море, але люди вже звикли»: добірка фільмів про Маріуполь.

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Новини
Від Сусіди стерплять до Këkht Aräkh: як звучить Миколаївщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
9 Квітня, 2024
Новини
Як звучить Херсонщина: плейлист від Ліруму
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
4 Квітня, 2024
Новини
Що слухала команда Ліруму в березні
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
4 Квітня, 2024