Новий відеопроєкт від впливових промоутерів зі Сходу, SHUM.Rave, артперфомансами закликають зберегти історичні пам’ятки.
Щороку занепадає багато історичних будівель, і на Донбасі в тому числі. Євген Скрипник вважає, що у Сходу України є прихований туристичний потенціал. Це й спонукало засновника промо-групи SHUM.Rave разом із київською формацією DJBuro та креативною агенцією Creative Beast створити відеопроєкт на цю тему.
Ключовим елементом артпроєкту став шедевр неоготики, побудований в Лисичанську бельгійським промисловцем Ернестом Сольве в 1908 році. Будівля знаходиться під охороною міжнародних організацій та включена у список номінантів Belgian Heritage Abroad Award. А головним завданням організаторів – бажання перетворити архітектурну спадщину у культурний центр.
“Ми намагаємося показати туристичний потенціал регіону. Один з перших кроків – зробити такий відео перформанс, щоб глядач сказав “Вау! Де це? Хочу приїхати”. Адже досі багато хто думає, що у нас війна, шахти й одні руїни. Тому, коли мій друг розповів мені про цю будівлю – в голові відразу з’явилась ідея та картинка, як це має виглядати в кадрі. Я точно знав, що хочу мапінг на фасаді споруди, але що саме це має бути гадки не мав. Тому запросив допомогти нашу подругу Наталку “Kto Nado”, фахівця з креативних комунікацій. Саме вона займалась розробкою візуального напрямку та працювала з віджеями. Сенсом було показати не поточний стан будівлі, а те до чого може призвести переосмислення архітектурної спадщини нашого регіону”, – поділився Євген Скрипник, засновник об’єднання SHUM.Rave
Діджеєм, що музично доповнив проєкт, став засновник формації DJBuro, Влад Фісун.
“Коли я задумався про історію цього чудового будинку, то захотів підібрати такі платівки, що змусять дивитися на фасад знизу догори, як на щось величне, що зачаровує. У списку треків і музика до культового фільму ‘Kung Fury’, і електро-версія Девіда Боуї, і знову актуальний ретро-вейв. Чесно кажучи, до моменту, коли ми творчою групою подивилися робочий монтаж, я майже не уявляв фінальний результат. Це спектакль з дивних проєкцій на стіни та музики“, — розповідає Влад
Зараз будівлю лікарні вже обнесли реставраційним парканом. Луганська обласна державна адміністрація провела опитування, що місцеві жителі хочуть бачити в цих стінах. Серед варіантів культурний центр, галерея, волонтерський центр та навіть індустріальний музей Донбасу.
Читайте також: Аліна Ханбабаєва: “Харків — це не middle of nowhere, а точка на мапі, де вирує життя “
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: