Головна
>
Новини
>

Як рейви зберігають історичні споруди на Сході

Як рейви зберігають історичні споруди на Сході

Новий відеопроєкт від впливових промоутерів зі Сходу, SHUM.Rave, артперфомансами закликають зберегти історичні пам’ятки.

Щороку занепадає багато історичних будівель, і на Донбасі в тому числі. Євген Скрипник вважає, що у Сходу України є прихований туристичний потенціал. Це й спонукало засновника промо-групи SHUM.Rave разом із київською формацією DJBuro та креативною агенцією Creative Beast створити відеопроєкт на цю тему.

Ключовим елементом артпроєкту став шедевр неоготики, побудований в Лисичанську бельгійським промисловцем Ернестом Сольве в 1908 році. Будівля знаходиться під охороною міжнародних організацій та включена у список  номінантів Belgian Heritage Abroad Award. А головним завданням організаторів – бажання перетворити архітектурну спадщину у культурний центр.

“Ми намагаємося показати туристичний потенціал регіону. Один з перших кроків – зробити такий відео перформанс, щоб глядач сказав “Вау! Де це? Хочу приїхати”.  Адже досі багато хто думає, що у нас війна, шахти й одні руїни. Тому, коли мій друг розповів мені про цю будівлю – в голові відразу з’явилась ідея та картинка, як це має виглядати в кадрі. Я точно знав, що хочу мапінг на фасаді споруди, але що саме це має бути гадки не мав. Тому запросив допомогти нашу подругу Наталку “Kto Nado”, фахівця з креативних комунікацій. Саме вона займалась розробкою візуального напрямку та працювала з віджеями. Сенсом було показати не поточний стан будівлі, а те до чого може призвести переосмислення архітектурної спадщини нашого регіону”, – поділився Євген Скрипник, засновник об’єднання SHUM.Rave

Діджеєм, що музично доповнив проєкт, став засновник формації DJBuro, Влад Фісун.

“Коли я задумався про історію цього чудового будинку, то захотів підібрати такі платівки, що змусять дивитися на фасад знизу догори, як на щось величне, що зачаровує. У списку треків і музика до культового фільму ‘Kung Fury’, і електро-версія Девіда Боуї, і знову актуальний ретро-вейв. Чесно кажучи, до моменту, коли ми творчою групою подивилися робочий монтаж, я майже не уявляв фінальний результат. Це спектакль з дивних проєкцій на стіни та музики“, — розповідає Влад

Зараз будівлю лікарні вже обнесли реставраційним парканом. Луганська обласна державна адміністрація провела опитування, що місцеві жителі хочуть бачити в цих стінах. Серед варіантів культурний центр, галерея, волонтерський центр та навіть індустріальний музей Донбасу.


Читайте також: Аліна Ханбабаєва: “Харків — це не middle of nowhere, а точка на мапі, де вирує життя “

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Кіно
Ukraїner випустив документальний фільм про святкування Маланки на Буковині
Марічка Максимець Марічка Максимець
9 Січня, 2024
Плейлисти
Різдвяно-новорічний плейлист української музики
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
22 Грудня, 2023
Кіно
Закінчилася серія «Культурних понеділків». Що це і які проєкти перемогли?
Марічка Максимець Марічка Максимець
21 Грудня, 2023