Головна
>
Кіно
>

«Перехід», «Усе буде добре», «Літо з Кармен» та інші: які фільми увійшли до програми показів Sunny Bunny?

«Перехід», «Усе буде добре», «Літо з Кармен» та інші: які фільми увійшли до програми показів Sunny Bunny?

Другий квір-кінофестиваль Sunny Bunny назвав українські фільми, які можна буде переглянути на цьогорічній події, а також стрічки, які увійшли до міжнародного короткометражного конкурсу. Подія відбудеться у кінотеатрі «Жовтень» (Київ) із 19 по 26 квітня 2024 року. Метою заходу є продемонструвати глядачам все різноманіття сучасного ЛҐБТКІА+ кіно.

Абонементи на фестиваль Sunny Bunny – 2024 уже в продажу, придбати їх можна за посиланням

Лірум є інформаційним партнером події. 

Міжнародний конкурс

«Усе буде добре»

Цей фільм отримав нагороду Teddy Award на Берлінському міжнародному кінофестивалі у лютому 2023 року. Його сюжет розповідає про гонконзьку пару Енджі та Пет, які прожили разом понад чотири десятиліття. Після несподіваної смерті Пета, Енджі опиняється залежною від своєї великої родини, намагаючись зберегти свою гідність та дім, де вони прожили понад тридцять років.

Фото: кадр із фільму «Усе буде добре»

«Перехід»

Ще один фільм, який отримав Teddy Award — «Перехід» від грузинського режисера Левана Акіна. Світова прем’єра відбулась на Берлінале у програмі Panorama у лютому 2024 року, де стрічка отримала приз журі. У цьому новому фільмі Левана Акіна розповідається історія вчительки-пенсіонерки, яка вирушає до Стамбула в пошуках своєї давно зниклої доньки Текли.

Фото: кадр із фільму «Перехід»

«Літо з Кармен»

Фільм Захаріаса Мавроідіса був у списку номінантів на нагороду Queer Lion на Венеційському кінофестивалі у 2023 році. Кармен — це кличка собаки, яку колишній партнер головного героя завів. Разом із своїм другом вони проводять день на квір-пляжі Афін, намагаючись перетворити реальні життєві ситуації у сценарій для фільму.

Фото: кадр із фільму «Літо з Кармен»

«Вся ця тиша»

Фільм Дієґо дель Ріо розповідає про життя лесбійської пари Міріам та Лоли. Міріам працює викладачем жестової мови зранку, а вдень вона бере участь у професійних театральних постановках, підтримуючи стабільні та пристрасні стосунки зі своєю дівчиною Лолою. Її життя пов’язане з життям глухої людини, але все починає руйнуватися, коли Міріам дізнається, що втрачає слух.

Фото: кадр із фільму «Вся ця тиша»

«Світло Світло Світло»

Фільм Інарі Ніемі брав участь у кінофестивалях в Котбусі й «Темні ночі» у Таллінні, а також був номінований на кілька нагород фінської національної премії Jussi Awards. Дія фільму розгортається навесні 1986 року у фінському селі, яке стикається з наслідками Чорнобильської катастрофи. Місцевої дівчини Марії знайомиться з Мімі, що змінює її життя. Через 20 років Марія повертається додому, щоб доглянути за хворою матір’ю, і тоді спогади починають нагадувати дівчині про себе.

Фото: кадр із фільму «Світло Світло Світло»

«Еґґгед і Твінкі»

Фільм отримав нагороду за найкращу комедію на кінофестивалі в Остіні та став кращим фільмом на Cinequest San Jose Film Festival. Це режисерський дебют Сари Камбі Голланд, повністю знятий завдяки краудфандинговій кампанії в тіктоці. Фільм розповідає історію подорожі дівчини Твінкі та її найкращого друга Еґґгеда. Після незграбного камінауту перед батьками героїня вирішує зустрітись зі своїм онлайн-коханням на великій танцювальній вечірці для лесбійок Lez Dance.

Фото: кадр із фільму «Еґґгед і Твінкі»

Повний список повних метрів, які можна буде переглянути на фестивалі, можна знайти за посиланням.

Короткі метри:

 • «Ти — фантастиш», режисери — Леонардо Ґодінью, Пауло Менезес;
 • «Нічого особливого», режисер Мікко Макела;
 • «Серце-годинник», режисер — Том Петті;
 • «Дилдотектоніка», режисер Томаш Паула Маркеш;
 • «Апокаліпсис учора», режисер — Богдан Колесник;
 • «Я не хочу бути лише згадкою», режисер — Сарнт Утамачоте;
 • «Болеро», режисер — Нанс Лаборде-Джордуаа;
 • «Сміливий орел», режисер — Ваммі Альказарен;
 • «Чотирнадцять», режисер —  Даніель Санчес-Лопес;
 • «Метаморфози», режисер — П’єтро Порпораті.

Українські фільми: 

 • «Повернення», режисер Вадим Мочалов;
 • «Лінії», режисерка — Ганна Трофімова;
 • «Крим», режисерка — Катерина Храмцова;
 • «З любов’ю, Коптєв», режисерка — Єлизавета Шерстнова;
 • «Апокаліпсис учора», режисер — Богдан Колесник;
 • «Ми ніколи не зустрічались», режисерка — Зоя Лактіонова.

Також 2 квітня організатори фестивалю оголосили частину позаконкурсної програми, до неї увійшли стрічки «Всі ми чужі», «Lil Nas X: Нехай живе Монтеро», «Слабак» та інші. З повним переліком можна ознайомитися за посиланням.


Квір-кінофестиваль Sunny Bunny заснували у 2023 році, відокремивши його від однойменної програми кінофестивалю «Молодість», яка існувала понад 20 років. 

«Молодість» — другий серед міжнародних кінофестивалів, після Берлінського міжнародного кінофестивалю, який впровадив спеціальну нагороду для фільмів із ЛҐБТКІА+ тематикою та виділив їх у самостійну програму. На тому ж Берлінале команда «Молодості» отримала квір-нагороду Teddy Award за програму Sunny Bunny та просування ЛҐБТКІА+ кіно.

Абонементи на фестиваль Sunny Bunny – 2024 можна придбати за посиланням


Читайте також: Чому варто відвідати Тиждень австрійського кіно?

Над створенням цього матеріалу працювала команда із шести людей.
Допоможи нам продовжувати працювати на цьому ж рівні — задонать Ліруму на Buy Me a Coffee

Підтримай Лірум

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Музика
Від The Maneken до sucilna_nevdacha.exe: як звучить Донеччина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
1 день тому
Новини
«Це, мабуть, єдиний випадок у світі, коли танцпол — safe place». Як Some People відновлює культурне життя у Харкові під обстрілами?
Жданович Дарина Жданович Дарина
22 Травня, 2024
Анонси
Гід сценами фестивалю V`YAVA Єднання: плейлісти усіх локацій
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
22 Травня, 2024