Головна
>
Кіно
>

Вийшов трейлер створеного за участі України фільму «Цензорка»

Вийшов трейлер створеного за участі України фільму «Цензорка»

12 лютого вийшов трейлер мелодрами «Цензорка» спільного виробництва України, Словаччини та Чехії. Світова прем’єра стрічки відбулася на Венеційському міжнародному кінофестивалі в секції «Горизонти», де отримала нагороду «Найкращий сценарій». На українські кіноекрани фільм вийде 7 березня.

Лірум є інформаційним партнером фільму.

Стрічка розповідає історію Лесі — молодої мами, яка народила свою першу дитину в спеціальній вʼязниці. Її світ населений лише жінками: медсестрами, увʼязненими та наглядачками. Лесю турбує лиш одне: чи дозволять їй зберегти опіку над дитиною. За її життям спостерігає співробітниця в’язниці — самотня цензорка Олена, якій усе складніше лишатися осторонь.

Фільм «Цензорка» базується на реальних історіях ув’язнених жінок, які живуть у Одеській виправній колонії № 74. Ця установа є однією з двох в’язниць в Україні, де покарання відбувають вагітні та жінки з новонародженими дітьми.

«У цілому “Цензорка” видалась дуже світлим фільмом про сприйняття материнства у в’язниці, як тими хто відбуває покарання, так і тими, хто охороняє засуджених. Попри те, що фільм часто межує між документальною та ігровою картиною, стрічка цілком собі може сподобатись глядачеві не спокушеному фестивальним кіно, адже всі ми любимо свої мам», — пише про фільм кінокритик Ігор Кромф.

У фільмі знялися жінки з реальним досвідом ув’язнення, а також працівниці колонії. Головну роль виконала акторка Марина КлімоваПогані дороги»), а в одному з епізодів можна побачити В’ячеслава ДовженкаКіборги», «Дільничний з ДВРЗ»). Роль цензорки виконала реальна співробітниця пенітенціарної служби Ірина Кір’язева.

«Цензорка» є дебютним повнометражним ігровим фільмом словацького режисера та сценариста Петера Керекеша. Він написав сценарій спільно з Іваном Остроховським, співрежисером фільму «Фотофобія».

Після світової прем’єри стрічка отримала нагороду «Срібний Х’юґо» в Чикаго за найкращу режисуру, нагороду арабських критиків за європейський фільм на Каїрському кінофестивалі та Ґран-прі Міжнародного кінофестивалю Les Arcs у Франції. У Словаччині фільм отримав чотири нагороди на Національній кінопремії «Сонце в сітці», зокрема за «Найкращий ігровий фільм», режисуру, сценарій та головну жіночу роль. 

Українська прем’єра відбулась під час 6-го Київського тижня критики, а також фільм показували на Одеському міжнародному кінофестивалі-2023.


Читайте також: Відео дня: дивимося трейлер фільму «Редакція» Романа Бондарчука

Над створенням цього матеріалу працювала команда із шести людей.
Допоможи нам продовжувати працювати на цьому ж рівні — задонать Ліруму на Buy Me a Coffee

Підтримай Лірум

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Кіно
Ukraїner випустив документальний фільм про святкування Маланки на Буковині
Марічка Максимець Марічка Максимець
9 Січня, 2024
Плейлисти
Різдвяно-новорічний плейлист української музики
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
22 Грудня, 2023
Кіно
Закінчилася серія «Культурних понеділків». Що це і які проєкти перемогли?
Марічка Максимець Марічка Максимець
21 Грудня, 2023