Головна
>
Кіно
>

Фільм «Залізні метелики» вийде в прокат у липні: дивимося трейлер

Фільм «Залізні метелики» вийде в прокат у липні: дивимося трейлер

20 липня, до роковин трагедії пасажирського літака МН17 в український прокат вийде фільм «Залізні метелики» режисера Романа Любого. 

LiRoom є інформаційним партнером фільму. 

Стрічка розповідає про те, як російські військові над українським Донбасом збили літак малайзійських авіаліній на початку російсько-української війни 2014 року. Тоді на борту літака перебувало 298 людей. Російський уряд одразу почав заперечувати свою причетність до трагедії, а пропаганда — працювати на повну потужність, аби приховати причини катастрофи. Стрічка розповідає про обставини воєнного злочину, розслідування якого тривало 8 років. Попри жахливі масштаби катастрофи та сотні смертей, світова спільнота досі не покарала цей злочин та засудила дії російських військових лише на словах.

Покази фільму приурочені дев’ятим роковинам трагедії, які відзначаються 17 липня. 

Світова прем‘єра фільму «Залізні метелики» відбулася на кінофестивалі  «Санденс» у конкурсній секції World Cinema Documentary Competition. 

Європейська прем’єра відбулася на Берлінському кінофестивалі у програмі Panorama. Також фільм показували в Гаазі на фестивалі Movies That Matter.

Критики сприйняли картину позитивно: журнал POV назвав стрічку «визначним досягненням», а видання Rogerebert.com — «мистецтвом, яке бунтує проти несправедливості».

Українська прем’єра фільму відбудеться 4 червня на фестивалі Docudays UA. У кінотеатрах стрічку покажуть за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».


Читайте також: Окупація Маріуполя, життя біженців в Ужгороді та інше: Docudays UA оголосив національну програму

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024