Головна
>
Рецензії
>

Новий український джаз. Чому всім варто послухати дебютний альбом Pokaz Trio

Новий український джаз. Чому всім варто послухати дебютний альбом Pokaz Trio

16 листопада у клубі Closer в рамках джазового фестивалю Am I Jazz? 2019 виступить тріо з Одеси Pokaz Trio. Колектив презентує свій дебютний альбом Kintsugi. Ми вирішили детальніше розповісти про цей гурт та його музику, оскільки вона варта окремої уваги.

До складу Pokaz Trio входять три талановитих музиканти: Андрій Показ – лідер гурту, піаніст, представник одеської династії музикантів; басист Євгеній Мирмир; і, віднедавна, Сергій Балалаєв за барабанами.

Дебютний альбом Kintsugi вийшов на норвезькому лейблі Losen Records. Уся концепція платівки пояснюється тлумаченням її назви.

Kintsugi – японське мистецтво реставрації кераміки за допомогою лаку, змішаного із золотим, срібним або платиновим порошком; не маскування, а надання об’єкту історичного змісту”, – розповідають учасники проєкту.

На альбомі сім композицій, майже усі написані Андрієм Показом. Складно визначити якийсь окремий жанр для цієї музики, але при прослуховуванні уловлюються елементи сучасного джазу з класичними інтонаціями, які притаманні саме скандинавській школі. Відчувається вплив академічної музики: канонічне, багате звучання фортепіано та рівний ритмічний тандем баса та барабанів. Музична форма композицій напрочуд мелодійна та перетікає від неокласичної до фріджазової стилістики.

Альбом, як суцільне полотно, пронизує медитативна ритміка, яка інколи розбавляється емоційними акцентами. Загалом, тут і данина імпровізаційній музиці, що базується на фольклорних відтінках (як у Slavonic Dance), і елементи построкової ритміки (як у Elephant), і класичний, медитативний джаз з чудовим басовим соло (як у Easy), і неочікуваний динамічний сплеск (Spark).

Загалом, музика Pokaz Trio напрочуд кінематографічна, тому й не дивно, що титульну композицію відзначили не просто кліпом, а цілим короткометражним фільмом, знятим за участі команди Apache Crew.

Kintsugi обєднав у собі сім самостійних, але концептуально близьких композицій, у яких відчувається вміння музикантів оперувати найтоншими музичними формами, тактовно поводитись з динамікою та створювати цілісну музичну картинку. Цей альбом ілюструє рівень джазової культури в країні і це приємно вражає. Тож, якщо вам цікаво, як може звучати сучасний український джаз, це платівка для вас.

Детальний гід по фестивалю читайте в нашому минулому матеріалі. Квитки на Am I Jazz? можете придбати за цим посиланням.

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Новини
Як звучить Харківщина: плейлист від Люка та Ліруму
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
25 Квітня, 2024
Новини
Від Melovin до My Personal Murderer: як звучить Одещина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
18 Квітня, 2024
Музика
jockii druce — trashhouttttttt. Роздуми про життя, війну і суспільство, загорнуті у найпримітивнішу форму
Олексій Бондаренко Олексій Бондаренко
15 Квітня, 2024