Комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної політики підтримав законопроєкт №9432 Про застосування англійської мови в Україні. Попередньо з нього вилучили норму про скасування українського дубляжу. Про це у соціальних мережах повідомили народні депутати Володимир Вʼятрович та Євгенія Кравчук.
За словами Володимира В’ятровича, із закону вилучаються всі норми, які звузили б сферу застосування української мови на телебаченні і в кінопрокаті. Це, зокрема, вимога демонстрування англомовних фільмів у кінотеатрах мовою оригіналу, зміни до закону про кінематографію, зміни до закону про державну мову в частині кіно та зміни до закону про медіа про зниження квоти україномовних програм.
Євгенія Кравчук зазначила, що профільний комітет одноголосно рекомендував Верховній Раді підтримати законопроєкт у першому читанні. На думку депутатки, ухвалення цього закону допоможе досягти корисних змін у напрямках євроінтеграції, подолання мовного бар‘єру та розвитку бізнесу.
Євгенія Кравчук додала, що члени комітету консультувалися з експертами й представниками громадськості щодо того, як вплине законопроєкт на захист української мови:
«Саме тому вирішено вилучити положення щодо дубляжу: обовʼязкову англійську для демонстрації іноземних фільмів, де англійська — мова оригіналу; квоти для таких кінопоказів, а також квоти англійської для телемовлення. В оновленій версії законопроект і потрапить до сесійної зали», — каже депутатка.
Нагадаємо, піл час виступу у Верховній Раді 28 червня, Володимир Зеленський запропонував депутатам офіційно закріпити англійську мову, як одну з мов міжнародного спілкування в Україні. Згідно із законопроєктом, з 2027 року всі англомовні фільми в кінотеатрах показуватимуть в оригіналі з субтитрами українською. Саме ця норма викликала бурхливу реакцію в соцмережах. 4 липня на сайті Офісу Президента український дублер Павло Скороходько опублікував петицію з вимогою залишити український дубляж у кінотеатрах. Окрім того, Союз кінотеатрів України звернувся з листом до президента з вимогою переглянути законопроєкт.
Раніше ми писали, про що йдеться у законопроєкті, як на нього відреагувала громадськість та безпосередньо Мінкульт і чи справді його прийняття матиме негативний вплив на українську кіноіндустрію. Детальніше про це читайте у матеріалі за посиланням.
Читайте також: Довженко-центр закликає чиновників розв‘язати кризу навколо інституції, спричинену Держкіно
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: