Головна
>
Анонси
>

Що вже відомо про фестиваль [STARTUP] ГОГОЛЬFEST

Що вже відомо про фестиваль [STARTUP] ГОГОЛЬFEST

З 27 квітня по 1 травня у Маріуполі вперше пройде фестиваль [STARTUP] ГОГОЛЬFEST. Він проходить за підтримки міської ради та міжнародних фондів і є логічним продовженням київського ГогольФесту.

«Перш за все, Маріуполь — це неймовірна локація із власною Side Specific, яка ніби спеціально створена для фестивалю. Наша мета — не лише показати, на що ми здатні, а й залучити місцеве населення до організації, передати їм наш багаторічний досвід та подарувати справжній культурний стартап», — розповідає директор ГОГОЛЬFEST Максим Демський.

Влад Троїцький також додав, що «Маріуполь – це історія радянського союзу, коли в курортній зоні з якогось біса побудували металургійний комбінат. Насправді, це курортне місто, і воно повинно бути курортним. І з урахуванням того, що світ буде все більш екологічним, зрозуміло, що ця важка індустрія буде якийсь час жити, буде модернізуватися, але майбутнє міста не у важкій індустрії, а в креативній та туристично-курортній. І це потрібно розвивати».

За задумкою організаторів за п’ять днів фестивалю має відбутись понад 100 подій у десяти локаціях міста. Вони усі розбиті на дев’ять напрямків, серед яких театральна та музична програми, різноманітні перфоманси, кіно, візуальне та літературне мистецтво тощо.

Уже відомо, що масштабні музичні шоу, які відбуватимуться у Міському Саду будуть проходити безкоштовно, а квитки на експерементальні шоу та театральні постановки з’являтимуться окремо.

Музична програма фестивалю буде поєднувати не лише українську, а й закордонну музику. Так хедлайнером події став швейцарський гурт Kadebostany, який минулого літа грав на київському фесті «Белые Ночи». Окрім них очолили фестиваль і проекти Влада Троїцького — ДахаБраха і Dakh Daughters, а також литовська співачка Аліна Орлова. Також у лайнапі заявлено Pianoбой, Vivienne Mort, Один в каное, Sinoptik, Tik Tu, OY Sound System та ЦеШоТакож буде функціонувати нічна сцена, на якій вже заявлено гурти Хамерман Знищує Віруси та Курган і Агрегат.

Зараз організатори відкрили відбір музичних гуртів до участі на нічній Морській сцені Startup Гогольfest. Для цього необхідно заповнити анкету за посиланням.

Відвідувачі фестивалю також матимуть змогу побачити оперу-реквієм IYOV, яку вперше було представлено ще у 2015 році. З того часу її встигли показати не лише в Україні, а й у Китаї, Австрії, США, Данії та Польщі, а нещодавно її 5 разів виконали на фестивалі сучасної опери PROTOTYPE у Нью-Йорку. Опера IYOV створена за книгою Йова зі Старого Заповіту та з використанням латинських сакральних текстів, а також поєднує у собі одразу оперу, реквієм та ораторію. Режисер опери Влад Троїцький, композитори — Роман Григорів та Ілля Разумейко.

У театральній програмі заявлено такі вистави, як:

«Кіт, що гуляє сам по собі» за мотивами однойменної казки-притчі Редьярда Кіплінга. Її покаже Театр Анімаційного Мистецтва. Режисерка — Катерина Лукашова.
«Собача будка. Вид згори. Вид знизу» анонсована як вистава-плач від театру «ДАХ». Це своєрідний сценографічний експеримент про політичні і духовні знущання до і після Майдану. Режисер — Влад Троїцький.
«…Але вітер…» — це кінетичний перфоманс, в якому залучено усього троє акторів.

та інші.

> Читайте також, що відомо про фестиваль «Гамселить»

> Читайте також, що відомо про фестиваль Leopolis Jazz Festival

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024