Головна
>
Новини
>

Від Melovin до My Personal Murderer: як звучить Одещина

Від Melovin до My Personal Murderer: як звучить Одещина

Лірум продовжує відкривати артистів з різних регіонів України, які постраждали від російської агресії найбільше. Сьогодні знайомимося з артистами родом з Одещини.

Одеса має потужну тяжку сцену, а також низку артистів, які грають дарк-фолк, постпанк, джаз, сьорфрок та патріотичний попрок.

Слухайте музику найцікавіших артистів родом з Одещини на зручних стрімінгових платформах:

Артисти Одещини

Epolets — рок-гурт, який виріс із кавербенду The Rolling Bones. Гурт часто виступав у одеському клубі True Man, де грав кавери на Pink Floyd, Nirvana, Muse та інших. Згодом гурт почав писати власний матеріал і у 2012-му трансформувався в Epolets. Музиканти кажуть, що музика проєкту — сплав трьох музичних поколінь: диско 70-х, хардроку 80-х та гранжу 90-х. Широку популярність гурт здобув у 2015-му, взявши участь у шоу «Х-Фактор». Epolets досі активні — випускають релізи (останній ЕР темна вода вийшов місяць тому) та вірусяться в тіктоці.

White Ward — експериментальний метал-гурт, де намішано пост-блек-метал, дарк-джаз, неофолк та інші жанри. Роботи проєкту двічі потрапляли до нашого топу альбомів у 2019-му та у 2022-му.

хейтспіч — дует Дмитра Однороженка та Алекса Єфімова (Фіми), який завірусився на початку повномасштабного вторгнення, трансформуючи ненависть до усього російського в агресивний рок. Згодом реакційної музики в хейтспіча стало менше — на заміну йому прийшла метаіронія в ЕР Золоті пісні 2023 та Кохана, ми вбиваємо музичну індустрію.

Septa — гурт, заснований у 2010-му Євгеном Тимчиком та Олександром Костученком. Вони називають свою музику альтернативним роком, але постійно домішують в неї інші жанри — від постметалу до металкору та построку. Septa виділяється підходом до релізів: кожен альбом — складна концептуальна робота.

The Nietzsche — супергурт з учасників тяжких одеських колективів: Septa, Facepalm, Debbie Mills, Pictures Inside Me, Cheshires та інших, який утворився у 2013-му році. The Nietzsche надихається літературою: як українською, так і закордонною. Наразі в гурту 3 ЕР та два лонгплеї.

L’Arc de Langeron — сайд-проєкт Леоніда Жданова, учасника проєкту Casa Ukrania. Місяць тому він випустив свій дебютний альбом в межах цього проєкту, де  говорить про травматичний дитячий досвід проживання війни через світло-меланхолійну музику.

Nekura — скрімо-гурт від учасників Septa i The Nietzsche, який наразі випустив один мініальбом минулого року. Однойменний ЕР натхненний японськими хайку та експериментами з постхардкором.

Rudnic Ore — проєкт, який грає суміш шугейзу, сьорф-року, ембієнту та крауту. Наразі в творчому доробку гурту — один лонгплей, кілька мініальбомів та синглів. Музиканти кажуть, що під час створення музики надихалися Bohren und der Club of Gore, David Lynch, Slowdive та NEU!.

Vmre — блекенд-хардкор гурт, який прагне робити андеграунду музику, максимально наближену до західної за якістю. Музиканти навіть видали свій маніфест, де заявляють про необхідність створення якісного українського андеграунду, який оглядається на західні зразки, але створює власні контексти. Наразі в гурту вийшов дебютний ЕР Don’t Blink та кілька синглів.

noch — молодий постпанк-гурт, заснований у 2021-му. Наразі в творчому доробку — один мініальбом ніч та три сингли. Музиканти виступають на локальних одеських подіях та планують писати більше матеріалу у складі квартету.  Наразі найвідоміша пісня проєкту — без жалю на вірші Василя Симоненка.

Casa Ukrania — дарк-фолк гурт, який часто бере для альбомів непрості теми з української історії та дає їм електронне звучання. Наприклад, останній наразі альбом проєкту Habal Garmin — альбом, присвячений подіям Голокосту під час окупації Одещини у Другій світовій війні, коли було вбито понад 100 000 євреїв.

Нумер 482 — попрок гурт, чиєму авторству належить радійний хіт «Добрий ранок, Україно!». Колектив утворився наприкінці 90-х та активно працював у нульових, випустивши два альбоми в нульових та виступавши на фестивалях «Таврійські Ігри», «Чайка», «Коблево» та інших. Останній мініальбом гурту Тест на вагітність вийшов у 2021-му році, а наразі проєкт на паузі, оскільки вокаліст доєднався до ЗСУ.

Колір — інді-фолк гурт, який був утворений Людмилою Коллер у 2014-му. Гурт має у творчому доробку два лонгплеї та кілька синглів, а також тури та фестивалі в Україні та Білорусі. Наразі гурт скоротився до формату дуету (Людмила Коллер та Олександра Грінченко) грає мінімалістичні благодійні концерти у піано-акустичному аранжуванні.

My Personal Murderer — гурт, який утворився у 2008-му році та за цей час видав кілька лонгплеїв та ЕР, які дуже відрізняються за звучанням — від готичного Streets of Sheryl до шугейзу на Cauchemar та ембієнтових експериментах на Summa. Медіа Neformat характеризує їх так: «Тактика “видай новий альбом – зіграй кілька концертів – зникни на два-три роки – видай новий альбом” навіть довела до того, що їх почали назвали гуртом-привидом.»  

The Best Pessimist — проєкт, заснований у 2009-му Сергієм Луньовим. Музика проєкту поєднує у собі построк, ембієнт та електронну музику під клавішний акомпанемент. За час своєї активності гурт встиг здобути визнання як в Україні, так і закордоном. Останній наразі реліз гурту вийшов у 2019-му році.

Julinoza — проєкт Юлії Запорожець та Ігоря Чеботарьова, який створює музику на межі джазу та contemporary. Широкий загал дізнався про проєкт після його участі у Нацвідборі на Євробачення-2018, в якому Julinoza взяла участь з треком Hto ya?. Остання пісня проєкту вийшла у 2021-му, наразі він неактивний. 

Ocean Bloom — сьорф-лоуфай проєкт, який поєднує електронний саунд та музику 60-х, прагнучи дарувати слухачам легкість, радість і любов. Більшість пісень гурту були написані на джем-сесіях, тому гурт заявляє, що вони «не слідують і не копіюють стилів, а грають те, що їм до вподоби». 

Mélovin — попспівак, який запустив музичну карʼєру після перемоги у шоу «Х-Фактор» у 2015-му. Тричі брав участь у Нацвідборах на Євробачення (2017, 2018 та 2024), у 2018-му переміг та представляв Україну на пісенному конкурсі. 

Skylerr — співачка, яка запустила серйозну музичну карʼєру, записавши пісню Вечорниці (Добрий день, everybody) разом з гуртом 100лиця. Активно дає благодійні концерти та брала участь у Нацвідборі на Євробачення-2024. Після технічних проблем з додатком «Дія», де відбувалося голосування, заявила про зняття своєї кандидатури. 

Popil — інді-рок проєкт 15-річного Андрія Чуйка, який запустився у 2022-му році. Наразі артист видав один лонгплей, ЕР та кілька синглів, а також почав співпрацю з лейблом Потоп.

Derbi — проєкт Дениса Дорошенка, який почав займатися музикою у 2019-му році. Денис черпає натхнення для музичної діяльності в спогляданні морів та океанів, оскільки працює моряком. Наразі артист має 7 пісень, де поєднує різні жанри попмузики.

Pokaz Trio — музичний проєкт, який складається з піаніста та композитора Андрія Показа, басиста Євгена Мирмира та барабанщика Олександра Лебеденка. Тріо сформувалося у 2016-му році та брало участь у різних джазових фестивалях. Гурт заявляє, що для них немає жодних стилістичних меж, поєднуючи джаз, класичну музику, етно та електроніку.

Farba Kingdom — дует Данила та Лізи Фарби, який стартував у 2019-му році та грає похмуру дарквейвову електроніку. Наразі гурт базується в Румунії та активно виступає в Болгарії, Угорщині та інших країнах.

Друже Музико — рок-гурт, який називає свій напрям «етнодрайвом», поєднуючи етномотиви з роком. Гурт випустив чотири лонгплеї, на яких часто підіймає патріотичні та історичні теми.
Electrobirds — інді-рок гурт, який утворився у 2020-му році. У своїй музиці артисти поєднують синтвейв, постпанк, дрімпоп та шугейз. Наразі в гурту два лонгплеї та низка синглів.

Дана публікація/стаття була підготовлена за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”. Зміст цієї публікації/статті є виключною відповідальністю Ліруму і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.


Слухайте також: як звучить Херсонщина

Над створенням цього матеріалу працювала команда із шести людей.
Допоможи нам продовжувати працювати на цьому ж рівні — задонать Ліруму на Buy Me a Coffee

Підтримай Лірум

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Новини
Як звучить Харківщина: плейлист від Люка та Ліруму
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
25 Квітня, 2024
Музика
jockii druce — trashhouttttttt. Роздуми про життя, війну і суспільство, загорнуті у найпримітивнішу форму
Олексій Бондаренко Олексій Бондаренко
15 Квітня, 2024
Новини
Від Сусіди стерплять до Këkht Aräkh: як звучить Миколаївщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
9 Квітня, 2024