Головна
>
Література
>

«П’ятий Харків»: Жадан організовує літературний фестиваль

«П’ятий Харків»: Жадан організовує літературний фестиваль

Сергій Жадан та Харківський літературний музей організовують літературний фестиваль «П’ятий Харків. Він пройде 23-25 вересня.

Що таке «П’ятий Харків»?

Ця метафора належить лінгвісту, історику, літературному критику й почесному харків’янину Юрію Шевельову. «П’ятий Харків» — це мрія Шевельова. Це Харків, у якому реалізовано ідеал незалежної України

Літературний фестиваль «П’ятий Харків» це розмова про майбутнє міста, про мрію, про бажання та бачення. Організатори фестивалю кажуть, що варто говорити про майбутнє саме в ситуації кардинальних культурних та ментальних зрушень, які переживає Україна сьогодні. Адже повномасштабна війна змінила не тільки майбутнє, а відтак більшість українців готові переглянути персональну історичну і культурну пам`ять в контексті нового досвіду війни.

«Доки ЗСУ наводять лад на Харківщині, саме місто теж живе повноцінним життям. Воно думає, воно мислить, воно рефлексує, уважно й прискіпливо зазираючи в майбутнє. Наступними вихідними у нас буде ось такий фестиваль. Зголошуйтеся, реєструйтеся, приходьте. Культура часів війни — це не про розваги, це про цінності»,пише Сергій Жадан.

Публіцистична частина фестивалю об’єднає сучасних українських мислителів і діячів, які залишились в Україні й взяли не себе відповідальність за існування країни. Серед них — Володимир Єрмоленко, Євгеній Стасіневич, Тетяна Огаркова та інші.

Мистецька частина передбачає концерти, виступи й театральні вистави. Зокрема, можна буде послухати Руслана Горового, Kozak System, Андрія Любку, Жадана і Собак та інших.

Вхід на події фестивалю за попередньою реєстрацією на кожен фестивальний день:

Адресу проведення організатори повідомлять в листі підтвердженні реєстрації.

Також планується запис подій, який згодом опублікують в мережі. Фестиваль благодійний, але під час подій можна зробити донат на підтримку ЗСУ.


Читайте також: Культовий журнал «Кіно-Коло» відновлює свою роботу

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Новини
Мистецтво свідчень: чому Голодомор — не міф. І як про трагедію розповідають у кіно, літературі та музиці
Кравченко Марія Кравченко Марія
25 Листопада, 2023
Література
Чому ти любиш Різдво? Читаємо уривок з книжки «27 днів до Різдва» Дзвінки Матіяш
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
23 Листопада, 2023
Музика
Відеошоу «Не за кадром»: Женя Галич про «останні» концерти O.Torvald, діяльність в ЗСУ та молодих артистів
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
22 Листопада, 2023