Головна
>
Література
>

Що читати і на що чекати: добірка українських книг вересня

Що читати і на що чекати: добірка українських книг вересня

Незвичне дослідження української мови, роздуми про свободу і про самотність, історія України через рядки Гімну, казковий графічний роман та 222 вірші — зібрали для вас книжкові новинки цього місяця.

Для дорослих

Ольга Дубчак. «Перемагати українською. Про мову ненависті й любові»

Ще одне дослідження мови від Ольги Дубчак — співзасновниці видавництва «Віхола», авторки книжок «Чути українською» та «Бачити українською». Цього разу в центрі її уваги — мова ненависті й любові.

Як ми називаємо ворога? За якими мовленнєвими особливостями легко його розпізнаємо? Чи вміємо ми воювати словом? Чи достатньою є наша русофобія? Дослідниця намагається відповісти на ці питання, а заразом довести, що воювати на мовному фронті — не менш важливо, ніж на полі бою.

З іншого боку, «Перемагати україн­ською» — про плекання українського слова та прагнення його зберегти. На думку авторки, українська для нас є насамперед «домом буття», мовою любові й підтримки, які нам зараз так потрібні.

Книга доступна для передзамовлення за 195 грн. Орієнтовна дата виходу з друку — 27 вересня.

Артем Чапай. «Тераріум/Авантюра»

Одразу два твори в одній книзі від «Видавництва 21» та Артема Чапая — відомого українського письменника, а з лютого 2022-го знову й солдата ЗСУ.

Повість «Тераріум» друкується вперше. У центрі сюжету — вчорашній школяр, який раптом опиняється в академії спецслужби. Твір починається як документальне свідчення про закритий світ, але потім стає зрозуміло, що текст — про інше: деконструкцію міфів, дух епохи змін, втечу від реальності, психологію самотності та саморуйнування.

«Авантюра» є оновленою редакцією популярного роману про півтора року мандрів без грошей та плану, а подекуди й без необхідних документів. Автор їде «дизелями до Нью-Йорка», після чого, заробляючи фізичною працею, автостопом проїжджає Мексикою, Кубою, Белізом і далі на південь Центральною Америкою.

Ці два твори зібрали під однією обкладинкою не випадково. Саме в поєднанні з «Тераріумом», «Авантюра» читається як історія про відчайдушну свободу.

Встигніть передзамовити за 399 грн до 25 вересня.

Юрій Сущ. «Вихід зазвичай з іншого боку»

Дебют Юрія Суща від видавництва «Темпора».

За структурою твір є низкою окремих та дуже різних історій, але всіх їх поєднує одне — роздуми автора про людську самотність. Наскрізний герой цих історій перебуває в стані очікування змін, намагається втекти від повсякдення, та зрештою все одно відчуває внутрішню порожнечу. А боротись із самим собою йому, як і більшості людей, не вистачає снаги.

«Це повість про те, що ми не знаємо, що робить нас насправді щасливими, а дізнаємося без чого нам зле, лише коли його втратимо. Часто те, що робить нас щасливими і те, що робить нас нещасними — одне й те ж. Повість про пошуки виходу з самотності», — обіцяють на звороті.

Діє передзамовлення за акційною ціною 200 грн.

Мірек Боднар. «…ще, ще, ще, не зупиняйся!»

222 вірші Мірека Боднара — поета, перекладача і головного редактора видавництва «П’яний корабель».

Книжка міститиме вірші зі всіх десяти номерних поетичних збірок Мірека Боднара. Також до неї увійде нова, одинадцята, кілька нових текстів поза збірками та переміксовані версії старих.

Передзамовлення до 30 вересня. Ціна — 333 грн.

Для дітей

Оксана Була. «Вересова міль»

Графічний роман ілюстраторки Оксани Були, який вже вийшов у «Видавництві Старого Лева».

«Вересова міль» — це історія про дружбу, пригоди, долання страхів та чари. Розрахована на дітей 6–8 років. А сюжет такий:

Звідки беруться кольори вдень і куди вони зникають вночі? Про це знає Сіра Міль. Вона живе на Вересовій галявині і понад усе боїться денного світла. Сіра Міль звикла ховатися у заростях вересу і показуватися зі сховку лише з настанням темряви. Вона мріє побачити дерева, але ніколи не покидає свою галявину. Сіра Міль впевнена у тому, що вона — єдина міль на світі.

Замовити можна тут. Ціна — 350 грн.

Майкл Семпсон, Олена Харченко. «Розповідь про Україну. Гімн слави та свободи»

Книжка-білінгва Майкла Семпсона та Олени Харченко про історію України. Ілюстрації Поліни Дорошенко, а видають у «ВСЛ».

Книжка українською та англійською мовами розповість нашу історію через рядки державного Гімну: про витоки культури України, видатних особистостей, які її прославили, національну гордість українців та, звісно, боротьбу за незалежність.

Рекомендують для дітей 3–8 років, але видання стане хорошим подарунком для будь-кого, хто цікавиться українською культурою.

Доступне передзамовлення. Очікувана дата виходу — 24 вересня. Ціна — 300 грн.


Читайте також: «П’ятий Харків»: Жадан організовує літературний фестиваль

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024