Головна
>
Література
>

Сергій Жадан — «Людина року 2022» за версією «Газети Виборчої»

Сергій Жадан — «Людина року 2022» за версією «Газети Виборчої»

Людиною року за версією польського видання «Газета Виборча» став харківський письменник, поет, музикант та волонтер Сергій Жадан.

Редакція газети зазначає, що для поляків Сергій Жадан був обличчям української літератури майже два десятиліття, відколи видавництво «Czarne» почало публікувати його оповідання та романи.

Нещодавно Комітет літературознавчих наук Польської академії наук PAN прийняв резолюцію щодо висунення кандидатури українського письменника Сергія Жадана на Нобелівську премію з літератури.  А Тепер видання «Газета Виборча» назвало його людиною року.

В редакції наголошують, що коли розгорнулась повномасштабна війна, Сергій Жадан вирішив не виїжджати з Харкова, який знаходиться всього за 20 км від російського кордону. Він залишається у своєму місті, пише статті про війну для західних газет, дає інтерв’ю і перш за все волонтерить: розвозить ліки та продукти, поповнює припаси бійців, відвідує пацієнтів госпіталі. Ба більше надає психологічну підтримку містянам та час від часу влаштовує концерти на станціях метро.

«Водночас захищає українську культуру від Росії. Така дивовижна постать — Сергій Жадан. Наша людина року 2022», — пише редакція.

Жадан вже прокоментував цю відзнаку:

«Дякую «Газеті Виборчій» за звання людини року. Хоча чудово розумію всю умовність цього означення — нині всі українці, які б’ються за свою країну, які працюють на неї, є Людьми Року, людьми з великої літери. Честь і щастя жити поруч із ними в один час і в одній країні. І величезна подяка польському народу за підтримку та допомогу. Разом переможемо імперію зла. Всім дякую, всіх люблю. Слава Україні!».


Читайте також: Таня Малярчук стала лавреаткою літературної премії Узедома

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024