Головна
>
Кіно
>

У Планеті Кіно транслюватимуть фільми для людей з порушення слуху або зору. Як це працює?

У Планеті Кіно транслюватимуть фільми для людей з порушення слуху або зору. Як це працює?

Мережа кінотеатрів Планета Кіно на своєму сайті анонсувала, що відтепер впроваджує сеанси «Доступне кіно» для людей з вадами слуху чи зору. Мережа також працює над розробкою інклюзивного сайту для зручного пошуку таких сеансів. Для перегляду фільмів зі звукоописами чи розгорнутими субтитрами глядачі повинні використовувати застосунки Earcatch або Subcatch. До 1 лютого 2024 року ініціатива також буде доступною у мережі Multiplex.

У 2019 році фільм Агнешки Голланд «Ціна правди» став першим фільмом, доступним для незрячих та нечуючих глядачів у всіх кінотеатрах країни. Спільно з «Доступним кіно» автори стрічки створили аудіодескрипцію та адаптовані субтитри, які можна отримати безкоштовно за допомогою мобільних додатків.

Що таке «звукоопис» (аудіодескрипція)? 

Звукоопис у фільмі — це голос, який розповідає про те, що відбувається на екрані, описуючи зовнішність героїв, їхнє місце перебування та дії. Крім того, він пояснює звуки, які можна сприймати лише за зображенням, і озвучує текст, який відображений на екрані. Зазвичай звукоопис розташовують у фільмі так, щоб він не заважав діалогам, музиці та іншим важливим звукам у кадрі.

Для перегляду фільмів зі звукоописом варто використовувати застосунок Earcatch. Він синхронізує аудіоопис з фільмом. При запуску додаток автоматично взаємодіє з фільмом і продовжує відтворення з того моменту, на якому ви зупинилися, забезпечуючи зручний спосіб отримання аудіопідказок без необхідності відволікатися від перегляду.

Що таке розгорнуті субтитри?

Розгорнуті субтитри — це додаткова текстова доріжка, яка створена для максимально детального передавання звукового супроводу фільму. У порівнянні зі звичайними субтитрами, розгорнуті субтитри відрізняються наявністю спеціальних символів та іноді використанням особливого форматування, спрямованого на швидше встановлення джерела звуку для глядачів і глядачок з порушенням слуху.

Перегляд фільмів з розгорнутими субтитрами доступний у застосунку Subcatсh

«У нашій державі не існує законів про адаптацію фільмів для людей з інвалідністю. Отож, глядачі й глядачки із порушеннями зору або слуху досі залишаються поза культурою кіно. Наша позиція — фільми для всіх. Ми створюємо звукоописи для незрячих людей і розгорнуті субтитри для нечуючих людей, організовуємо інклюзивні кінопокази та робимо все можливе, щоб доступність кіно стала принципом, а не випадковістю», — заявляють організатори ініціативи Доступне кіно.

Додатки підтримуються на пристроях з версією iOS 10.0 та вище, а також з версією Android 7.0 та вище. Наразі на сайті Доступне кіно до перегляду доступні 80 фільмів зі звукоописом та розгорнутими субтитрами. Серед них «Стоп-Земля», «Погані дороги», «Гаррі Поттер і філософський камінь» та інші. 

Як користуватися застосунками?

Щоб користуватися додатками, спочатку треба встановити їх на свій телефон і створити обліковий запис. Обрати фільм, який плануєте переглядати, та завантажити субтитри або аудіотраскрипції для нього. Потім треба надати дозвіл додатку використовувати мікрофон. Перед початком фільму торкнутися кнопки «відтворити». Система розпізнавання звуку автоматично синхронізується з фільмом і відтворить адаптовану версію звуку на телефоні.

Залежно від обраного додатку, буде надана можливість бачити субтитри на екрані телефону або слухати звукоопис сцен фільму через навушники. При використані слухового апарат, його можна підключити до смартфону за допомогою Bluetooth. Таким чином можна насолоджуватися фільмом, маючи доступ до адаптованого звуку відповідно до потреб.

«Будь ласка, зважай на глядачів, що сидять поряд. Якщо тобі потрібні субтитри — встанови мінімальну комфортну тобі яскравість екрану. Якщо ти користуєшся звукоописами — не забудь вдома навушники», — йдеться в повідомленні на сайті кінотеатрів Планета Кіно.

Завантажити додаток Earcatch для Android та для iOS.

Завантажити додаток Subcatch для Android та для iOS.

Читайте також: Чому варто подивитися «Нескінченність за Флоріаном»? Розповідають кінокритики

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024