Головна
>
Кіно
>

У «Довженко-Центрі» провели черговий обшук

У «Довженко-Центрі» провели черговий обшук

15 лютого в Довженко-Центрі відбувся черговий обшук, який проводили співробітники Служби безпеки України. Про це повідомили в фільмофонді.

За словами працівників, приводом стала відкрита справа на Олену Гончарук, а чому залучена саме СБУ — невідомо.

На зображенні може бути: текст
Інтертитр: Вибухлі дні (1930), реж. Олександр Соловйов

Нагадаємо, що 6 лютого конкурсна комісія одноголосно обрала Олену Гончарук очільницею Довженко-Центру. Напередодні конкурсного відбору проти неї відкрили кримінальну справу. Підставою для відкриття справи стали матеріали та Акти перевірок діяльності центру, якими встановлено порушення законодавства в частині публічних закупівель, розпоряджання державними коштами та управління державним майном.

У ході обшуку, попри заперечення співробітників Довженко-Центру й адвоката, були вилучені оригінали всіх наказів з 2021 по 2023 рік, що стосуються кадрових питань, та договорів оренди.

«Ці документи за інструкцією мають зберігатися на підприємстві 75 років. Нагадаємо, що 21 лютого відбудеться судове засідання у справі про оскарження наказу про реорганізацію Довженко-Центру. 21 лютого також є датою, до якої Держкіно має підписати контракт з Оленою Гончарук, двічі переможницею конкурсу на посаду Генерального директора. Очевидно, що керуючий орган Держкіно з усіх сил намагається знайти причини та приводи не підписати контракт із Гончарук», — кажуть в інституції.


Нагадаємо, 7 лютого до Центру надійшов запит від слідчого управління Нацполіції на видачу документів — усі договори, рахунки, замовлення, зарплатні відомості тощо, починаючи з 15.04.2021. Копії треба було надати впродовж трьох днів, інакше обшуки і виїмка.

«Держкіно, не стримуючись, звинувачує керівницю Центру в найстрашніших господарських гріхах із 15 квітня 2021 року. Зокрема, серед претензій — переоцінка майна, яку Держкіно вважає незаконною і завищеною, наполягає на збереженні застарілої вартості майна і навіть фіксує це у новій редакції статуту підприємства. Такий опір виглядає дивним, адже якраз неправомірним вважається заниження вартості майна. Державний бюджет у цьому не зацікавлений, на відміну від претендентів на викуп державного майна за нижчою вартістю.До речі, про статут, визначальний документ у діяльності інституції. Держкіно закидає Центру надмірну самостійність — тоді як саме самовільно, “серед себе” переписує і підписує статут Центру, імітує його реєстрацію і навіть посилається на цей нелегітимний документ в оголошеному конкурсі», коментували в Довженко-Центрі.


Читайте також: Обшуки в Довженко-центрі: як реагує культурна спільнота

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Новини
Як звучить Харківщина: плейлист від Люка та Ліруму
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
25 Квітня, 2024
Новини
Від Melovin до My Personal Murderer: як звучить Одещина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
18 Квітня, 2024
Музика
jockii druce — trashhouttttttt. Роздуми про життя, війну і суспільство, загорнуті у найпримітивнішу форму
Олексій Бондаренко Олексій Бондаренко
15 Квітня, 2024