Головна
>
Кіно
>

Феномен толоки, катівня НКВС та проблеми, які долають жінки: що подивитися?

Феномен толоки, катівня НКВС та проблеми, які долають жінки: що подивитися?

Фантасмагорія режисера Михайла Іллєнка, документальний фільм про катівню НКВС, добірка анімації до Дня боротьби за права жінок та інше  — розповідаємо, що нового подивитися в онлайн-кінотеатрі Takflix та на інших платформах.

«Толока»

На Takflix вийшов історичний фільм-балада «Толока» українського режисера Михайла Іллєнка.

Стрічка розповідає про історію Катерини — жінки, яка упродовж чотирьох століть переживає трагічні епізоди української історії. Основний символ сюжету — хата, що разом із головною героїнею опиняється в центрі подій. Попри складні життєві обставини та численні виклики, Катерина знаходить у собі сили відбудувати домівку.

У фільмі яскраво зображений феномен толоки — як давнього українського звичаю. На створення такої історії Михайла Іллєнка наштовхнула розмова з братом-режисером Юрієм Іллєнком. І, хоча ідея фільму з’явилася ще 1967 року, реалізувати її не вдалося через радянську цензуру.

Роботу над стрічкою почали у 2013 році, а завершили у 2018 В основу сюжету лягла балада Тараса Шевченка «У тієї Катерини…», а ще — дитячі спогади актора Івана Миколайчука.

У фільмі зіграли Іванна Іллєнко, Богдан Бенюк, Костянтин Войтенко та інші. Епізодичні ролі дісталися Ахтему Сеітаблаєву, Олегу Скрипці та Олегу Михайлюті («Фагот»).

Переглянути стрічку можна за посиланням.

«Секрети дівчат»

До Дня боротьби за права жінок Takflix випустив добірку короткометражних фільмів «Секрети дівчат» від українських аніматорок., До неї увійшло п’ять епізодів, які зачіпають проблеми ментального здоров’я, розладів харчової поведінки, прийняття себе та осмислюють урбаністичні зміни.

Наприклад, стрічка «петрівка_реквієм» від аніматорки Катерини Возниці розповідає про декомунізацію Києва та окреслює момент топографічної розгубленості на зламі звички.

Іронічна анімація «Я та моя кремезна дупа» від Єлизавети Письмак розкриває проблему розладів харчової поведінки. Стрічка розповідає історію жінки, яка сідає на жорстку дієту та починає бачити марення: до неї приходить Ангел Об’єднаних Стерв Стрункодупії.

Стрічка «Тигр блукає поруч» присвячена темі ментального здоров’я. Авторка Анастасія Фалілеєва створила роботу у стилі японської анімації.

Урбаністична анімація Юлії Шалімової «Виходь, Masha» закликає відволіктися від віртуального життя. Головна героїня фільму — Маша, яка більшість вільного часу проводить у смартфоні.

«Глибока вода» — казкова анімація Анни Дудко про приховану жіночу сексуальність. Сюжет розповідає про самотню русалоньку, закохується в чоловіка і розуміє, що не може без нього жити.

Добірку створили, зокрема й для того, аби збільшити видимість і визнання українських аніматорок. Переглянути можна тут.

 «Контур»

Суспільне.Культура випустило 11 документальних фільмів у межахпроєкту «Контур».

«Контур» — спільний концертний тур Стаса Корольова та проєкту warнякання Антона Слєпакова й Андрія Соколова. Під час нього команда українських документалістів, музикантів і громадських діячів відвідала 11 українських прифронтових і деокупованих міст.

Читайте також: Пошук ідентичності у прифронтових містах. Репортаж із туру «Контур» Корольова і warнякання

Героями фільмів стали змінотворці, які просто зараз трансформують свої міста, будують спільноти й розвивають культуру — Артак Григорян, Вололимир Алексєєв , Ольга Мішевська, Антон Слєпаков та інші. 

У кожному епізоді герої розповідають, як змінилися українські міста внаслідок російської воєнної агресії.

Переглянути фільми можна на YouTube-каналі Суспільне Культура

«Тюрма на Стрийській»

На платформі Kyivstar ТБ тепер доступний документальний фільм «Тюрма на Стрийській» українського режисера Костянтина Кляцкіна.

Фільм розповідає про катівню НКВС, яку «червоні» облаштували у тимчасово окупованому Дрогобичі в роки Другої світової. Знаходилась вона у будівлі колишнього повітового суду на вулиці Стрийській.

До стрічки увійшли розповіді родичів загиблих у цій катівні, а також ініціаторів розкопок 1990 року.

«Занадто багато “інструментів” нащадки чекістів використовують зараз на наших окупованих землях. У січні 2022 року ми випустили фільм з думкою, що непокаране зло завжди повертається, проте не думали що це наступить всього за місяць», — зазначив Костянтин Кляцкін.

Фільм можна переглянути на платформі Київстар ТБ. Стрічка також доступна до перегляду на YouTube


Читайте також: У Києві пройде Тиждень австрійського кіно

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024