Головна
>
Кіно
>

Відео дня: дивимося трейлер «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука

Відео дня: дивимося трейлер «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука

Французький дистриб’ютор Indie Sales опублікував трейлер стрічки «Памфір» українського режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука.

Світова прем’єра відбулася на Каннському кінофестивалі, а в Україні побачити фільм можна буде в програмі Київського тижня критики. Реліз в українських кінотеатрах запланований у 2023 році.

Дебютний ігровий повнометражний фільм Дмитра Сухолиткого-Собчука розповідає про хорошого сім’янина Памфіра, який заради своєї родини йде на злочин. Події відбуваються під час свята Меланки і засновані на біблійній історії про Авраама. Зйомки відбувалися в Карпатах та на Буковині у 2020 році.

Головні ролі зіграли Олександр Яцентюк, Соломія Кирилова («Ніч Леополіса»), Олександр Ярема («Номери»), Римма Зюбіна («Гніздо горлиці») та місцеві мешканці. Сценарій стрічки, який написав Дмитро Сухолиткий-Собчук («Штангіст»), розроблявся у резиденції Каннського міжнародного кінофестивалю Cinеfondation Residence.

Раніше ми говорили з Дмитром про прем’єру у Каннах, а також зйомки фільму.

Фільмування відбувались в експедиціях, які тривали від 22 до 35 знімальних днів, тож пандемія трохи відтермінувала організацію і підготовку.

Крім цього, через ковідні обмеження не зміг приїхати ніхто з іноземних партнерів, адже фільм створювався у копродукції України, Франції, Польщі та Чилі. Ці країни здобули фінансування для фільму в їхніх національних фондах. Але відсутність партнерів на зйомках жодним чином не вплинула на творчий процес.

«“Памфір”  це історія з мультинашаруванням. Я переконаний, що коли кіно вийде на екрани, кожен знайде свій пласт інформації, яка буде актуальна, або доступна, або цікава. Організатори фестивалю сказали, що ця стрічка — поєднання жанрів. У мене була художня задача перед собою — зайнятись вільним пошуком форми та естетики. В драматургію вкладався один жанр, коли працювали на майданчику — ми були вільні в пошуку. Мені здається, що в авторському кіно поняття жанру можна і треба розмивати. Його треба перевертати, комбінувати, щось зрушувати та міняти правила. Для цього треба мати підготовку, мені здалось, що я готовий до цього».

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Новини
Від Сусіди стерплять до Këkht Aräkh: як звучить Миколаївщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
9 Квітня, 2024
Новини
Як звучить Херсонщина: плейлист від Ліруму
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
4 Квітня, 2024
Новини
Що слухала команда Ліруму в березні
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
4 Квітня, 2024