Головна
>
Кіно
>

Добірка українських фільмів, які виходять в прокат цієї осені

Добірка українських фільмів, які виходять в прокат цієї осені

Український прокат почав оживати і туди повертаються українські стрічки. Цієї осені на великих екранах нам покажуть трагікомедію «Я працюю на цвинтарі» Олексія Тараненка, документальний фільм «Цей дощ ніколи не скінчиться» Аліни Горлової, «Нація футболу» Володимира Мули та інші.

Розповідаємо про ці стрічки більше.

«Я працюю на цвинтарі», режисер Олексій Тараненко

Фільм є дебютом режисера в повнометражному художньому кіно. Стрічка мала вийти в прокат ще у 2021 році, однак через пандемію та повномасштабне вторгнення прокат відтермінували.

Прем’єра фільму відбулась в червні цього року на фестивалі «Миколайчук OPEN». А вже з 15 вересня фільм покажуть в усіх кінотеатрах України, які працюють.

Сценарій фільму базується на однойменній книзі «Я працюю на цвинтарі» російськомовного письменника Павла (Паштета) Белянського в українському перекладі Романа Коляди. Однак за словами режисера, сценарій не є прямою адаптацією.

Фільм розповідає про 35-річного Сашу, який працює в конторі зі встановлення пам’ятників на цвинтарі.

У нього багато клієнтів, кожен з яких переживає особисту трагедію. Однак Саша сповнений цинізму та іронії. Якось його донька підліток повертається до життя батька. Саша також зустрічає самотнього літнього чоловіка, який замовив собі пам’ятник, і молоду бізнеследі, яка щойно поховала свого сина. Чоловік втягується в боротьбу за владу на цвинтарі. І в цьому вихорі особистих трагедій і кримінальних зіткнень поступово стає зрозуміло, що у Саші важка психологічна травма через його минуле.

Головну роль у фільмі зіграв Віталій Салій (Саша), також серед акторського складу — Віктор Жданов, Римма Зюбіна, Оксана Жданова, Ніна Набока та інші.

«Цей дощ ніколи не скінчиться», режисерка Аліна Горлова

Світова прем’єра фільму «Цей дощ ніколи не скінчиться» Аліни Горлової відбулася на Міжнародному фестивалі документального кіно в Амстердамі (IDFA), де стрічка здобула нагороду за «Найкращий дебют».

29 вересня документальний фільм виходить в український прокат виходить Фільм покажуть в кінотеатрах Львова, Києва та Дніпра.

Чорно-біла стрічка, за словами творців, веде глядачів потужною та візуально захопливою подорожжю крізь нескінченний людський цикл війни та миру.

Фільм розповідає історію родини Андрія Сулеймана. Сім’я втекла зі Сирії до України, де Андрій став волонтером Червоного Хреста. Після смерті батька, хлопець вирішує поховати його тіло на батьківщині.

До речі, режисерка Аліна Горлова цього року режисерка увійшла до списку молодих українців, які впливатимуть на майбутнє своїх галузей і відбудовуватимуть країну від Forbes — «30 до 30».

Продюсером фільму став Максим Наконечний (режисер «Бачення метелика»).

«Клондайк», режисерка Марина Ер Горбач

«Клондайк» — історія про три дні з життя родини, яка опинилась перед складним вибором: чи можуть близькі люди з різним минулим іти у спільне майбутнє. Однією з драматургічних ліній фільму є події, пов‘язані з катастрофою літака MH-17 в липні 2014 року.

Це один з тих фільмів, який українському глядачеві простіше було подивитись закордоном, аніж в Україні. Адже стрічка є учасником багатьох міжнародних кінофестивалів і здобула вже не одну перемогу.

Але вже з 3 листопада фільм покажуть на широкому екрані.

Головні ролі у фільмі виконали Оксана Черкашина, Сергій Шадрін і Олег Щербина.

До речі, саме цей фільм від України є претендентом на номінацію на премію «Оскар».

«Нація футболу», режисер Володимир Мула

Стрічка виробництва Teleprostir Studio розповідає про становлення та розвиток збірної з 1992 по 2022 рік.

«Це вражаюча розповідь від перших осіб про становлення збірної України, яка ніби повторює траєкторію становлення нашої держави — від скромного початку, повного ігнорування та безвіри — до перших перемог і вражаючих результатів. Найдраматичніші двобої, неймовірні голи та правда, яка перевершує фантазію», — кажуть творці стірчки.

У зніманнях взяли участь Андрій Шевченко, Олександр Шовковський, Олег Блохін, Йожеф Сабо, Леонід Буряк, Юрій Калитвинцев, Владислав Ващук, Олексій Михайличенко, Руслан Ротань, Андрій П’ятов, Тарас Степаненко, Андрій Воробей, Артем Мілевський, Дмитро Михайленко, В’ячеслав Шевчук, Олександр Зінченко, Роман Яремчук.

Також глядачам покажуть ексклюзивні кадри з відео, знятих за лаштунками. Саундтреком до фільму стала пісня гурту Скай До кінця.

Вихід в прокат запланований на осінь, однак точна дата наразі невідома.

«Максим Оса та золото Песиголовця», режисер Мирослав Латик

13 жовтня на великі екрани виходить історичний детектив Мирослава Латика «Максим Оса та золото Песиголовця»

Фільм знятий за мотивами однойменного коміксу Ігоря Баранька. За словами, творчої групи це трилер, щедро приправлений козацькими пригодами, детективними елементами та мотивами дарк фентезі. 

Історія створення фільму тягнеться з 2012 року: за цей час у нього змінилися кілька продюсерів та режисер. Фільмування завершив продюсер Валерій Боровик, для якого фільм став першим продюсерським досвідом.

Стрічка розповідає про 1636 рік, коли польський король сплачує данину козакам, аби запобігати повстанню. Але скарб загубився десь в українських землях. Козаку Максима Осі доведеться розгадувати багато місцевих секретів і розплутувати відьмацьке павутиння.

«В.Сильвестров», режисер Сергій Буковський

Стрічка присвячена творчості видатного українського композитора і розповідає про головні віхи його життя. Валентин Сильвестров – найяскравіший представник сучасної композиторської школи, лауреат Шевченківської премії та автор 9 симфоній.

Автори стрічки приділяють увагу різним періодам творчості Сильвестрова: авангарду 1960-х, що був відсунений радянською епохою соцреалізму на маргінес, постмодернізму (основному захопленню Валентина Васильовича у 1970-ті), метафоричній музиці, а також найновішим творам, що зачаровують інтелектуальну публіку по всьому світу.

Водночас фільм зовсім не схожий на традиційну кінобіографію. Це передовсім споглядання, сповідь, історія видатного таланту на тлі контроверсійної епохи, авторський погляд на особистість генія у всій його химерності, незвичності та емоційній глибині.

Через повномасштабне вторгнення Росії 84-річний Сильвестров з власного досвіду знає, як це бути біженцем, а його твори виконують у філармоніях по всьому світу у знак підтримки України.

У кінотеатрах з 29 вересня. Розклад та квитки з’являться за посиланням.


Читайте також: Відео дня: дивимося трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Новини
Як звучить Харківщина: плейлист від Люка та Ліруму
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
25 Квітня, 2024
Новини
Від Melovin до My Personal Murderer: як звучить Одещина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
18 Квітня, 2024
Музика
jockii druce — trashhouttttttt. Роздуми про життя, війну і суспільство, загорнуті у найпримітивнішу форму
Олексій Бондаренко Олексій Бондаренко
15 Квітня, 2024