Головна
>
Кіно
>

Відео дня: дивимося тизер історичної драми «Щедрик» Олесі Моргунець-Ісаєнко

Відео дня: дивимося тизер історичної драми «Щедрик» Олесі Моргунець-Ісаєнко

Яна Ільків Яна Ільків
30 Листопада, 2022

В мережі з’явився тизер історичної драми «Щедрик» режисерки Олесі Моргунець-Ісаєнко. Події фільму розгортаються під час Другої світової війни і розповідають історію єднання культур трьох родин: українців, поляків та євреїв. Показ у широкому прокаті стартує 5 січня 2023 року.

Джерело: «Щедрик»/Facebook

«Щедрик» був знятий в копродукції Польщі та України.

Об’єднуючись перед обличчям зла та жорстокості, українці, поляки та євреї намагаються вижити, не полишаючи надій на мирне та спокійне майбуття. А українська мелодія Щедрик стає символом добра та світла для героїв стрічки.

«“Щедрик — це елемент самоідентифікації, який допомагає зрозуміти “хто ти”. Так пісня “Щедрик” для маленької Ярослави то пісня її родини, її коріння. У фільмі також звучатимуть польські та єврейські пісні, бо кожен народ має свою мову, свою пісню, і своє право на існування», — каже режисерка фільму Олеся Моргунець-Ісаєнко.

Події фільму розгортаються в Івано-Франківську, під час Другої світової війни, де на зміну каральній системі СРСР ненадовго приходить нацистський режим Третього рейху. За словами режисерки, фільм — збірний образ реальних історій кінця 30-х, початку 40-х років XX сторіччя.

За словами продюсера Тараса Босака, попри те що події відбуваються під час Другої світової картина не про війну, а про життя звичайних людей під час військових дій та окупації.

«Наші герої не втрачають людяності та гідності, не дивлячись на всі випробування долі. Фільм показує, що зміна тоталітарних режимів по суті нічого не змінює, а будь-які намагання силового розподілу територій завжди призводять до гуманітарної катастрофи. На жаль, багато українських родин з початком повномасштабного вторгення відчули це на собі. І хоча це кіно історичне, глядач знайде дуже багато паралелей із сьогоденням і зможе ще раз переконатись, що світло завжди перемагає темряву», — розповідає продюсер проєкту Тарас Босак.

5 січня 2023 року «Щедрик» стартує в широкому прокаті в Україні.


Читайте також: Українськомовна версія «Щедрика» стала саундтреком корейського серіалу

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Новини
Як звучить Харківщина: плейлист від Люка та Ліруму
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
25 Квітня, 2024
Новини
Від Melovin до My Personal Murderer: як звучить Одещина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
18 Квітня, 2024
Музика
jockii druce — trashhouttttttt. Роздуми про життя, війну і суспільство, загорнуті у найпримітивнішу форму
Олексій Бондаренко Олексій Бондаренко
15 Квітня, 2024