Головна
>
Кіно
>

Добірка «зимових» українських фільмів

Добірка «зимових» українських фільмів

Цьогоріч Різдво й інші зимові дати ми не святкуємо, а відзначаємо. Війна триває і про це не варто забувати ні на секунду. Але перебувати у стані постійного стресу теж неможливо. Для того, щоб принаймні на екрані відтворити різдвяну атмосферу, а також відкрити щось нове в українському кіно, ми підготували підбірку зимових українських фільмів.

LiRoom разом з онлайн-платформою Takflix зібрали для вас вісім українських стрічок: від казок до документалістики, від фільмів про екологію до еротичних серіалів. 

Усіх їх можна переглянути на Takflix, а зникнення зв’язку — не проблема, адже після покупки фільм зберігається сім днів в кінозалі й ви зможете додивитися пізніше. Крім цього, онлайн-кінотеатр випустив застосунок для iPhone. Його можна безкоштовно завантажити в AppStore на будь-які пристрої з операційною системою iOS15 і наступними версіями. А також ви можете транслювати кіно на великі екрани. 

«Новий Рік у сімейному колі»
режисер Максим Наконечний

Синопсис: Сім’я вперше змушена святкувати Новий рік на новому місці. Попри всі намагання, звичного святкового настрою немає й усе сходить на пси. Майже все.

«Історія зимового саду»
режисер Семен Мозговий

Синопсис: На території київської ВДНГ стоїть павільйон квітникарства, що має назву Зимовий сад. Хранителька павільйону, Валентина Миколаївна, вже 45 років ретельно доглядає колекцію екзотичних рослин і оранжерею, де вони розмістилися. Час виходу на пенсію невблаганно наближається, але прохання керівництва скласти повноваження шокує Валентину Миколаївну. Вона протестує, вважаючи, що рослини без неї загинуть — та схоже що її сад живе за власними законами.

«Пекельна хоругва, або Різдво Козацьке»
режисер Михайло Костров

Синопсис: Козаки багато років захищали український народ від усякої напасті. Саме тому їм прощаються   усі гріхи, і жодної душі козацької в пеклі ви не знайдете. Але Диявол був би не Дияволом, якби не хотів змінити цей порядок. Прикро йому, що жодного козака за стільки років не бачив у себе, ось і вирішив з апостолом Петром посперечатися, що зможе зловити і до Різдва утримати у себе самого удалого і самого хороброго козака на ім’я Семен. Тільки ось хлопця сам чорт не підкупить і не залякає, що з ним робити з таким?

«Співає ІФТКЕ»
режисерка Надія Парфан

Синопсис: Іван Васильович багато років очолює профспілку комунального підприємства Івано-Франкіськтеплокомуненерго. Його opus magnum — профспілковий хор, у якому співають диспетчери, ремонтники, слюсарі, бухгалтери. Опалювальний сезон вносить корективи у графік репетицій. Чи зігріє холодну батарею українська народна пісня?

«Жива ватра»
режисер Остап Костюк

Синопсис: Це історія про трьох чоловіків різних поколінь, які живуть в українських Карпатах. Та настане весна й усі троє піднімуться в гори вслід за вівчарським покликанням, якому все важче слідувати в сучасному світі.

«Тіні забутих предків»
режисер Сергій Параджанов

Синопсис: Малий гуцул Іванко Палійчук стає свідком загибелі батька у перепалці з чоловіком із ворожого роду Гутенюків. Під час цих подій Іванко знайомиться з Марічкою, донькою вбивці його батька, дає їй ляпаса і викидає хустку в річку. Проте замість ворожнечі між ними виникає приязнь. Іван та Марічка ростуть і проводять багато часу разом і закохуються одне в одного. Іван вирушає на заробітки на полонини, плануючи повернутися до зими й одружитися з Марічкою. Проте Марічка несподівано гине. Іван одружується з іншою жінкою — але й далі тужить за Марічкою.

«Дельта»
режисер Олександр Тичинський

Синопсис: На перехресті дикого Сходу й цивілізованого Заходу мешканці дельти Дунаю заробляють на життя важкою працею — косінням очерету взимку, але всі як один мріють про фантастичний улов — легендарну білугу, варту цілого статку. З мріями замість планів і водою замість землі під ногами вони радіють кожній миті свого буття.

«Острів любові»
режисер Олег Бійма

«Острів любові» вважають першим українським еротичним телесеріалом. Кожна з 10 серій — це екранізація творів класичної української літератури від Ольги Кобилянської і Марка Вовчка до Євгена Гуцала та Гната Хоткевича. Він складається з 10 серій, а в деяких з них — «Киценька», «Заручини»,  «Дияволиця» — є трохи зимового настрою.

Студент Опанас Моримуха засліплений коханням до майже незнайомої йому жінки — молодої офіціантки з кафе неподалік. Він не знає навіть її імені, тільки, що всі називають її «Киценька». Історія фатального кохання знята за творами Івана Франка.

Фільм «Заручини» розповідає дві історії любові та пристрасті, в яких бажане приймається за дійсне. У серії також підіймаються питання української ментальності в умовах тогочасного міста, де україномовних людей швидко сприймали як «малоросів». Екранізація повістей Володимира Винниченка «Заручини» та «Рабині справжнього».

Комічні та гротескні замальовки історій шаленої пристрасті, одна з яких оповідає про палку закоханість старого професора у новеньку служницю, яку найняла його дружина. Фільм «Дияволиця» знято за сюжетами Гната Хоткевича.

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024