Головна
>
Музика
>

«До старості дожить навряд чи дасть епоха»: слухаємо релізи четвертого тижня лютого

«До старості дожить навряд чи дасть епоха»: слухаємо релізи четвертого тижня лютого

Ницо Потворно випустив EP, який розлютить та розчулить кожного, Тонка записала трек про свободу та відчай, а Джозерс створив останній із чотирьох обіцяних кросоверів із українськими артистами. Слухають та коментують останні релізи лютого головний редактор Олексій Бондаренко, випускова редакторка Яна Ільків та менеджерка з партнерств Настя Денеж

МУР — Ти [Романтика] (LP)

Це перший в Україні історичний альбом-мюзикл про письменників. Усі треки лонгплею пов’язані між собою сюжетом, переходять один в одного і дають можливість слухачу/-ці «на власні вуха» стати свідком історичних подій. До створення альбому залучили українських артистів та діячів культури: Хейтспіч, Nazva, Сергій Жадан, Женя Янович та інші. 

Детальніше про альбом розповідаємо за посиланням.

Яна Ільків: «Додатковий день в році варто було жити хоча б заради цього альбому. Від того, як сучасники говорять замість тих, кого вбила радянська влада, стає незручно. Ти дійсно стаєш учасником і свідком тих подій, бо це переконливо. Мені бракує слів, тому я просто наполягаю, аби ви включили альбом.

Я почала день цим релізом і закінчила нам же. Лягла на підлогу, заплющила очі, по колу слухала “В Колізеї” і “Спочатку було Слово”, і плакала. Плакала від прекрасності q від болю. Але я не пригадую, коли востаннє мені було так добре від музики. Альбом спустошує і наповнює водночас, це щось дуже неземне».

Настя Денеж: «Це дуже сильна, щира та щемлива робота, яка точно заслуговує на увагу, та цілком може претендувати на титул найкращого концептуального альбому року (хоч ще й початок року). Інтро, вибудований сюжет, текст і музика, залучені артисти та діячі, навіть паузи — прекрасного все. Особливо мене зачепили “Третя Рота”, “Партія Веде” та “Європа мовчала”. Але моя особиста рекомендація — хоча б раз повноцінно прослухати цей лонгплей, від першого до останнього треку».

gannababy_ — Н.Р.А (LP)

gannababy_ випустили свій 16-трековий дебютний лонгплей-конструктор Н.Р.А, який раніше вийшов трьома частинами — Н, Р і А. Історія альбому почалася ще у доковідні часи, проте реліз розійшовся на кілька ЕР. Та наразі гурт видає свою дебютну роботу такою, як вона й задумувалася — цілісною.

Гурт розказав Ліруму про кожен трек альбому в нашій рубриці «Пісня за піснею».

jockii druce — trashhouttttttt (LP)

Олексій Бондаренко: «Після успіху “шо ви браття” Жоскі Дрюс продовжує свій потік свідомості, хіба що не настільки злободенно. На цьому альбомі він розмірковує про старість, про футбол, про свою роль у світі, про політику в тому числі. Це звучить цікаво, це звучить неординарно, це звучить спірно, і добре приправлено матюками, які, якщо чесно, звучать тут абсолютно в тему. Тут доволі багато різних музичних ідей, які переплетені в кучу, і звучать, як DIY-проєкт. І особливо дивно в цьому всьому звучить його колаборація з Badwor7h і Dorofeeva, яка, якщо чесно, мені здається, ледь не найсміливішим та найприкольнішим кроком Наді в її новому образі. Загалом дуже цікава робота. Жоскі Дрюс явно виділяється серед усіх інших українських реперів».

Мій конфлікт — Та як би не було сумно (LP)

Мій конфлікт — поп-рок гурт, які своєю творчістю хочуть розкривати проблеми сучасної молоді:  кохання, ідентифікація себе у суспільстві. Та як би сумно не було — їх дебютний повноформатний альбом. Виконавці зазначають, що хоч пісні відрізняються стилістикою, в них усіх прослідковується спільна звістка — як би погано та сумно тобі не було, і що б не сталося — завжди усе можна змінити на краще.

Настя Денеж: «Вітаю хлопців із дебютом повноформатника та важливим кроком у їхній карʼєрі (мені здається, крок дійсно важливий). Щодо самого альбому: пісні дійсно різняться між собою стилістикою, і мені це не дуже сподобалось. Я не кажу, що всі пісні з альбому мають бути в одному стилі та звучати рівно, але в деяких треках хлопці мені звучать на рівень нижче».

Golubenko — Мені потрібно дещо сказати (LP)

Виконавець розповідає, що цей альбом — збірка думок, які наповнюють тебе, коли ти бачиш ту саму людину і відчуваєш почуття закоханості. Фокус-трек Назавжди розповідає історію, де головний герой хоче зберегти останні миті радості та щастя, навіть у світлі неминучого розставання.

Олексій Бондаренко: «Це дійсно доволі приємна й меланхолійна музику, яке хочеться включити ввечері, коли їдеш по місту з роботи. Голубенко очевидно ще не вистачає міці в голосі, та сміливості в ідеях. Тут є цікаві ідеї й переплетіння гітари й електронних інструментів, але поки все це надто безпечно. Від молодого артиста чекаєш відчайдушності, живої емоції. Навчитися робити вилизаний продукт можна й пізніше».

Andrii Kunin — Lost Toys (LP)

Андрій Кунін – експериментальний електронний музикант та візуальний художник із Києва. Він почав створювати електронну та акустичну музику в 2009 році. Як розповідає виконавець, альбом Lost Toys — це звукові розкопки дитинства з сумішшю мікроскопічних ритмів, напівакустичних текстур, physical modelling синтезаторів та звуків іграшок. 

Kraamola — Ідол (LP)

Гурт Kraamola був заснований у 2008 році. Свій жанр виконавці описують як поєднання пауер металу, хеві металу старої школи та ритмів української народної музики. Їхня мета – створити синтез європейського пауер металу та української етномузики. Альбом Ідол є результатом роботи гурту за останні 5 років. За цей час декілька гітаристів встигло змінитися, але основою матеріалу складають пісні зроблені в 2019-2021 роках.

Polyvoda — Queens (EP)

Настя Денеж: «Для мене така музика є тою, в якій хочеться розчинитися. Під час прослуховування цього мініальбому, я наче стала одним цілим із ним. Під Queens хочеться працювати, танцювати, займатися буденними справами та врешті-решт жити»

bobski — barter (EP)

Bobski записав мініальбом про власний шлях і віру в себе та свої погляди. Репер розмірковує про сучасні реалії та згадує минуле, критикуючи сьогоднішню культуру споживання.

Ницо Потворно — Цифри (EP)

Народний артист андеграунда, як себе називає Ницо Потворно, записав три нових треки, які розлютять, розлучать та розчулять кожного, хто сяде у крісло поруч на новому мініальбомі Цифри. Виконавець хотів створити короткий сеанс з трьох різнобарвних пісень схожих на пересічну розмову про найважливіше.

Яна Ільків: «Ницо Потворно стає ніжнішим. Для мене це не погано чи добре. Це просто по-іншому, і мені дуже подобається».

Chemistry Lab — Нуар (EP)

Київський рок-гурт Chemistry Lab випустив мініальбом, що складається з 4 треків, які, як коментують виконавці, відображають глибокі переживання, пов’язані з безвихіддю, ілюзією, смутком та втратою. Ці теми вони розкривають через індивідуальний погляд на темні сторони життя.

Міра Капітан — Герої (не) вмирають (EP)

Ця робота реп-виконавиці Міри Капітан розповідає про втрату близької людини на війні та всі стадії горя та прийняття ситуації. Ідея створення мініальбому прийшла до неї, коли сантехнік запитав, як довго в неї тече кран на кухні, а Міра не могла пригадати, що відбулося за останній рік. 

Tember Blanche, Макс Пташник — В одній кімнаті

Це перший сингл майбутнього з EP гурту — Спокій, записаного спільно з львівським виконавцем Максом Пташником. Виконавці розповідають, що ідея пісні народилася під час коротенького сабатікалу на Київщині, куди музиканти поїхали разом для створення спільного мініальбому. Трек В одній кімнаті розповідає про двох людей, які не вміють бути самотніми. 

«Мені дуже подобається те, що нам вдалося гармонійно поєднати свій музичний стиль зі стилем Макса. Ця робота є надзвичайно близькою для нас трьох», — розповідає Саша з дуету Tember Blanche.

Яна Ільків: «Можливо, мені в житті бракує ніжності, бо я її знаходжу всюди. І цей трек не вийняток. Для мене це ніжне і тепле нагадуання про те, шо добре може бути. А за обкладинку окермий лайк, додає свіжості».

Настя Денеж: «Я вже встигла заслухати цей сингл і майже вивчила слова на пам’ять, здивовані? Бо я ні. Вже чекаю виходу EP. А ще не можу не відзначити, що в цій пісні наче зібрані мої улюблені прийоми та фішки з попередніх треків (здебільшого з першого альбому). І це не звучить як самоповтор або спроба зіграти на тому, що вже спрацювало один раз. Для мене це більше про відсилки та пасхалки до ранньої творчості.

P.S.: я не кажу, що моя думка — це істина. Цілком ймовірно, що то я сама собі щось придумала».

Тонка — Болить

Олена Карась з гурту Тонка каже, що трек Болить — про свободу, відчай та вияв тяжких емоцій назовні. Саме тому, під час створення пісні, музиканти зробили вільну форму, без класичних приспівів. Також виконавиця коментує, що у процесі пошуку звучання утворився ефект дззорієнтованих у просторі повторів на вокалі. Cпочатку їй це здавалось занадто складним, але з часом вона зрозуміла, що цей ефект вкрай влучно підкреслює наші щоденні переживання, та загальне відчуття нестабільності реальності.

Олексій Бондаренко: «Тонка безумовно робить видатну музику. Загалом, усе що виходить з-під руки Ярослава Маяка — звучить фірмово, якісно і винахідливо. Єдине, що якщо ти все таки працює в категорії попмузики (нехай і альтернативної попмузики), тобі потрібні хіти. А в мене іноді складається враження, ніби Тонка навпаки уникає зрозумілих конструкцій».

Настя Денеж: «У нас у редакції є демократія та свобода слова, тому хочу не погодитись із Льошою. Мені здається, що Тонка належить більше до категорії електроніки, ніж до попмузики. А можливо навіть у неї якась своя, окрема категорія, яка не може існувати з простими та зрозумілими конструкціями».

Хас — Винні

Ідея та сценарій до кліпу Винні належить самому Хасу, він хотів передати свої рефлексії на тему того, що часто у стосунках люди роблять винними одне одного, тому що не приймають відповідальність за власні дії, не визнають своїх помилок. І тоді історія кохання через недовіру, через постійні докори одне одному, перетворюється на «стіл допитів».

askwhen — i know

Житомирський хіп-хоп виконавець у новому треці розповідає про настрої всередині та зовні, про рефлексію та про емоції й біль. Він вірить, що завдяки більш образній формі тексту, кожен може знайти в цьому треці щось, що відгукнеться та те, що болить.

Тоня Матвієнко — Ти — це я

Нову роботу Тоня Матвієнко присвятила в пам’ять про маму — Народну артистку України — Ніну Матвієнко. Як зазначає співачка, сенс пісні в тому, що для своїх батьків ми завжди залишаємося маленькими, та що з часом ми й самі маємо стати підтримкою для тих, хто від нас залежить.

Suvorova — Стріляй

Suvorova записала кавер на трек гурту Океан Ельзи Стріляй. Виконавиця зазначала, що не мала наміру повторювати оригінал, тому що на її думку це неможливо.

«Сьогодні кожна українська жінка гойдається на хвилях переживань за свого чоловіка, сина, брата, відчайдушно хапаючись за їхнє життя навіть на відстані», — ділиться виконавиця.

Нікіта Кісельов — Джульєтта

Виконавець розповідає, що цей трек — ода щирому коханню, яка змушує серця битися сильніше та дарує надію на незабутнє щастя. Для демонстрації цього меседжу він використав ліричний образ Джульєтти, який для нього є найяскравішим зразком чистої та невинної любові.

The Armo, Просто Макс — Стіни коридору

Цей трек — рефлексія про перші обстріли. У той час усі ховались в коридорах, співали одне одному, тримаючись за руки, щоб хоч якось заспокоїтись та зняти напругу. Виконавці розповідають, що спочатку сценарій кліпу був іншим. Але повітряна тривога, яка почалась під час знімального процесу змусила всіх переміститися до укриття, де команда адаптувала локацію і сюжет, що, на їх думку, надало фінальній версії музичного відео більше атмосфери.

Peredmova — Ніч Урочиста

Peredmova з 2016 року створюють українську альтернативну поп-музику та кажуть, що їм хотілось би робити таку музику, якби Gorillaz зустріли The Velvet Underground на українській вечірці біля річки. Трек Ніч урочиста створений на вірш Лесі Українки. Це перша пісня з їхнього третього майбутнього повноформатного альбому. 

Yamamoto — Меланхолія

Калуський репер Yamamoto розповідає, що створення цієї композиції — наслідок планових відключень електроенергії, нестабільного ментального самопочуття та саморефлексії. 

Spiv Brativ — Недобрий ранок

Черкаський гурт, що складається з чотирьох рідних братів своєю творчістю продовжує фіксувати історії війни. Фронтмен гурту розповідає, що коли вікна виносить вибуховою хвилею, тоді усвідомлюєш ціну фрази «Добрий ранок». Роботу було написано після одного з прильотів по Черкасах, коли зруйнувало готель. 

Saf Safron, Gr33nwave — Пил

Новий сингл Saf Safron та Gr33nwave має соціальну тематику та присвячений таким явищам як клубне життя, лицемірство та зловживання алкоголем і забороненими речовинами. Кліп був знятий ще чотири роки тому, перед пандемією, на наступний день після закінчення зйомок в Україні був оголошений карантин.

Zbaraski — Ivan San

Zbaraski розповідає, що цей трек — музичне дослідження відчуттів, що проходять через його тіло, поетична присвята його фізичній машині. Свій емоційний стан Іван передав у лірік-відео через метафору нічної поїздки містом, де над головою висять ліхтарі.

Настя Денеж: «“Наконєцто я доджався. Це капєц, стільки сидів, ждав, ждав, але всьо таки є” — цитата, якою я можу описати свої емоції щодо виходу цього треку. Я обожнюю Zbaraski, бо, слухаючи його пісні, відчуваю якийсь душевний спокій і насолоду».

Roiko — Дахи

Учасниця «Голосу країни-13» Олександра Ройко написала трек-присвяту своєму улюбленому місту — Києву.

Veronika, Ptashkin — Нетверезий

Переможець та учасниця європейського сезону шоу «Голос Країни» записали спільний трек, про історію своїх відносин, що зародилися з роману під час зйомок шоу в Польщі. 

«Слова пісні про розлуку мені прийшли в Україні, після повернення з Польщі. Тоді нас із Мішою розділяли кілометри. Ми випадково зустрілися на одному з івентів в Києві та почала писатися нова сторінка нашого спілкування», — коментує Veronika.

Folkulaka, ДваТри — Покохала упиря

Гурт адаптував «шедевр» світового кінематографа — «Сутінки» до українських реалій, створивши пісню, яка зарядить будь-яку вечірку, від сільської дискотеки до весілля у стилі фʼюжен. 

«Під час зйомок не постраждав жодний голуб. Постраждало тільки почуття прекрасного нашого режисера, кілька літрів гранатового соку, два пакети насіння та солі», — розповідають виконавці.

Love, Mary, Karoon — В книзі

Цим треком артисти підіймають одразу кілька тем, тому кожен зможе знайти щось для себе. У тексті пісні йдеться про вічний пошук себе у цьому світі, про таємниці, які супроводжують нас та породжують страхи та про діалог з вищими силами. 

Джозерс, Козачок — Читати реп 

Трек фіксує зміни репера Козачка, які приносить війна та служба у Збройних Силах, а також мрію, заради якої «це все робилось» — виконати на сцені «цей сраний приспів». Читати реп — останній з обіцяних кросоверів Джозерс з українськими артистами, яких за останні пів року вийшло чотири: з Джоном Діром, паліндромом, Люсі та Козачком.

Анастимоза та twonotone — Сильно так

Авторка тікток-хіта Проси пробачення Анастимоза та електронний дует twonotone представили свій погляд на тему спонтанного, наївного та безжального кохання, освяченого бурхливим почуттям взаємної прив’язаності. 

Немарно — Кулачки

Інді-поп гурт з Києва Немарно записали трек в підтримку людей, в яких попри все не зникає надія і віра в те, що похмурі вокзали повернуть їм коханих. 

Xenny-A — Білі конвалії

XENNY-A — авторка пісень родом з Сімферополя. Проєкт Xenny-A вона створила разом зі своїм братом у 2020 році. Реліз треку Білі конвалії присвячений до Дня опору окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя (26 лютого). Виконавиця прагнула створити дверцята до кримських спогадів всіх українців, хто хоча б раз був в Криму. Атмосферу доповнюють звуки моря, степу та вітру, заховані в аранжуванні. 

That Was Ma — Chasing

Київська продюсерка That Was Ma у новому релізі закликає всіх людей не переслідувати очікування інших, а «зосередитись на собі та своїх відчуттях. Провідною темою творчості виконавиці є пошук та перевтілення, у треці Chasing вона розкриває тему погоні за собою.

край мене — pulse

Київський виконавець край мене створив трек про буремні часи, коли довкола війна, катастрофи та кризи, але відчуття закоханості, близькості та прекрасного повертають до життя серед божевільного темпу. 

Lushchinska — Досить

Авторка треку Гопак записала нову пісню, де закликає до припинення хейту та цькування в соціальних мережах, нагадуючи, що словом можна вбити людину. За словами виконавиці, вже рік на неї «виливаються» знущання в соціальних мережах, які ледве не призвели її до самогубства. 

пропаща сила — сирець

Інді-рок гурт пропаща сила присвячують свій новий реліз київському метрополітену. Це історія про останню станцію зеленої гілки – Сирець. Трек розповідає про нелегку долю закоханих людей, які живуть на околицях міста.

Triny T — Воля

Співачка розповідає, що трек є виразом глибоких емоцій та відображенням духу українського народу в боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність. У майбутньому Triny T планує продовжувати стабільно випускати щомісяця нові релізи. Кожен наступний трек буде відрізнятися від попереднього, демонструючи багатогранність артистки.

Laura Marti — Не спинити

Як розповідає виконавиця, пісня Не спинити — про швидкість, тривожність буття, але також й про силу волі. 

MBY, mercurikill — Люблю

Київський хіп-хоп-артист MBY записав колаборацію з інді-поп-виконавцем з Бердичева mercurikill про другу половинку і неможливість бути без неї ні хвилини. Це трек-розповідь про найяскравіші моменти проведені у парі з тою самою.

Після Дощу — Малюю

Як розповідає виконавець, Малюю — це пісня про ностальгію за мирним часом. Цим треком він закликає слухачів заплющити очі й згадати про моменти з життя, за яким ми сумуємо найбільше.

Kozachenko — Остання пісня

Kozachenko описує цей реліз як записки в щоденнику відносин, які рятують в нелегкий час.

Tvorchi — Два озера повні сліз

Представники України на Євробаченні-2023 створили саундтрек для фільму «Я, “Побєда” і Берлін», за мотивами повісті Кузьми Скрябіна. Сам трек є кавер-версію на пісню того ж Скрябіна

«Це пісня, яка переповнює смутком, любов’ю та дуже тендітною пристрастю. Вона, як подорож на тій самій “Побєд”», про яку писав Кузьма. Слухаєш пісню, і ніби їдеш з точки А в точку Б, відкриваючи для себе нове. В ній немає класичної структури, тому ця меланхолійна «поїздка» щоразу приносить нові емоції», — описують реліз виконавці.

Zelenooka — Ой говорила мені мамо

Співачка Zelenooka презентує авторську інтерпретацію фольклорної історії про Гриця. Частина треку завірусилася в ТіkTok ще у 2020 році, тепер артистка представляє розширену та змінену версію популярного звуку. Ой говорила мені мамо — це рефлексія артистки на тему батьків та дітей, взаєморозуміння між різними поколіннями.

Tana — Free Yourself

У треку співачка розповідає, що часто ми намагаємося змінити зовнішні обставини, думаючи, що це призведе до щастя. Новий сингл закликає до зупинки, ретельного обстеження власних почуттів та усвідомлення того, що щастя не залежить від зовнішніх умов. Це заклик до свободи та прийняття себе такими, які ми є

Kornel — Вільним

Вільним — перша робота артиста після довгої паузи, під час якої проживав особисту кризу: переоцінка нової реальності, свого звучання та пошуки нових сенсів. Звучання цієї пісні незвичне для самого музиканта, чий  образ веселого хлопця з треками про кохання, адже тут проявляється його мускулінність та зрілість.

The Curly, Marcel Garçon — Це про любов

У треці The Curly розповідає про емоційний, фізичний і психологічний стан. Це про повагу, про увагу, про порятунок від навколишнього середовища у всесвіті, який існує лише між двома людьми. Про найсвітліше і найщиріше, що є у нашому, зʼїденому корозією, світі.

Dofamin — Tempo

За словами виконавця, цей трек — агресивний та динамічний UK Drill саунд, енергійний флоу та безліч панчлайнів. Репер продовжує міксувати українську з англійською та демонструє готовність стати знаковою фігурою в українському хіп-хопі.


Читайте також: 10 причин моєї ненависті й любові. Юля Юріна про українську музичну індустрію

Над створенням цього матеріалу працювала команда із шести людей.
Допоможи нам продовжувати працювати на цьому ж рівні — задонать Ліруму на Buy Me a Coffee

Підтримай Лірум

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Новини
Як звучить Харківщина: плейлист від Люка та Ліруму
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
1 день тому
Новини
Від Melovin до My Personal Murderer: як звучить Одещина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
18 Квітня, 2024
Музика
jockii druce — trashhouttttttt. Роздуми про життя, війну і суспільство, загорнуті у найпримітивнішу форму
Олексій Бондаренко Олексій Бондаренко
15 Квітня, 2024