Головна
>
Музика
>

У Дрогобичі відкривають музичний простір Bigme: у чому концепція?

У Дрогобичі відкривають музичний простір Bigme: у чому концепція?

3 листопада у Дрогобичі відбудеться офіційне відкриття музичного простору Bigme. Співзасновник простору Олександр «Колмен» Сердюк каже, що хотів створити місце, де могла б збиратися молодь, якій немає де тусити. Привозити молодих артистів і показувати їм, що в маленьких містах також може бути розвиток:

«Зробити таке місце, де ти можеш бути будь-ким, будь-чим. Ніхто тебе не буде не за що цькувати. За твій одяг, за твою позицію».

На офіційному відкритті Bigme виступатимуть гурти Ship Her Son та Паліндром. А ще на заході збиратимуть гроші на військо та допоможуть шукати нові креативні знайомства, які, можливо, колись подарують країні нові мистецькі обʼєднання та музичні гурти.

Всього у продажі 60 квитків на відкриття, придбати їх можна за посиланням.

Фото: bigme_drohobych/Instagram

Олександр «Колмен» Сердюк розповів Ліруму про те, як з’явилася ідея простору та плани на майбутнє.

Колмен каже, що ідея створити культурний простір виникла ще на початку повномасштабного вторгнення. Тоді він організував концерт гурту Брати Гадюкіни у Дрогобичі, через 30 років після їхнього першого виступу в цьому місті, на тому ж місці. Згодом він активно почав привозити й інших артистів, зокрема Latexfauna, Жадан і Собаки, Друга Ріка, Христина Соловій.

«Учасники ДК Енергетик казали, що їх ніхто не знає в Дрогобичі. Але там стояв чоловік, який знімав весь концерт на телефон. І співав всі пісні напам’ять. Тобто він ніколи не вірив, що це станеться».

Але Олександр вірить, що культура — важлива й особливо важлива в маленьких містах. Він хоче, щоб молодь відчувала, що до них теж можуть приїжджати, що маленьке місто — це не вирок.

«Це абсолютно історія не про гроші. Це просто щоб підтримувати рівень культури, андеграунду і різнобарвності артистів, які також мають не забувати, що маленьке місто — важливе і що там теж є молодь, яка голодна і яка потребує цього».

Олександр розповідає, що спершу планують запрошувати артистів, з якими особисто знайомі. Та ділиться, що вже декілька виконавців самі написали: «О, прикол, хочу в Дрогобич».

Приміщення простору Bigme — це підвал, де знайомий Олександра Олег грав на барабанах та запропонував зробити з цим місцем щось більше. Якщо ідея музичного простору розростеться, то будуть шукати інше місце, більше за розміром:

«Зараз, я так думаю, що для Дрогобича дуже достатньо 60 людей. Там будемо дивитися. Може, виставки будуть. Там ще в нас є один зал поруч, може, кав’ярня буде відкрита. Воно в бомбосховищі, в підвалі, до найближчих будинків 70-80 метрів. Це не дуже велике місце. Але воно мені подобається», — ділиться Колмен.

Фото надав Олександр Сердюк

Олександр каже, що це не буде заклад, де кожен день будуть якісь події: сьогодні — караоке, завтра — IQ Game. Зараз розраховують на три-чотири концерти в місяць.

Одна з позицій співзасновника, що простір Bigme має реалізовувати команда людей з Дрогобича: дизайн, місцева компанія Gama Rental, яка займається звуком і акустикою, ремонт — це все роблять дрогобичани. Також до ініціативи доєдналася команда Sabotage, яка займається безпосередньо продажем квитків.

«Окрема подяка компанії Sabotage за те, що це все відбувається. Вони облегшують мені життя», — каже Олександр Сердюк.

Звичайно, у Bigme є і благодійна мета, через продаж квитків та аукціони збиратимуть кошти для армії. Колмен ділиться, що збиратимуть переважно на харківські бригади, бо він сам з Харкова, і на Дрогобицькі бригади, які зараз знаходяться на сході та півдні України.

Про фінансування: як такого його немає, ніяких грантів чи чогось іншого. Олександр розповідає, що в основному все було вже зроблено до початку. Власник приміщення, Олег, облаштував підвал ще до повномасштабного вторгнення. Все інше — це вже були маленькі допрацювання. На цей час, артисти їдуть безплатно, команда Bigme теж працює на волонтерських засадах. Переважно всі витрати покривають заощадження Колмена з Patreon, або його знайомі, які дали гроші, але не хочуть публічного розголосу.

Фото надав Олександр Сердюк

«Зараз шукаємо підприємства чи бізнеси, які готові були б покривати на постійній основі витрати за проведення концертів, якщо хтось, хто це читає, хоче стати меценатом, то це було б неймовірно», — ділиться Олександр Сердюк.


Олександр «Колмен» Сердюк — актор, волонтер, радіоведучий, «бородань» з Інародного театру абсурду «Горобчик», людина-синонім до словосполучення «благодійний аукціон на концерті» та врешті музикант. Точніше, як це пояснює Олексій Бондаренко: «Олександр Сердюк відомий передусім як учасник Інародного театру абсурду «Горобчик» та відповідної команди Ліги Сміху. Водночас у нього є альтер его — Євгеній Костянтинич. А у Євгена Костянтинича є гурт Криваве Забазарєво». У 2023-му проєкт Криваве Забазарєво релізнув альбом Підорасіщєво.


Читайте також: Гурти, які передбачили появу квадроберів: слухаємо плейлист

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024