Головна
>
Музика
>

Пісня за піснею: Re-read про дебютний альбом «Повсякденність, драма, романтика»

Пісня за піснею: Re-read про дебютний альбом «Повсякденність, драма, романтика»

12 квітня емо-гурт Re-read випустив дебютний повноформатний альбом Повсякденність, драма, романтика. До нього увійшло 10 треків, серед них фіти з франківськими емо-реперами Sad Novelist i drimandr. Альбом вийшов на лейблі Тваринний відчай.

Re-read — емо-гурт, який переосмислює в музиці власні почуття та емо-культуру. Наразі у дискографії гурту чотири сольні треки, а також фіти з артистами plaaaato, Апатія та Тощо. У березні 2024 гурт випустив кліп на пісню Котик, знятий Рустамом Муліком. У 2023 році Re-read відіграв 19 концертів у різних містах України, із яких 6 — у турі спільно із Emperor X — флоридським музикантом Чедом Метені.

Тепер вони випустили лонгплей Повсякденність, драма, романтика. На альбомі Re-read розповідають про те, як із дорослішанням змінюється їхнє сприйняття світу, і як важливо зберігати дитину, якою ти був колись. А також про прийняття себе в світі, котиків і сни, в яких лірична героїня знаходить спокій. 

Виконавці кажуть, що альбомом заохочують слухачів проходити складні і щасливі моменти життя разом з музикою. Назва релізу посилається на популярні жанри аніме, які люблять учасники гурту.

Ми попросили гурт розповісти про кожну з пісень нового релізу в нашій рубриці «Пісня за піснею».

У теплі літніх днів

Цей трек був випущений ще в січні 2023 року. Але він залишається для нас актуальним і зараз, як і надія, що в теплі літніх днів минуть проблеми та незгоди (хоча б деякі). На цьому треку стало зрозуміло, в який бік нам рухатись у звучанні альбому.

Тінейджерс

Is adulthood fake? Цей трек про те, що та доросла версія себе, яка уявляється в дитинстві, не є якоюсь іншою людиною. Натомість підліток, який це уявляв, продовжує жити всередині.

Котик

Все почалося із закоханості в кота на імʼя Булка. Він дуже гарний і смішний котик-муркотик, а трек дає більш детальну характеристику наших стосунків і емоцій. Неочікувано для самих себе, тут ми зіграли шугейз. На цей трек Рустам Мулік зняв кліп, у якому ми всі перетворилися на котів і зіграли концерт для наших слухачів-кошенят. 

Весна зачинених дверей

Протягом треку головна героїня переживає емоційні гойдалки від меланхолії до спокою закоханості і знову розчарування в собі та повторення старих патернів. 

Марево (feat. Sad Novelist)

Трек описує граничний стан між сном та реальністю, в якому самотність розбавляють тільки марення. Вони розвіються, якщо підійти занадто близько. Загнавши самих себе у відчай, залишається тільки пожинати наслідки і намагатися хоч якось триматись за реальність.

Космічні мандри

Заглибившись у сон, героїня звільняється від марень через зіткнення з зіркою. Доторкнувшися до мрії (як символу старшого аркана таро The Star), героїня нарешті приймає себе і любов до світу.

Хованки

Текст для цієї пісні був написаний в бомбосховищі під час перших відключень світла. В тиші й темряві приходило усвідомлення почуття закоханості та вдячності. Ніби в грі у хованки здавалося, що варто розплющити очі і знайдеться те, чого так шукаєш.

В останній раз (feat. drimandr)

Пісня про те, як складно відпускати минуле і закінчувати якийсь етап. Не дивлячись на труднощі, треба прийняти й усвідомити цей біль для того, щоб мати змогу рухатись далі.

Недостатньо 

Пісня про відчуття завмирання в очікуванні. Коли дуже довго стоїш на місці, здається, що нічого не змінюється — ти не розумієш, чого ж саме не вистачає і просто нескінченно довго чекаєш. У такі моменти хочеться якимось чином розірвати замкнуте коло і почати жити по-справжньому.

Додому

Трек, випущений ще на початку повномасштабного вторгнення, але з оновленим звучанням. Він про відчуття суму за домом, до якого всі ми хочемо повернутися.


Читайте також: Пісня за піснею: O.Torvald про альбом «Втома»

Над створенням цього матеріалу працювала команда із шести людей.
Допоможи нам продовжувати працювати на цьому ж рівні — задонать Ліруму на Buy Me a Coffee

Підтримай Лірум

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Новини
Як звучить Харківщина: плейлист від Люка та Ліруму
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
25 Квітня, 2024
Новини
Від Melovin до My Personal Murderer: як звучить Одещина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
18 Квітня, 2024
Музика
jockii druce — trashhouttttttt. Роздуми про життя, війну і суспільство, загорнуті у найпримітивнішу форму
Олексій Бондаренко Олексій Бондаренко
15 Квітня, 2024