Головна
>
Кіно
>

Світова прем’єра «Редакції» Романа Бондарчука: три українських фільми покажуть на Берлінале-2024

Світова прем’єра «Редакції» Романа Бондарчука: три українських фільми покажуть на Берлінале-2024

17 січня Берлінський міжнародний кінофестиваль доповнив програму заходу та анонсував показ відразу трьох українських фільмів: «Редакція» Романа Бондарчука, «Intercepted» («Мирні люди») Оксани Карпович та «A Bit of Stranger» («Трохи незнайомець») Світлани Ліщинської. Фестиваль пройде з 15 по 25 лютого.

«Редакція» — другий повнометражний ігровий фільм Романа Бондарчука. Його знімали у 2021 році на Херсонщині, зокрема й на нині окупованих Олешківських пісках. Зйомку завершили лише за кілька місяців до повномасштабного вторгнення. 

В сюжеті стрічки розповідається про молодого біолога Юру, який працює в музеї. Одного разу він вирушає в експедицію і стає свідком підпалу лісу. Герой приносить фото паліїв до редакції місцевої газети, де його бачення світу руйнується фейковими новинами, корупційними схемами і фальсифікованими виборами. За збігом обставин залишається у ній працювати.

Головну роль зіграв Дмитро Багненко — журналіст з Херсону, а нині військовий Збройних Сил України. 

«Для всієї знімальної групи “Редакція” — більше, ніж просто фільм. Це особливий досвід, що випробовував межі наших можливостей та змінював наші життя. Монтуючи його, ми повертались у рідні місця, багато з яких нині під окупацією, багато — зруйновані, і спогад про них існує лише на екрані. Я вдячний, що фільм зустрів однодумців у особі команди Берлінале. Радію, що світова прем’єра відбудеться за їхньої авторитетної підтримки й супроводу, перед кращими кінопрофесіоналами, критиками й глядачами з усього світу. Для нас це також можливість розповідати про Україну, нагадувати про необхідність підтримки нашої боротьби на одному з найвпливовіших кінофестивалів світу. Тієї боротьби, в якій у грудні 2022 року, захищаючи Україну, героїчно загинув режисер монтажу Віктор Онисько, а у грудні 2023-го загинув актор, виконавець ролі Бджоляра, Василь Кухарський», — коментує режисер фільму Роман Бондарчук.

В український прокат стрічка вийде восени 2024 року.

У програмі Берлінале Forum також відбудеться світова прем’єре фільму режисерки Оксани Карпович «Intercepted» («Мирні люди»). Стрічку створили у співпраці з Канадою та Францією. 

«Руйнування, спричинені війною проти України, показані розлогими картинами. Перехоплені телефонні розмови між російськими солдатами та їхніми родинами створюють шокуючий паралельний світ. Звук і зображення приголомшено дивляться один одному в обличчя», — йдеться в анотації стрічки на сайті Берлінале.

А в програмі Panorama Dokumente покажуть роботу режисерки Світлани Ліщинської «A Bit of Stranger» («Трохи незнайомець») .

«Світлана, українка, яка розмовляє російською, досліджує колонізовану частину своєї свідомості й намагається знайти відповіді на питання, як радянський тоталітаризм і русифікація вплинули на стосунки в її родині», — йдеться в описі.


Берлінський міжнародний кінофестиваль (Берлінале) — кінофестиваль категорії А, який вважається одним із найпрестижніших фестивалів Європи та світу у сфері кіно. Цьогоріч захід пройде з 15 по 25 лютого. Повну програму оголосять 6 лютого.

Читайте також: У Києві відбудеться Підсумковий Зорепад Релізів та вручення «Золотої Зорі Лірум»

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024